Soutěž o IPHONE 6 nebo sběr e-mailů pro zasílání spamu?

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Soutěž o IPHONE 6 nebo sběr e-mailů pro zasílání spamu?

Příspěvekod vlazy » 09 dub 2016 13:35

Na http://www.tomatogarden.cz je dole zelený pruh s nápisem "Klikněte zde a vyhrajte IPHONE 6". Po kliknutí na to se zobrazí okno s nápisem "Zaregistrujte se a vyhrajte IPHONE 6" kde dole je pole pro zadání e-mailové adresy. Po zadání e-mailu a kliknutí na tlačítko "Chci se zúčastnit soutěže" se zobrazí stránka s tímto textem:
Děkujeme vám.

Vše jste správně vyplnili a vaše údaje jsou již u nás v bezpečí. O případné výhře a výsledku soutěže budete informováni na registrovaný e-mail.
Nic víc k tomu není k dispozici a na zadaný e-mail také nic nepřijde. Nikde žádné bližší informace o této soutěži a ani podmínky nejsou. Alespoň nic takového jsem nikde nenašel. Zkusil jsem to a nyní mi každý den chodí na zadanou e-mailovou adresu několik spamových e-mailů bez toho aniž bych někde potvrdil souhlas se zasíláním obchodních nabídek nebo něco podobného. S tím jsem samozřejmě počítal a proto jsem tam zadal e-mailovou adresu na které mi nezáleží a kterou klidně můžu kdykoliv zrušit a zamezit tak zasílání na ní toho spamu. Samozřejmě si nedělám žádné iluze na to, že bych ten IPHONE 6 mohl vyhrát. Pokud by tato asi soutěž byla míněna vážně, tak stejně štěstí kolem mne obchází hodně velkým obloukem.
Nyní by mne zajímalo jaký máte na to kdo názor. Nejedná se náhodou o porušení nějakých zákonů? Pokud by to mělo sloužit jako nějaká reklama tak by se to asi dalo hodnotit jako klamavá a i rozesílání spamu je asi za určitých okolností nelegální.
Dovedu si představit kolik lidi s vidinou možné výhry toho IPHONE 6 už na to naletělo aniž by nad tím nějak přemýšleli a nyní možná nadávají na spam který jim je zasílaný.

Prosím nepište zde, že jsem blbec a hlupák, že jsem na to naletěl. Šel jsem do toho zcela dobrovolně a i přes to, že jsem předpokládal, že se může jednat o sběr e-mailových adres pro rozesílání spamu.
Naposledy upravil(a) vlazy dne 09 dub 2016 18:02, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Soutěž o IPHONE 6 nebo sběr e-mailů pro zasílání spamu?

Příspěvekod Karrex » 09 dub 2016 13:37

Založ si email na gmailu a pak ti může být nějaký spam u zádele. Každopádně i spamy chodí odněkud a většinou stačí někde dole najít unsubscribe nebo odhlášení.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Soutěž o IPHONE 6 nebo sběr e-mailů pro zasílání spamu?

Příspěvekod petr22 » 09 dub 2016 13:47

Poruseni zakona je odesilatel spamu u zadele, jim nic nehrozi, protoze veskere stopy skonci ve state kde jakakoliv zadost o udaje o uzivateli nebo podobnou vec skonci zdvizenym prostrednickem.

Nicmene ta "soutez" na Iphone neni jedinym podfukem na lidi.

Co ta rajcatova zahrada? Snad nekdo neveri tomu, ze to skutecne funguje tak jak je popsano? Na rozdil od toho Iphone stoji skutecne penize...........

Svetova novinka, na kterou Google da jediny odkaz - tyhle stranky? Obracene petflaska za stovky korun?

Komu patri ta domena - aha, jiste Iltonu - jejich sidlo bude nejspis nafukovaci, protoze ve dvoupatrovem dome sidli 700 firem.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Soutěž o IPHONE 6 nebo sběr e-mailů pro zasílání spamu?

Příspěvekod vlazy » 09 dub 2016 18:00

Karrex:
Na to unsubscribe nebo odhlášení bych nespoléhal, že to zafunguje. V minulosti jsem to zkoušel, ale spam ve většině případů chodil klidně dál nebo možná i ve větší míře. Spíše mi to připadá, že je to na ověření funkčnosti e-mailové adresy.

petr22:
Nějaký zákon se tím asi porušuje, ale postihnout za to někoho asi není tak jednoduché. Je sice možné podat stížnost na spam u ÚOOÚ, ale to, že někoho za to postihnou je asi dost málo pravděpodobné. Navíc české zákony ohledně spamu jsou nedokonalé a asi dost snadno se je dá obcházet.
To s těmi závěsnými vaky na rajčata bych si nebyl až tak jistý jestli je to podfuk nebo ne i když to vypadá být docela dost podivné. Pokud si dobře vzpomínám tak jsem už toto nebo možná něco podobného někdy v minulosti viděl v televizi v pořadu Receptář.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Soutěž o IPHONE 6 nebo sběr e-mailů pro zasílání spamu?

Příspěvekod faraon » 09 dub 2016 18:05

Kdo tomu věří, ten si to zaslouží :lol:

Brání ti něco založit si pro takovýhle případ extra mail, kam si můžou posílat co chtějí? Aspoň se dozvíš jestli ti nějaký spam přijde nebo ne....
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Soutěž o IPHONE 6 nebo sběr e-mailů pro zasílání spamu?

Příspěvekod vlazy » 09 dub 2016 18:14

faraon:
Ty jsi asi bohužel nečetl můj první příspěvek. :-( Jinak by jsi musel vědět, že:
S tím jsem samozřejmě počítal a proto jsem tam zadal e-mailovou adresu na které mi nezáleží a kterou klidně můžu kdykoliv zrušit a zamezit tak zasílání na ní toho spamu.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Soutěž o IPHONE 6 nebo sběr e-mailů pro zasílání spamu?

Příspěvekod Karrex » 09 dub 2016 18:20

A ty jsi asi nečetl ten můj celý :-) . Udělej si email na gmailu, ten velmi spolehlivě všechno odvádí do spamu, za 5 let nemám v doručených ani jeden spam.

A k tomu odhlášení, pod zabezpečeným prohlížečem (pokud tedy opravdu Eset nová ochrana funguje) jsem dal na několika unsub. před několika týdny a přichází jich opravdu méně.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Soutěž o IPHONE 6 nebo sběr e-mailů pro zasílání spamu?

Příspěvekod petr22 » 09 dub 2016 18:24

"je sice možné podat stížnost na spam u ÚOOÚ, ale to, že někoho za to postihnou je asi dost málo pravděpodobné. Navíc české zákony ohledně spamu jsou nedokonalé a asi dost snadno se je dá obcházet."

Kdokoliv mimo CR si hlavne z nasich zakonu nic nedela - zjistis ze to chodi ze site poskytovatele nekde na nejakem ostruvku v Karibiku a ten ti samozrejmne kdo to posila nerekne. Tudiz nahlasit to je jedina vec co s tim jde delat a samozrejmne mit kvalitni antispamovy filtr, coz znamena napr nemit mail na Seznamu protoze tam zadny neni.

U tech zavesnych vaku na rajcata jde i jedinou vec - prodejce.

Mrnavej baracek pod Vysehradem, dve patra. Sidli tam skoro 700 firem. Naprosto idealni produkt na prodavani v teleshoppingu a duchodcum na vylete. Vylozene seriozni firma, ten telefon bude nejspis k panu rediteli, spravci webu, obchodnikovi a skladnikovi v jedne osobe domu.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Soutěž o IPHONE 6 nebo sběr e-mailů pro zasílání spamu?

Příspěvekod vlazy » 09 dub 2016 21:28

Karrex píše:A ty jsi asi nečetl ten můj celý :-) . Udělej si email na gmailu, ten velmi spolehlivě všechno odvádí do spamu, za 5 let nemám v doručených ani jeden spam.
Samozřejmě, že četl, ale nepředpokládal jsem, že trváš na tom abych ti i na to odpověděl. :| E-mail na gmailu mám kvůli Google Play, protože bez toho to bohužel nejde, ale nepoužívám ho. Nic proti gmailu, ale nějak se mi nelíbí a nechci ho. Každému může vyhovovat něco jiného a ne všichni musí mít schránky pouze na gmailu což by se sice asi líbilo Googlu, ale ne všem lidem.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Soutěž o IPHONE 6 nebo sběr e-mailů pro zasílání spamu?

Příspěvekod Karrex » 09 dub 2016 22:17

Já tě k tomu nenutím, jen ti to radím jako možnost, jak se vyvarovat takovým blbostem, jako je soutěž na iPhone 6 odkudsi.

Mě jen nejde do hlavy, proč někdo používá horší věci, když existují lepší a jsou také zadarmo.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Soutěž o IPHONE 6 nebo sběr e-mailů pro zasílání spamu?

Příspěvekod vlazy » 10 dub 2016 01:25

Karrex:
Tak to je dobře, že mne k tomu nenutíš. Děkují za radu, ale bohužel ji nevyužiji. Nechápu ale jak e-mail na gmailu může pomoct vyvarovat se blbostem jako je soutěž na iPhone 6 odkudsi. Předpokládám, že nejsem jediný kdo na to naletěl a že na to naletěli i ti co mají e-mail na gemailu.

Mne také některé věci příliš nejdou do hlavy, ale snažím se pochopit to, že ne všichni se na všechno díváme stejně a ne všem všechno stejně dobře vyhovuje.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Soutěž o IPHONE 6 nebo sběr e-mailů pro zasílání spamu?

Příspěvekod vlazy » 21 črc 2016 19:51

Tak jsem na nich podal u ÚOOÚ stížnost kvůli tomu zasílaní spamu. Stížnost podána 14.4.2016 a dnes po více jak 3 měsících jsem na stránkách ÚOOÚ k té mojí stížnosti našel toto:
Na základě předmětného podání učinil Úřad základní opatření k zamezení rozesílání obchodních sdělení v rozporu se zákonem č. 480/2004 Sb., a tedy směřující k nastolení stavu, kdy obchodní sdělení budou v souladu s § 7 tohoto zákona zasílána pouze zákazníkům nebo dalším osobám na základě jejich souhlasu. Šíření obchodních sdělení subjektem, na který jste upozornil ve své stížnosti, bude Úřadem v rámci jeho dozorové působnosti nadále sledováno.
Nevím jak dlouho už to tam je, protože to nekontroluji každý den, ale ještě před nedávnem tam bylo, že stížnost byla přijatá a bude prověřená nebo něco takového podobného. Spam ale chodí klidně dál a na jejích stránkách je stále ta údajná soutěž sloužící pouze ke sběru e-mailových adres na rozesílaní spamu. Z toho výsledku šetření vyplývá, že asi na tu firmu udělali pouze bu bu bu a oni si z toho nic nedělají. Ty základní opatření k zamezení rozesílání obchodních sdělení asi znamenají pro ÚOOÚ neudělat pro to nic. Tam kde není nějaký citelný postih se asi jen těžko dá očekávat, že dojde k nějaké nápravě.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Fake iPhone
    od lucaso84 » 03 zář 2023 17:52 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    1666
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 07:21
  • Iphone 12 mini Příloha(y)
    od tomassek.32 » 22 srp 2023 19:28 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    9
    2256
    od peta501 Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 13:43
  • iphone se 2020 cracked hry
    od Mladkov204 » 11 dub 2023 14:29 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    1407
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    11 dub 2023 15:36
  • Vyplatí se koupit Iphone 11 pro max
    od mtc » 30 dub 2023 20:51 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1333
    od mtc Zobrazit poslední příspěvek
    30 dub 2023 20:51
  • Kde nakoupit REPASOVANÝ IPHONE?
    od HelFix » 22 čer 2023 19:37 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    3
    1683
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 čer 2023 07:23

Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti