PC z USA - vyplatí se?

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 05 lis 2006 17:17

Přišlo mi mailem:
Zdarec, dostal jsem se náhodou na fórum PC-Help a nechce se mi registrovat.Jestli budeš považovat další informace za zajímavé, tak je prosím hoď na fórum.
PC z USA-vyplatí se?

Mému kolegovi přivezl syn úplně nové HP, tenkrát nový typ , který se u nás prodával za skoro dvojnásobnou cenu než v USA, k tomu dokoupil i servisní knížku (tak nějak se to jmenuje) pro Evropu a oficiálně HP proclil.Tím se rozdíl v ceně smrsknul, ale pořád byl výhodný.Jenže po třech letech se milý computer vysypal a nezbylo, než vyhledat servis.Tam mu poradili ať se obrátí na pobočku HP v Rakousku nebo někde ve Skandinávii, kde je možnost tyto stroje zakoupené v USA servisovat.Tady to nedal nikdo dohromady a oprava (základní deska) by přišla na současnou cenu nového noťasu s podobným hw.Takže doporučení.Počítač ze zámoří?NE!

Ještě jednou čau a nezlob se, že jsem tě otravoval.
4.11.06 Petr Obdržálek
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Reklama
stephan.
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

re:

Příspěvekod stephan. » 06 lis 2006 09:32

to El Diablo : Bohužel to co píšeš je pro mne španělská vesnice, můžeš to nějak přiblížit ? :shock:

to chosenek: v rychlosti jsem projel ten notebook a ta cena mi přijde trochu pod cenou - vzhledem k tomu, že to má dual procík, 17 monitor a vodafoun kartu tak je to trochu podezřelý. Chtělo by to blíže prozkoumat. Nicméně pořizovat 17 monitor k notasu, pokud o ní uvažuje kdokoliv, mi přijde tak trochu blbost.
Osobně preferuju, na notebooku malý screen + dodatečný monitor. Je to výborná kombinace. Doporučuji.

to El Diablo : Další zkušenost s dovozem hw je jedině přínosem pro další odběratele pc ze zahraničí. A s tím i spojené problémy. Díky

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: re:

Příspěvekod mikel » 06 lis 2006 14:19

stephan píše:...můžeš to nějak přiblížit ?

Úplně jednodušše - koupený PC (notes) v USA i s proclením vyšel levněji, než koupě nového u nás. Ale když se porouchal, tak ho nechtěli tady opravit a odkázali ho na servisní středisko v Rakousku nebo Skandinávii, kdy by oprava přišla na stejnou cenu jako nový notes!
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: re:

Příspěvekod El Diablo » 06 lis 2006 19:02

stephan píše:to El Diablo : Bohužel to co píšeš je pro mne španělská vesnice, můžeš to nějak přiblížit ? :shock:


Patrně máš na mysli ono "QWERTY" klávesnice má natištěnou buď sadu americkou QWERTY nebo evropskou QWERTZ (dál už se liší diakritikou) v možnostech WIN se dá nastavit klávesnice buď "česká", "česká programátorská" nebo "česká QWERTY" (tj má Y nahoře stejně jako americká), tu používám já, jednak sem si zvyknul na Y nahoře, druhak se dají přes pravý ALT používat americké (anglické?) znaky: @#$%^&*()-<>/\ což se hodí při psaní HTML...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

stephan.
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod stephan. » 07 lis 2006 10:47

Tak přesně to jsem myslel :smile: . Vůbec nic mi to neříkalo.
Pro informaci - volal jsem teď do Aceru a se záručními opravami by neměl být problém. Co se prý ale týče ostatních značek, tak je to většinou problém, protože jak už tady bylo napsáno, je nutné výrobek přeposílat do neznámých končin, někdy i přes půl Evropy.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Vyplatí se upgrade, ak ano tak aký?
    od Frank Burns » 02 úno 2024 19:32 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    569
    od Frank Burns Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 13:47
  • Vyplatí se upgrade ?
    od barinator » 01 říj 2023 14:53 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    4192
    od peta501 Zobrazit poslední příspěvek
    10 říj 2023 00:45
  • Vyplatí se koupit Iphone 11 pro max
    od mtc » 30 dub 2023 20:51 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1333
    od mtc Zobrazit poslední příspěvek
    30 dub 2023 20:51

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů