propojení STB a monitoru s VGA Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53585
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: propojení STB a monitoru s VGA

Příspěvekod petr22 » 15 lis 2016 19:17

Dva cinche (bily a cerveny) jsou na zvuk, ten zluty je na obraz, takze se nepouzije.

Na zvuk staci kabel 2x cinch-------stereo jack.

Multimedialni monitor je taky reseni, pripojuju k nemu Amigy, Atari a dalsi historickou techniku. Nicmene je to reseni ponekud drazsi nez ta krabice z Ciny za 600 Kc.

Reklama
Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: propojení STB a monitoru s VGA

Příspěvekod Speed_dead » 15 lis 2016 19:19

Potřebuješ redukci skart/cinch. Pak redukci cinch/jack. Jednoduchý kabel cinch-cinch, a pochopitelně vga kabel. Repro stačí libovolný k PC třeba tento, pokud už nemáš repro v monitoru.

Na scart redukci připojíš do žlutého konektoru kabel s cichem na koncích a zapojíš ho do převodníku. Kabel se děma cincema s jackem zapojíš do zbývajících pozic na redukci scart/cinch a do zásuvky pro jack zapojíš repro. Pak jen zkontrolovat, zda je přepínač na redukci scart/cinch v poloze "output" a můžeš fungovat. Samozřejmně po zapnutí repráků, monitoru a setoboxu.

Mimochodem to co ti nalinkoval ten nademnou, je setobox, ale neřeknu ti, zda u nás bude fungovat - nevím přesně jakou normu musí umět. Já to neřeším, jelikož mám kabelovku.. Jelikož jak vga, tak i cichch má jen jako výstup - vstup je pouze koaxem z antény. Převodník scart/vga jsem našel na Aukru. Ten by fungovat mohl. Kabel scart/vga se prodává taky, ale funguje vyjímečně, jelikož se prodává na zařízení, jenž tento kabel přímo podporují.
Naposledy upravil(a) Speed_dead dne 15 lis 2016 19:21, celkem upraveno 1 x.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53585
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: propojení STB a monitoru s VGA

Příspěvekod petr22 » 15 lis 2016 19:20

Jaky Scart? Jaky cinch?

To co jsem daval odkaz je TVB-T2 prijimac.

Prevodnik za 700 Kc + stary SD DVB-T prijimac = funguji pouze SD kanaly, za par let se to muze zahodit.

DVB-T2 prijimac za 600 Kc - podporuje HD i DVB-T2, tzn SD i HD. Podle me lepsi volba.

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: propojení STB a monitoru s VGA

Příspěvekod Speed_dead » 15 lis 2016 22:06

Pokud vím, tak přesná specifikace nové verze DVB-T není ještě plně stanovená. I když se už prodávají přijímače, co tuto normu zvládají, není jisté, zda nová verze DVB-T bude s nimi kompatibilní. Informace mám přímo z ČTU, kde pracuje můj bývalý kolega.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53585
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: propojení STB a monitoru s VGA

Příspěvekod petr22 » 15 lis 2016 22:11

Presna specifikace standardu DVB-T2 byla stanovena v roce 2009.

Pokud ceska implementace nebude odpovidat mezinarodnimu standardu tak to bude samozrejmne prusvih, protoze nebudou fungovat existujici DVB-T2 prijimace. Ty stavajici s existujicim DVB-T2 vysilanim funguji bez problemu.

Ja predpokladam ze ceskou normu nebude navrhovat dement, protoze specialni prijimace pro CR by nikdo nevyrabel.

Poud je na necem oficialne logo DVB-T2, tak to musi byt schopno prijimat signal v DVB-T2.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: propojení STB a monitoru s VGA

Příspěvekod X » 15 lis 2016 23:12

U nás bude nutné nejen DVB-T2 (forma / obálka), ale i H.265 (komprimace). Už minulý rok asi v říjnu jsem koupil sestře TV (LG 55LF630V), která to zvládne a poběží, protože se snažím myslet na vše a pečlivě vybírám (i s měřícím pásmem kontroluji kvalitu obrazu na určitou vzdálenost) i když sestra primárně používá kabelovku, kde je zatím jen DVB-C.

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: propojení STB a monitoru s VGA

Příspěvekod Speed_dead » 15 lis 2016 23:29

Jen DCB -T2 a H.265 nestačí. Musí to umět i specifikaci E a F, jenž bude nejspíš u nás použita.To jsi ji koupil v době, kdy ještě nebyla známa přesná specifikace formátu vysílání. Pokud to umí všechny podnormy, tak je to v pohodě, pokud ne, půjde spíš o štěstí, že něco chytí. Schválně se kolegy zeptám, od kdy je známa přesná norma, ve které se bude vysílat DVB-T2.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: propojení STB a monitoru s VGA

Příspěvekod X » 15 lis 2016 23:56

Tolik do podrobností nevidím (specifikace E a F), ale vzhledem k tomu, že mě LG CZ tvrdila před nákupem, že maximálně bude stačit soft upgrade a že již tato TV získala certifikaci od ČRa, tak to bude v pohodě.

kesudj
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 313
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: propojení STB a monitoru s VGA

Příspěvekod kesudj » 16 lis 2016 20:01

to speed dead....já už obědnal ten DVBT.2 od Petr 22, já zkoušel napojit STB s monitorem kablem scart VGA a vůbec to nereagovalo,to bych jich musel koupit deset a možná by nějaký spolupracoval, tak uvidím co to udělá s tím DVBT-2

Dodatečně přidáno po 1 minutě 2 vteřinách:
to Petr 22, obejdnal jsem ten DVBT-2 a uvidím,nic jiného stoprocentního stejně nemám ,jen volný velký monitor ,který chci využít

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53585
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: propojení STB a monitoru s VGA

Příspěvekod petr22 » 16 lis 2016 20:30

Testovaci vysilani v DVB-T2 a HEVC bezelo cely rok 2015.

Tak nejak predpokladam, ze vsechny prijimace ktere fungovaly budou fungovat i v ostrem provozu.

kesudj
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 313
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: propojení STB a monitoru s VGA

Příspěvekod kesudj » 16 lis 2016 20:45

ten přijímač asi fungovat bude ,jen jestli mi to půjde zapojit ,snad ano ,děkuji za rady a pěkný večer

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: propojení STB a monitoru s VGA

Příspěvekod Speed_dead » 17 lis 2016 12:23

kesudj píše:to speed dead....já už obědnal ten DVBT.2 od Petr 22, já zkoušel napojit STB s monitorem kablem scart VGA a vůbec to nereagovalo,to bych jich musel koupit deset a možná by nějaký spolupracoval, tak uvidím co to udělá s tím DVBT-2


Kabel scart/vga musí STB podporovat, jinak fungovat nikdy nebude, jekož jak scart i vga mají úplně jiný systém na posílání obrazu, jenž nejde vyřešit jen kabelem - je nutný elektronický převodník. Ve velkých vyjímkách, kdy STB obyčejný kabel bez elektroniky podporuje, tak "nesprávně" vysílá správné signály na scart, jenž tam u běžného scartu STB nejsou.


Testovaci vysilani v DVB-T2 a HEVC bezelo cely rok 2015.
Tak nejak predpokladam, ze vsechny prijimace ktere fungovaly budou fungovat i v ostrem provozu.

Ano, takto norma je konečná, jen se ještě není úplně jisté, jaká přesná verze této normy se nakonec použije. Mám na mysli specifikaci A-H. Jasno bude až po ukončení testovacího vysílání, kdy se vypíšou přesné technické parametry, jenž mají splňovat zařízení pro příjem DVB-T2 na území ČR. Zařízení DVB-T2 se již nějaký čas prodávají. Prodejci nelžou - zařízení podporuje DVB-T2 se správným kódováním, ale nikde nepíšou, že bude podporovat příjem vysílání v ČR. Je to jako s čínskýma mobilama, jenž podporují LTE, ale bohužel občas ne na frekvenci, co se u nás používá. S tím DVB-T2 to tak špatně asi nedopadne, ale vyloučit úplně se to nedá.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti