problém s klávesnicí-háčky

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
luke1
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

problém s klávesnicí-háčky

Příspěvekod luke1 » 31 srp 2006 16:30

Čau. Můžete mi někdo poradit? Mám problém s klávesnicí - v případě, že chci psát znaky jako n s háčkem, d s háčkem t s háčkem apod. a při stisku SHIFT + patřičná klávesa, nic se neděje, počítač mi vypíše jen jednoduché n, t nebo d. Při připojení na jiný počítač to funguje normálně, naopak při připojení jiné klávesnice na můj počítač se objevuje stejný problém. Klávesnici mám připojenou přes běžný fialový PS2 konektor je to typ Genius KB-0138 .Stejný problém je i u klávesy vlevo nahoře se značkou stupně a středníku. Nevíte někdo, kde může být chyba? Díky.

Reklama
seitec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seitec » 31 srp 2006 17:06

mrkni se jestli pouzivas spravny jazyk tedy cestinu a pak se podivej na rozlozeni klavesnice popr. ho zkus zmenit
:)

Uživatelský avatar
luke1
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod luke1 » 31 srp 2006 19:32

češtinu pochopitelně nastavenou mám. zkusil jsem změnit rozložení klávesnice, ale bez účinku, problémy přetrvávají. Nemůže být třeba chyba v konektoru v PC? Třeba nějaký špatný kontakt? Nebo to by mi ta klávesnice nešla vůbec?

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 01 zář 2006 06:41

Jak říkáš, to by klávesnice nešla vůbec. Musí to být problém nastavení. Bohužel ti, ale neřeknu kde, protože sedím u WIN98iček.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 01 zář 2006 11:52

Překontroluj si nastavení dle tohoto postupu:

Pravým tlačítkem myši na označení namapované klávesnice v systémové liště vpravo dole (CS, EN nebo podobně), pak Nastavení a pak překontroluj, zda máš v okně uvedeno CS Čeština a pod tím Rozložení klávesnice a pod tím České (QWERTY) (např.).
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
luke1
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod luke1 » 04 zář 2006 14:49

Jo jo, tady někde bude zakopaný pes. Udělal jsem, cos mi poradil - přidal jsem si k běžnému nastaveni klávesnice v češtině ještě nastaveni české (QUERTY), kliknul jsem na použít a ejhle, fungovalo to. Jenže: Pokud jsem psal v Notepadu, fungovalo to, pak jsem otevřel WORD a už ne, znovu to samo přeskočilo do nastaveni "čeština", znovu jsem to přenastavil, otevřel prohlížeč a znovu stejná písnička. Opět to samo přeskočilo. Pokusil jsem se odstranit české nastaveni a ponechat jen nastaveni české(QUERTY) jenže po restartu počítače mi ty klávesy přestaly fungovat zase i když tam bylo jen to jedno nastavení (QUERTY). Přidal jsem znovu nastavení klávesnice české - obyčejné a teď to zas fungovalo naopak - při české(QUERTY) to nešlo, při obyčejné české jo. Tak jsem z toho hotový, nevím co s tím, proč se to tak pitomě chová. Nemáte prosím někdo radu?

Uživatelský avatar
luke1
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod luke1 » 06 zář 2006 10:49

:-( fakt nikdo nevíte?

Uživatelský avatar
krtenek
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1955
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod krtenek » 06 zář 2006 11:10

Už jsi vyloučil viry a spyware?

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 06 zář 2006 13:39

Zkus překontrolovat zda k české klávesnici je přiřazena správná čeština. Už jsem se setkal u jednoho uživatele s tím, že na českou klávesnici měl přidělenou nějakou švédštinu či co.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
luke1
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod luke1 » 07 zář 2006 14:08

Bohužel ano, mám k české klávesnici přiřazenou češtinu - tak ják by to mělo být :-(
Podle mých antivirů (NOD32, AVG, eTrust) i programů proti spyware (Ad-Aware) se žádné takové svinstvo na mém počítači nenachází.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 07 zář 2006 14:21

Nepoužíváš třeba Spyware Terminátora. Mě to příde že ti něco zapíná funkci obnovení systému a vrací se to po restartu k původnímu nastavení. Bohužel sám nevím jak problém přesně řešit kromě toho že si přesunu zartržíko ve Spyware Terminátoru. Jo ještě Pokud je přeplněný syst disk a není dost místa na uložení poslední konfigurace startuje PC z poslední uložené ale to taky nevim jistě je to jen pozorování.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 09 zář 2006 11:47

luke1 píše:Podle mých antivirů (NOD32, AVG, eTrust)

Tohle může být problém. Nemáš je všechny spuštěny současně jako rezidenty? Jestli jejich štíty fungují současně, tak se hádají a vítězně z toho vychází jenom šmejdi.
Znáš to - když se 2 perou, třetí se směje.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s klavesnici
    od Mladkov204 » 28 srp 2023 19:55 » v Problémy s hardwarem
    5
    1000
    od Mladkov204 Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 12:08
  • Multimediální klávesy na klávesnici win 11
    od BigSandy » 16 pro 2023 09:22 » v Problémy s hardwarem
    4
    626
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    16 pro 2023 16:14
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2064
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1146
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1584
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti