cd-romka

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

jaga
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: srpen 04
Bydliště: chomutov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

cd-romka

Příspěvekod jaga » 27 srp 2004 17:51

Stala se mi dost divná věc.Mám 3 roky cd-romku creative. Včera se mi při instalaci z cd přímo v ní rozlítlo cd na tisíc kousků. Můžu jí ještě důvěřovat? A jak se tohle vůbec může stát? :?: jaga

Reklama
Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

vybuchující CD-ROM

Příspěvekod Rimmer » 28 srp 2004 21:56

Ahoj,
tuhletu nepříjemnou věc jsem na vlastní kůži (naštěstí) nezažil, ale už jsem o ní slyšel. Jednomu mému kamarádovi se stalo přesně to samé.

Trochu jsem zapátral a zdá se, že příčina vybouchnutí CD je jasná.
Našel jsem jeden skvělý článek, kde se touto problematikou podrobně zajímají - obecně platí pravidlo, že CDs vybuchují (tedy pokud vybuchují) převážně v CD-ROMech s rycholstí 52x. CD se uvnitř roztočí do neuvěřitelných otáček (30 000 RPM) a působí na něj obrovská zátěž (píší 1500g).
Na jiné stránce jsem zase četl, že disk v CD-ROMu "vzhlétne" a poté zadrhne o nějakou součástku a mechaniku "rozmlátí"......nevím, těžko říci. Každopádně je to způsobeno vysokými otáčkami CD-ROMu a takovéto mechanice bych nevěřil. Kolikarychlostní je ta Creative mechanika??

Skvělý článek o této věci:
http://www.paintbug.com/cdexplode/#g-kraft

Pokud je tvoje mechanika 52x, můžeš snížit její rychlost pomocí tohoto prográmku:
http://www.download.com/3002-2086-10164235.html?tag=dir
Rimms

jaga
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: srpen 04
Bydliště: chomutov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod jaga » 29 srp 2004 14:07

Ahoj,díky za reakci.CD-romka opravdu čte maximální rychlostí 52x a po otevření a vyčištění zatím funguje.Každopádně jsem ve střehu a jak se ozve nějaký podezřelý zvuk,letí. Na ty odkazy se podívám a ještě jednou dík. Jaga :roll:

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 30 srp 2004 00:19

OK, tak hlavně pozor na oči 8) Protože u takto rychlých CD-ROMů doporučují uživatelům kvalitní oblečení a ochranné brýle - bez legrace - viz. odkaz výše
Rimms

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 30 srp 2004 06:15

Můžu se zeptat, co to bylo za CD? Pálený, originál, jak starý,...? Osobně se mi to taky zatím nestalo, ale znám minimálně tři lidi, co podobný zážitek mají, cd-romku vyčistili a používají ji nadále.
52x je sice obrovská rychlost, ale kvalitní média na ní musejí být stavěna... Takže podobné nehody bych sváděl spíš na médium, než na nějakou chybu mechaniky. Obzvláště, když už ji používáš tři roky bez nehod :wink:
Na druhou stranu tři roky už sou v životě optický mechaniky dlouhá doba... Takže pokud zakoupíš novou, určitě neprohloupíš...


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů