Chci připojení 24 hod, ale nevím jak

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Anna
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: březen 05
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Chci připojení 24 hod, ale nevím jak

Příspěvekod Anna » 14 dub 2005 18:47

Ahoj, prosím opět o radu. Na internet se připojuji vytáčením z pevné linky. Když jsem volala na Telecom, že bych chtěla připojení za 520,-- řekli mi, že bohužel prostupnost mé linky to nedovoluje. Prý do konce roku bude tato možnost na 98 % linek. Mám si počkat. Jenže naše vesnice je 25 km od města, navíc máme jen pár obyvatel, takže asi budu v těch 2%.
A teď ten dotaz. Jaké jsou další možnosti připojení ? Vím že to jde přes mobil, ale můj mobil je starší a počítač taky. Mám nějakou šanci nebo budu pořád platit nechutné peníze za pár hodin na netu

Anna :-( :?: :?:
Anna

Reklama
Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 14 dub 2005 18:58

ahoj,
no takže pokud tam nemáte ve vesničce ADSL určitě tam nebude ani UPC nebo podobná věc :lol:
Takže buď postavit WiFi síť se sousedy, nebo připojení přes GPRS nebo CDMA (obojí přes mobil). Já mám doma GPRS, jsem s ním celkem spokojený (pokud nechcete volat přes Skype, je to v pohodě). Stojí mě to 850Kč i s DPH, je to neomezené, rychlost se mi drží kolem 8kBps. Když podepíšete smlouvu na dva roky, dají vám k tomu za korunu speciální modemek. O CDMA toho moc nevím, jen vím, že stojí měsíčně o jednu nebo dvě stovky více, s tím modemkem bych řekl že to bude podobné.
nic normálního mě nenapadlo

Uživatelský avatar
Anna
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: březen 05
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Příspěvekod Anna » 14 dub 2005 19:10

Ahoj,
nerozumím sice všem zkratkám :lol: :lol: ,ale to se dá dohnat. Bohužel cena 850,- je na mě trochu moc. Něco do 600,-- by nebylo :?: :?: I tak díky za odpověď, jdu zkoumat ty zkratky
Anna

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 14 dub 2005 19:16

No tak ty zkratky ani nezkoumej, do šesti stovek to není ani z daleka :lol:
No, můžeš mi napsat na ICQ? Mám číslo 218624418, takhle se to špatně řeší
:P
nic normálního mě nenapadlo

Uživatelský avatar
Anna
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: březen 05
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Příspěvekod Anna » 14 dub 2005 20:03

Ahoj, tak jsem si našla nějaké informace, ale nic moc. Všechno je buď dražší nebo to je k nám (hranice okresu Znojmo a Třebíč) daleko. Paráda :!: :lol: Jo to tvoje ICQ je pro mě taky bomba. Protože nevím co to je, v tvém profilu jsem na to klikla a přepojilo mě to tvou stránku v angličtině. Bohužel jsem nepochopila, kam Ti mám vlastně psát, tak jsem to vzdala :wink: :wink:

Asi si budu muset víc hlídat čas strávený na netu, abych tolik neplatila. Ale nevím, jak to zvládnu :-( :-( :-(
Anna

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 14 dub 2005 21:30

Na pevné připojení za 600kč/měsíc na vesnicích si budeš muset bohužel ještě nějaký ten měsíc počkat :?

GPRS je dost pomalé, CDMA je super.........ále abych tu nepsal něco, co už bylo napsáno asi tisíckrát - našel jsem super porovnání možností připojení k internetu zde:

http://www.eurotel.cz/public/82/66/6b/f ... ulator.swf

Doporučuji Spustit to DEMO 8)
Rimms

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 14 dub 2005 22:32

No tak zkus napsat odkad si, zjistit se da vsechno... ja sem taky z celkem maly vesnice a naslo se vedlejsi mesto ktery k nam posila signal...

Takze napis kde bydlis ;-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 14 dub 2005 22:34

to Rimmer: ta dema jsou perfektní

to Anna: potom je jediná možnost abyste se domluvila s nějakým sousedem a koupili ste si CDMA napůl, a sdíleli Internet třeba po síti. Vyšlo by vás to na asi 500kč měsíčně a je to neomezené a celkem i rychlé.
Na to ICQ musí být program. Stáhnout se dá tady: [url]http://www.stahuj.cz/komunikace/instant_messengers/icq/icq/download/?g[oz]=5.03&g[up]=build+2315[/url]:lol:
nic normálního mě nenapadlo

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 15 dub 2005 12:27

Poslední dobou řeším připojení mimo civilizaci docela často (sám tam bydlím :lol:), tak bych přihodil pár poznatků. Zrekapituloval bych možnosti připojení k internetu
1)ADSL
2)Wi-fi
3)GPRS
4)EDGE
5)CDMA
6)Kabelovka
7)Satelit
Snad sem na nic nezapomněl :wink:. Asi ti to nic neříká, stručně shrnu co je k jednotlivejm věcem potřeba, kolik to stojí a jaká je šance že by sis to u sebe mohla pořídit (jestli tě to nezajíma přeskoč rovnou na konec :wink:
1)ADSL - připojení přes pevnou telefonní linku, počáteční náklady v podstatě nulový (zřízení zdarma, modem ti pronajme poskytovatel), ale dostupnost je horší. Teď je tuším limit někde do 4km od ústředny, Telecom má v plánu to navýšit, ale kdy a nakolik to je záhada. Aktuálně se nepřipojíš určitě, jestli se dočkáš po slíbeným zvýšení dostupnosti suď bůh. Aktuálně tedy nemá cenu nad tímhle přemejšlet
2) wi-fi - bezdrátové npřipojení. Na domeček ti píchnou anténku, tu nasměrujou tak aby viděla na vysílač a seš připojená. Montáž stojí zhruba 3000 (dle poskytovatele, v rámci akcí ji můžeš mít i zdarma), paušál podle tarifu. Tohle je relativně zajímavá možnost, k ní se ještě vrátím.
3)GPRS - připojení přes mobilní telefon, dostupnost skoro 100%, paušály do 1000Kč, v případě že by nešlo nic jinýho je to dobrá věc, ale ve srovnání se vším ostatním asi nejpomalejší.
4)EDGE - nová technologie, připojení taktéž přes mobil, ale rychlost vyšší jak u GPRS. Dostupnost prakticky jen v Praze a Brně, o tom taky nemá cenu uvařovat.
5)CDMA. Bezdrátový připojení od Eurotelu, musíš si pořídit speciální modem, kterej není zrovna nejlevnější. Paušál pak stojí kolem 1000Kč. Než Eurotel začat aplikovat různý omezení bylo to hodně zajímavý, teď už to tak atraktivní není. Taky se k tomu ještě vrátím.
6)kabelovka - připojení k internetu přes kabelovou televizi, asi nejlepší možnost jak se k netu v čr připojit, ale bohužel to na vesnici taky není zrovna běžná věc.
7)Satelit - Poslední dobou to začíná bejt poměrně zajímavá možnost, ovšem prvotní investice se čtyřma nulama na konci je docela drsná...

O čem by se u tebe dalo uvažovat. Vzal bych to podle atraktivity. Nejlepší by bylo asi wi-fi. Napiš přesně kde bydlíš (název vesnice a poblíž kterýho města to leží), zjistil bych jestli by to u tebe bylo dostupný a za jakých podmínek.
Pak asi CDMA, taky je nejdřív potřeba zjistit jestli by u tebe bylo dostupný.
Nakonec bych nechal GPRS, to nejspíš dostupný bude, ale kdyby šlo jedno z těch předchozích moc bych o něm neuvažoval.
Ten satelit asi spíš ne, přece jen nějakejch 15000 do začátku je asi docela dost, co?

2Rimmer: bydlím 10km od města, ADSL nedostupný, CDMA nebylo (teď jsem rád :wink:), tak mám wi-fi za 583Kč vč DPH na měsíc.

Uživatelský avatar
Anna
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: březen 05
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Příspěvekod Anna » 15 dub 2005 19:19

Ahoj, díky všem za odpovědě. Dnes bohužel nemám čas všechno ani v klidu přečíst. Takže jen telegraficky: bydlím v obci Přeskače, okres Znojmo (na některých mapách to ani není, je to 2 km od obce Tavíkovice směrem na Višňové).

Zatím ahoj :wink:
Anna

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 16 dub 2005 17:21

Tak tvoje bydliště sem na mapě úspěšne našel, ani to zas tak nebolelo :wink:
Prvně sem se teda díval po nějakým tom wi-fi připojení. V blízkým okolí sice pár poskytovatelů působí, ale že by byly pokrytý Přeskače se nikde nepíše. Teoreticky nejnadějnějc vypadá tohle: http://www.mkrumlov.net/pokryti.html. Musela bys do tý firmy zavolal a poprosit je, jestli by nemohli přijet a změřit, zdali by ses náhodou nemohla někam k nim připojit. To by mělo bejt zdarma. Pokuď by to vyšlo, instalace stojí 2500, měsíční paušál podle toho s jakou rychlostí linky by ses spokojila 356-712 korun.
Pak sem zkoumal CDMA. Taky to nevypadá moc nadějně. Tam by mělo bejt možný zajít do autorizovaný prodejny Eurotelu a půjčit si od nich modem na otestování. Hodnota modemu je zhruba 8500Kč, to jim musíš dát jako zálohu, kterou ti při navrácení nepoškozenýho modemu vrátí. Pokuď by tohle fungovalo, tak při podpisu smlouvy na dva roky by byl modem tvůj za 3000, dalších 1800 bys dala za aktivaci. Měsíční paušál pak činí 1070 korun.
Doporučil bych ti zkusit zjistit jestli by šlo to wi-fi, pak CDMA a pokuď zjistíš že nepůjde ani jedno, zbejvá v podstatě už jen GPRS. Služeb kterýho mobilního operátora teď využíváš a co máš za telefon?

Uživatelský avatar
Anna
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: březen 05
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Příspěvekod Anna » 16 dub 2005 18:40

Díky moc za typ firmu v Mor. Krumlově. Určitě je budu kontaktovat. Jejich nabídka by mně celkem vyhovovala. Doufám, že budou dobře prosperovat a rychle zvládnou pokrýt i Přeskače.
Co se týka GPRS obávám se, že to pro mě také nebude. Mám starou Nokii 5110, v rodině máme ještě Nokii 3410. 5110 je Eurotel GO a 3410 je Eurotel paušální. Na telofonování mi to stačí, ale na internet je to asi nepoužitelný nebo se pletu ?
Anna


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jaké náležitosti by měl splňovat software, když ho chci „vydat“?
    od Grander » 27 čer 2023 16:25 » v Programování a tvorba webu
    4
    1718
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 čer 2023 22:34
  • https://www.sotwe.com mě blokla a nevím proč. Příloha(y)
    od kellne » 30 bře 2024 10:10 » v Internet a internetové prohlížeče
    8
    1567
    od flowem Zobrazit poslední příspěvek
    30 bře 2024 17:27
  • Siemens C70 - připojení k PC
    od pukasinek » 05 zář 2023 17:20 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    5
    1864
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 20:05
  • Občasné připojení TV
    od loucon » 04 lis 2023 21:33 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1097
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    05 lis 2023 03:58
  • Bezdrátové připojení Příloha(y)
    od PaTroN » 30 pro 2023 20:48 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    1304
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 21:51

Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti