Dobíjení mobilu přes USB

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Jiří Fekete
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: říjen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Dobíjení mobilu přes USB

Příspěvekod Jiří Fekete » 02 říj 2004 22:09

Ahoj! Připojuji se k internetu pomocí mobilu přes nabíjecí USB kabel.
Připojení je v pohodě, ale mobil se nedobíjí. Jsem úplný začátečník a nevím co s tím. Poradí mi někdo?

Reklama
Uživatelský avatar
spider
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 102
Registrován: prosinec 03
Bydliště: Woolwich Common, London, GB
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod spider » 05 říj 2004 20:27

Ahojky,
zajimave,jeste jsem neslysel,ze by se pres USB kabel dal dobijet mobil.Nejake napeti v USB je,ale ze by stacilo napajet mobil..?Myslim si,ze kdyz je mobil v aktivni cinnosti jako je telefonovani nebo pripojeni k Netu pres PC,tak se nestaci dostatecne dobijet ani kdyz je pripojen k standartni nabijecce.
kupredu,zpatky ni krok..

Uživatelský avatar
MichaI
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: září 04
Bydliště: Děčín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Dobíjení mobilu přes USB

Příspěvekod MichaI » 06 říj 2004 08:42

Jiří Fekete píše:Ahoj! Připojuji se k internetu pomocí mobilu přes nabíjecí USB kabel.
Připojení je v pohodě, ale mobil se nedobíjí. Jsem úplný začátečník a nevím co s tím. Poradí mi někdo?




Ahoj. Co týče bobíjení mobilu přes USB kabel je možné že Tvůj to zrovna nepdporuje,nebo je vadný. Normálně se mobil přes USB bobíjí. Já mám SAMSUNGA X-100 a dobíjí.Zeptej se u prodejce jestli to ton kabel podporuje nebo mi napiš co máš za mobil a já Tí to zjistím.V zásuvce USB ja napětí 5V takže to musí dobíjet každý mobil.To co napsal spider je nesmysl.Ahoj Michal
E-mail: mislezak@seznam.cz

Uživatelský avatar
NEZNÁLEK.
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: říjen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod NEZNÁLEK. » 07 úno 2005 10:00

Nabíjení přes USB je docela hezká myšlenka, ale datový kabel je na DATA tak se přikláním k názoru spidera. Vlastním nokii s kabelem a nenabíjí - ani to nejde! PS: SAMSUNGA x-100 jsem nezkoušel.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 07 úno 2005 13:33

Opravdu záleží na typu mobilu a kabelu, ale za splnění určitejch podmínek dobíjení přes USB funguje! Zmíněnej Samsung, nebo třeba Siemens mají u nabíjecího i datovýho konektoru stejný konektory a na telefonu se strkají do stejnýho otvoru :wink:. Záleží jenom na tom, který kontakty sou zrovna zapojený. Pokud se vyrobí takovej kabel, kde sou zapojený všechny kontakty, může klidně fungovat jako datovej a zároveň dobíjet. Blbě se to bez obrázků vysvětluje, vem si nějakej takovej telefon do ruky, podívej se na konektor a pochopíš...

pee.tr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: leden 05
Bydliště: skoro Budějce
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod pee.tr » 07 úno 2005 13:46

přesně tak jak píše miras, celkem to je už běžná věc, ale záleží na tom kabelu. Ty co přenáší jen data bejvaji nejlevnější, pak jsou takový, který i zároveň dobíjí při připojení k PC nebo např. přes ně funguje flashování firmwaru.

djinn
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod djinn » 10 pro 2005 12:01

Mám SE D750 a přez USB se nabíjí. Má to ale jeden háček. Když jsem přez něj připojený k internetu, nabíjí se pomaleji, než se vybíjí, takže je po několika hodinách vybetý.
Je možné zvýšit rychlost nabíjení?
Když jsem připojený přez bluetooth a mam telefon v normální nabíječce, tak tenhle problém není, a přitom na telefonu ještě běží energeticky náročný bluetooth.

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 11 pro 2005 13:04

Tahle vychytávka by se dala najít v OS daného přístroje. Jiná možnost podle mě není.

Narážím na to, jak je to řešené v PDA zařízení, kde je možné ve vlastnostech přístroje určit, jestli se má nabíjet přes USB a jestli ano, tak zda-li pomalu nebo rychle.
Rimms

ROMAN_06
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ROMAN_06 » 28 bře 2006 11:55

Ahoj, musíš mít kabel USB, který to podporuje, obecně to jde a dneska je to už hodně rozšířeno. Nejlepší je zeptat se u prodejce ... Roman

JANPOUSTKA
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

DOBIJENI MOBILU PŘES USB

Příspěvekod JANPOUSTKA » 27 říj 2006 02:10

Ahoj nevim jaký máš mobil.já mám SIEMENS CX 65 a také ho dobíjím přes počítač a usb i v nooteboku lze mobil dobíjet,zásada je ale nejdříve zapnout dobíjení a pak teprve se připojit k internetu ne naopak,když to uděláš naopak tak už nabíjení nelze spustit,pokud si koupil original kabel a bylo u nej cd tak na tom cd je softik na přípojení k netu a mel by tam být i softík na nabíjeni který po innstalaci vytvoří na ploše ikonu a já mohu svým kobelem i nahrávat do telefonu nový software ale znovu říkám nevím jaký máš mobil na siemens cx 65 to jde čau
BENNY


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • dokumenty MS Ofice na mobilu
    od hanka12 » 08 zář 2023 08:13 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    3
    1927
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 zář 2023 11:50
  • Výmaz všech dat z mobilu
    od Myerina » 22 čer 2023 10:39 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    10
    2630
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 čer 2023 08:24
  • HotSpot do PC z mobilu - síťová karta
    od sasshrek » 16 kvě 2023 10:28 » v Sítě - hardware
    2
    775
    od sasshrek Zobrazit poslední příspěvek
    16 kvě 2023 10:51
  • Výběr mobilu /cena/výkon
    od showpayne » 14 lis 2023 20:37 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    5
    1618
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    15 lis 2023 20:08
  • Který z těchto dvou mobilů vybrat
    od Lukáš.v89 » 06 úno 2024 00:50 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    8
    915
    od Smile Zobrazit poslední příspěvek
    07 úno 2024 07:40

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 6 hostů