Hroucení systemu

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

empa
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Hroucení systemu

Příspěvekod empa » 07 říj 2006 18:41

Zdravím lidičky, mám problém s padáním systemu. Nějakou dobu mi neustále padaly Windows, pak jsme zjistili, že jsou na vině ramky, opravdu byly špatné. Teď jedu na funkční, al emám podobný problém. System mi po spuštění některých programů neustále bez varování padá. Staší jen kliknout na ikonku, počítač zatuhne a za 2 sekundy se restartne. Padá to pří spuštení např.: Internet explorer, Winamp, Windows media player, nástroj obnovení systemu, ...... nevím, co ty programy mají společného, že mi to shazují. třeba MOZILLA mi jede. prostě něco jo a něco mi to okamžitě shodí. Nevím, jeslti je to hardwerem, nwbo softwerem. Ted jsem to dvakrát zformátoval, instaloval system, zkoušel resetovat bios, vyšistit kompl. Problem se ale opakuje. Začalo mi to dělat ze dne na den. Večer jsem to vypnul, ráno zapnul, že půjdu na net a hups. Prosím poraďte, docela mě to už sere :-(

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 07 říj 2006 20:29

V první řadě se podívej na konflikty hardwaru. Musíš mít něco v hlášení o chybách systému, systémovách informacích, popřípadě žluté vykřičníky v Správci zařízení. Některé součásti tvého HW se prostě nesnesou. Mohl by sis vzpomenout , kdy to začalo a jestli jsi tehdy nepřidával nějaký HW. Myslím tím ještě před výměnou RAMek.

empa
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod empa » 07 říj 2006 21:07

On mě právě padal počítač asi tři měsíce, až potom jsem se po tom začal pídit. To znamemá, že před třema dny, jsme na to přišli, tak jsme ty ramky vydělali a na ty tři dny byl klid (do včerejška - tři dny jsem jel v pohodě) Ale včera tu byl kámoš, dal si bednu vedle mojí, já mu půjčil hlavní napájecí kabel k bedně, kabel od monitoru do grafiky, myš a klávesnici. Pak jsme je píchli zpátky, já pustil PC a už se to hroutilo. Je asi blbost to spojovat s tímhle přehozením kabelů, nedává to smysl. Ale právě tím okamžikem to začalo.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 09 říj 2006 09:09

No a do těch hlášení ses díval? Není tam nějaký záchytný bod? Doufám, že při přehazování těch káblíků od klávesnice, myši a monitoru jsi neměl už spuštěný tvůj komp. Nevypisuje to při zhroucení nějaké číslo chyby? Vyzkoušej nejdříve vypnout automatický restart a komp většinou vypíše na obrazovku číslo chyby, při které se vypíná. Potom bychom mohli být moudřejší.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 09 říj 2006 13:04

Mijája mě by spíš zajímalo jestli tu ramku dal stejně velkou nebo větší nebo jestli dal stejný tip. Aby ten SW co mu to shazuje neměl někde zapsámo kolik ram si může vzít a ona tam třeba není nebo je to tip se kterým si nerozumí zbytek HW PC. To se může stát pokud by si dával třeba dvě menší karty ram do dvou slotů.
Ale výš že se radši třikrát zeptám než něco udělám tak kdyby sem střílel vedle tak napiš já už budu jen šoupat nohama. :oops:
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 10 říj 2006 09:40

No předpokládám, že když empa píše, že byly RAMky špatné, tak je vyměnil celé a že tam dal nové a shodné.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 10 říj 2006 09:48

Mno někdy je dobré vzít k problému lamovský přístup předpokládat nemožné a předvídat nepředvídatelné. A vzhledem k tomu že sem se tu ještě s empou nepotkal nevím jestli mam mít blbí připomínky nebo mu jít z cesty protože toho o Compech ví víc než já.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 4 hosti