Výstup 230V na zdroji

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
8ndra
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 126
Registrován: červenec 06
Bydliště: Karlovy Vary
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Výstup 230V na zdroji

Příspěvekod 8ndra » 27 zář 2006 22:15

Jenom taková technická informace, neví někdo jak je to s tímto výstupem? Jestli ho můžu použít jako normální zásuvku nebo tam je něco jinak? a taky jestli se vypne po vypnutí PC. Napadlo mně :idea: na něj napojit repráky, protože kdyš je zapnu a Pc neběží tak strašně chrčí a a usínat za puštěné muziky :listen: je príma, pak jenom nastavim automatická vypnutí a bingo, ale to šumění a praskání mně irituje. Díky všem.

Reklama
Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 27 zář 2006 22:39

Ve zdroji AT byla tato zásuvka vedená přes vypínač, ve zdrojích ATX je propojena na "tvrdo" takže ti nic nevypne...Leda bys tam dobastlil nějaké relé...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
8ndra
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 126
Registrován: červenec 06
Bydliště: Karlovy Vary
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod 8ndra » 28 zář 2006 09:35

Mam ATX, takze kdyz vypnu Pc a strčim tam prst tak mně to kopne? :mad: zkoušet to nebudu, možná nějakym měřákem.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 28 zář 2006 11:59

8ndra píše:Mam ATX, takze kdyz vypnu Pc a strčim tam prst tak mně to kopne? :mad: zkoušet to nebudu, možná nějakym měřákem.

Jo :lol: stačí vadaska...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
8ndra
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 126
Registrován: červenec 06
Bydliště: Karlovy Vary
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod 8ndra » 28 zář 2006 13:13

tak to je husty to sem fakt netusil, nevis teda jak jinak vypnout napajeni repraku se zdrojem pc?

Wolf
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Wolf » 28 zář 2006 13:52

8ndra píše:tak to je husty to sem fakt netusil, nevis teda jak jinak vypnout napajeni repraku se zdrojem pc?

Dobastlit do zdroje relé, jak už bylo řečeno :)

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 28 zář 2006 19:42

Možnost č. 2: k připojení PC, monitoru, tiskárny, repráků případně i všeho ostatního, souvisejícího s počítačem, přes prodlužovačku (psa) s vypínačem. Vřele doporučuji, slyšel jsem už o několika případech - a u jednoho jsem osobně "asistoval" - kdy zdroj vypnutý přes Start/Vypnout počítač vzplál jasným plamenem. Není nad to mít vypnutý počítač galvanicky - tj. vypínačem - odpojený od sítě.

Uživatelský avatar
8ndra
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 126
Registrován: červenec 06
Bydliště: Karlovy Vary
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod 8ndra » 28 zář 2006 21:16

mmmartin píše:Možnost č. 2: k připojení PC, monitoru, tiskárny, repráků případně i všeho ostatního, souvisejícího s počítačem, přes prodlužovačku (psa) s vypínačem. Vřele doporučuji, slyšel jsem už o několika případech - a u jednoho jsem osobně "asistoval" - kdy zdroj vypnutý přes Start/Vypnout počítač vzplál jasným plamenem. Není nad to mít vypnutý počítač galvanicky - tj. vypínačem - odpojený od sítě.

tak to je svinarna, jednu dobu sem to vypojoval ze sítě úplně, ale nebavi mne to a o takovychto případech sem nastesti jen slyšel z dálky. Já to s těma reprakama myslel jakoze usinam v pelisku, v pc mam nastavenej casovac, ten se odpocita, vypne se Pc a snim i repraky, takze je praktictejsi možnost jedna, ale hrabat se v tom zatim nechci.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 29 zář 2006 06:20

Kdesi, jsem kdysi slyšel o prodlužovačce, která funguje na principu, který bych nazval master/slave. Když je zatížená zásuvka master, pak připojí potenciál na zásuvky slave. Pokud master netahá, odpojí od šťávy otroky.

Jinak bych neviděl problém v malém bastlu. Z volného napájecího konektoru pro disky si vytáhni +12V a zem. K nim připoj na hulváta cívku relé, výstupní kontakt pak bude přerušovat fázi k otrockým zásuvkám.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 29 zář 2006 11:48

karlos píše:Kdesi, jsem kdysi slyšel o prodlužovačce, která funguje na principu, který bych nazval master/slave. Když je zatížená zásuvka master, pak připojí potenciál na zásuvky slave. Pokud master netahá, odpojí od šťávy otroky.

Jinak bych neviděl problém v malém bastlu. Z volného napájecího konektoru pro disky si vytáhni +12V a zem. K nim připoj na hulváta cívku relé, výstupní kontakt pak bude přerušovat fázi k otrockým zásuvkám.

Karlosi zdravím :D Seš velkej srandista. Tohle poradit někomu, kdo má tendenci zkoušet zásuvku prstem je skoro napomáháni k sebevraždě. :D

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 29 zář 2006 13:03

Niíkde není napsaný, že to musí 8ndra dělat sám.

Uživatelský avatar
8ndra
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 126
Registrován: červenec 06
Bydliště: Karlovy Vary
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod 8ndra » 29 zář 2006 14:12

:lol: taková lama nejsem, dokonce sem byl kdysi radioamatér, takže s elektrikou naký zkušenosti mam, ale už mně to nebaví, takže pohodlnej způsob s prodlužovačkou bych bral, ale nevim jestli ji nekde sezenu, a asi nebude nejlacinější. Asi se pustím do toho relé, ale až později, ten počítač mam s bráchou, a von na takovýdle pokusy moc neni, počkám až se odstěhuje, už má na to věk, a chce jet do anglie, pak toho kompa nepozná :wink:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů