Boot systému Vyřešeno

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Kyklop
Pohlaví: Nespecifikováno

Boot systému  Vyřešeno

Příspěvekod Kyklop » 21 črc 2004 20:38

Zdravim. na 2. disku (slave) jsem instaloval Windows XP. Instalace se vsak nezdarila. Po restartu systemu jsem chtel jako obvykle nabootovat z disku Master, ale nahlasilo mi to chybu, odkazujici prave na neuspesnou instalaci na Slave (ac v te dobe tam disk nebyl!). V Biosu jsem nastavil bootovani z disk0, ale stale mi to hazi chybu o nenalezenem souboru (chyba se objevuje hned po bootvaci obrazovce). Pri bootvani jsem zkousel najet pres F8, kde jsem zjistil, ze pocitac detekuje 2 systemy, ac ten druhy tam vubec neni! Da se vubec nejakym zpusobem odstanit prakticky neexistujici system (resp. ten neuspesne instalovany) z tabulky z vyberem systemu? Dik za radu.
Zmatenec
PS: kdyz jsem zadal druhy (a tedy platny) system, pocitac normalne nabehl, ale po restartu, ale i vypnuti se system snazi bootovat ze Slave, ac tam neni!!!

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 22 črc 2004 06:29

Ze startovací nabídky se dá systém odstranit editací souboru "boot.ini". Je to skrytej soubor v rootu na C:
Při jednom OS vypadá následovně:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect


Předpokládám, že oba systémy sou WinXP. Pak je nejlíp rozlišíš tak, že si je ve startovací nabídce přejmenuješ. (multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Treba na Win XP 1" /fastdetect
Až zjistíš, kterej řádek náleží kterýmu systému, ten špatnej můžeš bez obav smazat. Do tohohle řádku pak zkopíruj to, co je u toho správnýho:default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
Nezapomeň si před úpravama soubor někam zazálohovat, ať ho v případě neúspěchu můžeš vrátit zpátky.

Další možností je systém ve startovací nabídce ponechat, ale prodlevu zobrazení snížit na 0(pořád se k ní dostaneš přes F8) a jako výchozí OS dát ten správný. To můžeš udělat tak, že si klikneš na Tento počítač pravým myšítkem, dáš Vlastnosti, kartu Upřesnit, dole Spuštění a zotavení systému, Nastavení, změníš Výchozí operační systém a Dobu zobrazení operačních systémů snížíš na 0...

P.S.:Ten soubor "boot.ini" můžeš taky editovat tak, že dáš Tento počítač->Vlastnosti->Upřesnit->Spuštění a zotavení systému->Nastavení a vpravo dole v horním rámečku je tlačítko Upravit

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 22 črc 2004 11:31

Absolutní souhlas s MIRASem, nejlepší je to asi přes ten boot.ini, ale jak říkal i on, opatrnosti není nikdy nazbyt - před editací zálohuj..
Rimms

Kyklop
Pohlaví: Nespecifikováno

to Miras:

Příspěvekod Kyklop » 22 črc 2004 16:17

Dobra prace, opravdu jsi mi pomohl. Jeste jednou mockrat dekuju!!!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Boot problem -00 15 30 4C - RAM/MTB?
    od RockHard » 23 srp 2023 14:46 » v Problémy s hardwarem
    2
    1201
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 07:28
  • Unmountable Boot Volume Error
    od back » 09 srp 2023 13:29 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    8
    1526
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    09 srp 2023 15:25
  • Požadavky W11 - UEFI (a Secure boot) Příloha(y)
    od Faster1 » 07 lis 2023 01:28 » v Windows 11, 10, 8...
    14
    2620
    od Faster1 Zobrazit poslední příspěvek
    10 lis 2023 21:03
  • Pomoc s přidáním nového operačního systému
    od Qinter » 07 říj 2023 15:02 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    6
    6018
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    20 úno 2024 13:54

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti