Vylepšení PC? - Asus

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vylepšení PC? - Asus

Příspěvekod Jan Pašek » 16 lis 2006 17:23

Blíží se vánoce a koukám co bych k ježíšku. Tahle PC mašinka by šla určitě po HW stránce ještě vylepšit.
V odkazu na následující diskusi http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?t=4707&highlight= najdete původní konfiguraci když byl PC nový. Přibyla druhá LG vypalovačka a "A" mechanika.
Jde mi o to jestli se do téhle desky dá píchnout taky jiný procesor než stávající CELERON D a jaký? samozřejmě výkonější a pokud tam jdou jen CELERONY tak prosím doporučte nějaký výkonnější.
Jestli ta deska umí taky RAID a jaká čísla Jde mi především o zvýšení rychlosti čtení a zápisu. Zrcadlení dat je až na druhém místě.
Poprosil bych ještě o pomoc při výběru druhého disku do RAID nebo jaký pár disků by jste mi doporučily Výběr by se měl řídit kompromisem Kvalita, Výkon, Cena.
Jo a ještě to podstatné z ježíška vypadnou tak dva tisíce Buďsi došetřím na procesor a nebo bach rovnou koupil ten nebo ty HD.

Velikost RAM se zdá býti zatím dostatečná pokud sem na to koukal v Task manageru vždycky jí tam tak půlka byla volná nebo bych měl taky přidávat nebo jak zjistím že je RAM malá
Naposledy upravil(a) Jan Pašek dne 16 lis 2006 17:51, celkem upraveno 1 x.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 16 lis 2006 17:50

Kdyby jsi zaGOOglil získal by jsi např. toto:
Asus P5VD1-X je zajímavá levná Socket 775 deska pro méně náročné uživatele umožňujíc postupný přechod z AGP na PCI Express rozhraní. Je postavena na čipsetu VIA PT880 Ultra, který podporuje AGP i PCI Express rozhraní pro grafické karty. Kromě toho nabízí podporu pro nejrychlejší dvoujádrové Pentium 4 procesory, DDR400 paměti a Serial ATA rozhraní.

Deska je určena pro Pentium 4, Pentium D a Celeron D procesory s 533/800/1066 MHz sběrnicí. Podporuje Hyper Threading technologii a také dvoujádrové (dual core) procesory Pentium D. Pro paměť jsou určeny čtyři DIMM sloty umožňující osadit až 4 GB DDR400/333 paměti (non ECC, unbuffered).

Na desce je integrovaná gigabitová síťová karta Intel 82540EM a šestikanálová zvuková karta s kodekem ADI AD1888. Zajímavostí této desky je podpora jak AGP, tak PCI Express grafických karet. Díky čipsetu je na desce k dispozici jak AGP8x slot, tak PCIe x16, i když ten funguje nejvýše v režimu x4. Nejvýkonnějším grafickým kartám to stačit nebude, ale pro běžné použití nabízí i PCIe x4 dostatečnou propustnost. Další rozšiřování umožňují tři klasické PCI sloty.

Řadič disků obsažený v čipsetu (VT8237R south bridge) podporuje dva IDE Ultra ATA/133 kanály a dva Serial ATA porty. Ze S-ATA disků lze vytvořit RAID 0 nebo 1 pole. Čtyři USB 2.0 porty jsou vyvedeny na zadní straně desky, další čtyři lze vyvést z headeru na desce
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 16 lis 2006 18:37

Mno Googlit sem ne Googlil ale lezl po stránkách výrobce jen sem to tam neviděl nikde takhle podané. Na HW sem úplná guma. Snad to pochopím jdu se učit. To bude bolet.
Jinak dík za info trefil si přesně co sem potřeboval a ještě mi to udělalo radost protože sem se přesvědčil že mi dali základní desku dle mých představ.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 16 lis 2006 21:33

procesor
Intel Pentium D 820 2,8GHz 2MB 800MHz 775pin BOX
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32600

disk vem úplně stejný jaký máš teď....

jinak RAID 0 hodnoty(....čtení tak 80 - 110MB/s zápis tak 60 - 90MB/s
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 19 lis 2006 21:24

Nárazově projevuji snahu někde vyčíst víc info o mé základní desce bohužel pořád to není dost abych to celé pobral.
Všechny následující dotazy se vztahují k základní desce k tipu který vlastním a vše na co se ptám bylo vyčteno na stránkách výrobce ve specifikaci desky.

Například sem nezjistil Co je to "Jižní můstek Via"?
Co znamená pojem "JBOD"?

Nikde jsem také nevyčetl zdali mohu použít kombinaci disků 1*PATA (to by měl být ten co tam už mám pokud sem to dobře pochopil) a 1* SATA (Původně sem pořád básnil o RAID 0 ale ono je to tak rychlé jak rychlý je nejpomalejší disk ze sestavy a RAID 1 je pro mne zatím finační luxus) Když by to takhle šlo zkombinovat jak se to bude switchovat (master, slave) musí se něco switchnout i na základní desce? Na který disk se má instalovat systém respektive po reinstalu Woken který bude "C".
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 23 lis 2006 07:49

Předchozí dotaz jsem komletně přepsal a protože sem zjistil že sem se nedostal do TOP20 píšu ještě jednou. Mějte se mnou prosím trpělivost s HW jsem nebyl mikdy kámoš jen se smažím udělat si přehled o tom co všechno si mohu dovolit vylepšit na PC co mám doma Teď to budou zřejmě HD pak možná procesor ale to budu muset ještě něco našprtat o skříních a chlazení a to má ještě čas.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 23 lis 2006 12:40

Já osobně bych se vyprdnul na RAIDy a podíval se spíš po rajdách. :lol: Jsem titiž přesvědčený, že jen hodně málo lidiček z nás PCpostižených rychlost a bezpečnost na discích pozná a co víc využije. Nakonec to poslouží jen při machry, machry s čísly z benchmarků. Jó, to s procesorem, to je jiná. A proto bych si radši koupil nový "mozeček". A nebo, ještě lépe, LCD monitor, přeci jen jde o oči a těch máme mnohem méně, než trpělivosti při čekání na zpracování dat...
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 23 lis 2006 13:33

Jan Pašek píše:Nárazově projevuji snahu někde vyčíst víc info o mé základní desce bohužel pořád to není dost abych to celé pobral.
Všechny následující dotazy se vztahují k základní desce k tipu který vlastním a vše na co se ptám bylo vyčteno na stránkách výrobce ve specifikaci desky.

Například sem nezjistil Co je to "Jižní můstek Via"?
Co znamená pojem "JBOD"?

Nikde jsem také nevyčetl zdali mohu použít kombinaci disků 1*PATA (to by měl být ten co tam už mám pokud sem to dobře pochopil) a 1* SATA (Původně sem pořád básnil o RAID 0 ale ono je to tak rychlé jak rychlý je nejpomalejší disk ze sestavy a RAID 1 je pro mne zatím finační luxus) Když by to takhle šlo zkombinovat jak se to bude switchovat (master, slave) musí se něco switchnout i na základní desce? Na který disk se má instalovat systém respektive po reinstalu Woken který bude "C".



k dotazům:
- chipset(chipová sada) slouží jako takový nervový systém počítače napojený na mozek(procesor)srdce(zdroj) a končetiny(sběrnice,řadiče,i/o zařízení)
- VIA je firma která vyrábí chipsety(taky mini PC apod.)
- podle chipsetu může tvůj PC umět různé věci a podporovat různé technologie
bližší počtení o moderních chipsetech pro Intel a pro AMD tady
Intel 965
Nvidia Nforce5xx

JBOD je velmi zjednodušeně spojení více fyzických disků v jeden pomocí diskového řadiče takže budeš mít dejme tomu 80GB a 40GB a pokud je v RAID řadiči nastavíš jako JBOD tak uvidíš jenom jeden disk 120GB

RAID 0 je dobrá věc ale v případě tvého PC my přijde možná až zbytečná..ale pokud budeš upgradovat někdy v budoucnu tak o něm klidně zauvažuj..já tedy mám 2x200GB WD s 8MB cache v RAID 0 a musím říct že je to o hodně svižnější než když jsem ještě RAID neměl....

osobně bych ti doporučil aby si se na to vyprdnul a koupil si když už tak i lepší desku a grafiku do PCI Ex...

asi takto

Asus P5LD2 - Intel 945P
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32131b

Intel Pentium D 820 2,8GHz 2MB 800MHz 775pin BOX
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32600
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 24 lis 2006 14:35

Chlapci moc díky za rady ještě jak vypadají konektory pro SATA na straně desky a kam se strkají v té mé desce ještě jsem neměl sériový disk v ruce.
Nikdo jste mi taky neodpověděl jestli můžu zkombinovat...viz předchozí. a jak byse to mělo svitchovat na discích popř na desce.

Weslo ty máš asi bohatýho tatínka já budu doma rád když si prosadím to rozšíření HD a jakmile měnit základní desku můžu to vzít celé z gruntu znovu a udělat si vlastně celý PC nový tak tam zatím nechám tuhle a budu se snažit aby až dojde na změnu základní desky nebylo třeba vyměňovat i disky a jiné drobnosti Prostě až se mi doma bude válet zbytečných 20 klacků dávno vím co snima a to včetně monitoru.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 24 lis 2006 17:59

Deska Asus P5VD1-X obsahuje řadič disků obsažený v čipsetu (VT8237R south bridge) podporuje dva IDE Ultra ATA/133 kanály a dva Serial ATA porty. Ze S-ATA disků lze vytvořit RAID 0 nebo 1 pole.
Naposledy upravil(a) Pic dne 24 lis 2006 18:07, celkem upraveno 1 x.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 24 lis 2006 18:00

tatínka nemám bohatýho..ale vydělávám :lol: navíc nejsem tak bohatý abych si mohl kupovat levné věci ... takže když si PC kupuju tak vím že nejdůležitější a nejdražší by měla být základní deska popř. grafika a zdroj.... takže asi proto jsem si pořídil tuhle krasavici za v tý době 4500,-
DFI LANPARTY Nforce 4 Ultra D
Obrázek

SATA kabel

Obrázek

SATA disk

Obrázek

jinak RAID lze udělat i z kombinace SATA i PATA disků ....pokud to tvoje deska umí..podle toho co našel tadyhle Pic tak asi ne..
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 25 lis 2006 00:52

Tak disky už mam vybraný a zbytek chce asi jen peníze a praxi tak uvidíme jestli uvidíme. Díky za trpělivost
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Drobné vylepšení staršího PC
    od mirbac » 10 črc 2023 16:49 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1018
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 črc 2023 16:28
  • PC Asus s P5E nestartuje
    od Jocerin » 30 led 2024 16:47 » v Problémy s hardwarem
    3
    906
    od Jocerin Zobrazit poslední příspěvek
    31 led 2024 11:54
  • Asus TUF-AX6000
    od flidrmi » 24 srp 2023 12:16 » v Sítě - hardware
    1
    1997
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 16:54
  • ASUS ROG RT-AC5300
    od SirKooky » 26 črc 2023 23:49 » v Sítě - hardware
    0
    1937
    od SirKooky Zobrazit poslední příspěvek
    26 črc 2023 23:49
  • Navýšení RAM NTB ASUS B53E
    od kuk22 » 03 bře 2024 14:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    721
    od kuk22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 bře 2024 20:19

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů