wifi problém Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

zmeteek
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

wifi problém  Vyřešeno

Příspěvekod zmeteek » 18 led 2017 14:31

Dobrý den.,
nedaří se mi navázat spojení z internetem skrze externí zařízení. Z routru mi vede Lan kabel normálně do počítače, kde mi připojení bez problému funguje, ale na tabletu a mobilu - ne. V nastavení (iPadu) normálně vidím naší sít, připojím se, spojení se naváže (jasně mi to ukazuje, že jsem připojen), ale spojení s internetem se nenaváže, nic nelze načíst, zkrátka nefunguje. Problém musí být, někde v nastavení routeru, ale já se v něm až tolik nevyznám a nechce se mi čekat na někoho povolanějšího, protože momentálně wifi v tabletu nutně potřebuji.

Tady posílám z příkazového řádku svůj ipconfig, pokud to k něčemu bude.
http://screenshot.cz/Z6QGY/

Dále bych se zde chtěl podělit o událost, která tomu všemu předcházela. Náš wifirouter od společnosti EDIMAX se sám od sebe restartovat (sám od sebe, chápu zní to divně, ale já osobně si nejsem skutečně ničeho vědom a už vůbec né manipulace s routrem), zkrátka jméno té sítě se přenastavilo na default, šlo se tam dostat bez hesla a všechno to bylo nějaké proházené, ale šlo se k ní připojit. Můj bratr si toho všiml a všechno to, pomocí nějakého návodu přenastavil zpátky a fungovalo to (pro jistotu jsme změnili heslo).

No a to stejné se stalo včera. Kdy se ale stala jediná možná věc, která to mohla způsobit (jako opětovné restartovánu routeru - přepis na default.. atd.), kamarád se u mě napojoval na wifi, ze svého iPhonu. To se stalo včera a o pár hodin později, bylo nastavení routru opět rozladěné. Můj bratr to tedy opět vracel zpět do původní podoby, ale od té doby (od včera večer) se nejde napojit na internet z externích zařízení, přesně jak jsem popsal nahoře.

Nevíte někdo, co by s tím mohlo být, popřípadě kde v nastavení je chyba?
Kam mám tady zajít?

http://screenshot.cz/BXK5I/

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: wifi problém

Příspěvekod ITCrowd » 18 led 2017 15:15

Pro začátek by bylo hodné přečíst si pravidla. Obrázky se sem vkládají jako příloha. Sám bys přece taky neklikal na bůhvíjaký odkaz pod kterým může být bůhvíco.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

zmeteek
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: wifi problém

Příspěvekod zmeteek » 18 led 2017 15:26

Omlouvám se, co takhle?

ipconfig.png


a

1.png


Dodatečně přidáno po 45 minutách 51 vteřinách:
ITCrowd píše:Pro začátek by bylo hodné přečíst si pravidla. Obrázky se sem vkládají jako příloha. Sám bys přece taky neklikal na bůhvíjaký odkaz pod kterým může být bůhvíco.


Jen pro zajímavost, myslím že jsi někde někomu radil aby někam vyplnil adresu DNS serveru jako 8.8.8.8, což je DNS googlu. No a já bezradný, brouzdám nastavením routru a v záložce DNS byl jeden řádek prázdný a do něj jsem (jak je vidno na screenu) napsal tu DNS googlu a vida všechno funguje. Ale nevím jestli je to správné a né jen nějaké dočasné řešení.

DAN

3.png

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: wifi problém

Příspěvekod ITCrowd » 18 led 2017 19:23

Určitě. Jen mi na to DNS nesedí to, že to bez problémů funguje na LAN. To bychom mohli poznat z ipconfig počítače, který nefunguje, dodaný je zjevně připojen an LAN.
Pokud problémy zmizely, pak označ jako vyřešené.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s rychlosti wifi
    od Mladkov204 » 20 led 2024 19:37 » v Sítě - hardware
    5
    801
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 led 2024 20:07
  • Problém s Wifi-nový NTB Příloha(y)
    od frenkie » 27 říj 2023 16:19 » v Problémy s hardwarem
    29
    3074
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    31 říj 2023 21:36
  • Problém s připojením na wifi síť při změně PC Příloha(y)
    od Baader » 09 srp 2023 10:38 » v Sítě - hardware
    18
    3028
    od Baader Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 14:16
  • Problém s WIFI při zapnutém notebooku
    od Jandak » 04 led 2024 16:56 » v Sítě - hardware
    7
    901
    od hroch123 Zobrazit poslední příspěvek
    05 led 2024 20:17
  • O2 wifi Příloha(y)
    od bilbo02 » 26 kvě 2023 22:47 » v Administrace sítě
    9
    2286
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 kvě 2023 22:11

Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti