" Výpadky " Internetu

...

Moderátor: Mods_senior

brinq
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: " Výpadky " Internetu

Příspěvekod brinq » 07 říj 2017 15:45

Správně tak jsem připojený.
Jdu si teda vzít notebook a napojit ho na přímo do modemu. Modem je trošku dál od PCčka, proto jsme to řešili takovým způsobem. Pokud to pomůže, tak to nějak natáhneme. Dám vědět, zatím díky!

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: " Výpadky " Internetu

Příspěvekod ITCrowd » 07 říj 2017 15:50

Ještě doporučuji při tom testu tu wifi úplně zrušit. Nemusíš vypínat, stačí ten router připojený k modemu odpojit.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

brinq
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: " Výpadky " Internetu

Příspěvekod brinq » 07 říj 2017 15:55

Zatím jsem to zkusil bez odpojení toho routeru a výsledek je stejný . Vypadává to i když to je připojeno na přímo.
Zachvíli to zkusím s vypnutým routerem, jen musí někdo něco dodělat s internetem.

Dodatečně přidáno po 52 vteřinách:
btw. Myslíš odpojit tedy oba routery, nebo pouze ten který vysílá WiFi signál ?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: " Výpadky " Internetu

Příspěvekod ITCrowd » 07 říj 2017 16:01

Mělo by stačit jen ten, co vysílá signál. Chtěl bych mít jistotu, že se tam nic "nemele".
Screen toho výsledku by byl? Chtěl bych vidět, jak se to teď chová na prvním kroku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

brinq
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: " Výpadky " Internetu

Příspěvekod brinq » 07 říj 2017 16:08

Odpojil jsem oba dva, jelo to v pořádku, poté jsem připojil ten , přes který jsem připojen já , který nevysílá Wi-Fi signál a poté to začalo blbnout. Screen bohužel nemám.

Dodatečně přidáno po 2 minutách 17 vteřinách:
Odezva na přímo mezi modemem a notebookem je mezi 4-6 ms max 10ms to jednou vyskočilo, po připojení routeru, který nevysílá wi-fi signál to vyskočilo hned na 30 , pak to jelo chvíli v pohodě a začalo to zase blbnout a vyskočilo to na 100 ms.
Jdeme teď zkusit místo toho routeru tam dát switch.

Dodatečně přidáno po 3 minutách 55 vteřinách:
Zatím pinguju z mého pc poté co je to připojeno přes switch a zatím to neblbne. Jdu to nechat běžet

Dodatečně přidáno po 15 minutách 20 vteřinách:
Běží to momentálně přes switch + je zapnutý router který vysílá wi-fi signál a píše mi to nějaké errory u routeru, co to přesně znamená?

viz. příloha

Dodatečně přidáno po 15 minutách 44 vteřinách:
Jdu to zkusit běžet bez toho routeru ještě.

Dodatečně přidáno po 20 minutách 29 vteřinách:
Po vypnutí routeru už není problém s odezvou k modemu ( pinguju přes pc, který je připojený přes switch ) zachvíli půjdu nainstalovat pinglotter na notebook a vyzkoušet na přímo.
Avšak i tak jsou vysoké odezvy poté.

viz.obrázek

Dodatečně přidáno po 50 minutách 33 vteřinách:
Tak teda ještě jeden screen.
Laptop připojen na přímo, router i switch odpojeni.
Bohužel i přesto je odezva mezi modemem a laptopem vysoká a podle toho se odvíjí i zbytek viz obrázek.

Dodatečně přidáno po 51 minutách 55 vteřinách:
Můžu se zeptat, co můžu tedy ještě vyzkoušet? Je problém v modemu, nebo v čem když je taková špatná odezva i v "místní" síťi ?
Přílohy
net1.png
internettt.PNG
internet.PNG

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: " Výpadky " Internetu

Příspěvekod ITCrowd » 08 říj 2017 16:25

Reaguju tak pozdě proto, že dopisuješ do posledního příspěvku a tudíž nepoznám, že bylo něco přidáno :-)
K laptopu - pokud se síť špatně chová jen u něj a jinde je v pořádku, pak bude chyba v laptopu. Buď je vada v HW, nebo chyba v OS (např. ovladače), nebo je tam nějaká havěť. Nabootuj nějakou verzi live linuxu a nech to v něm pingat na modemrouter. Pokud budou odezvy v pořádku, pak chybu HW můžeš vyloučit.
Druhý obrázek je naprosto bez chyb na tvé síti. Nicméně na připojení kabelem jsou odezvy opravdu vysoké, ten skok na 84.116.220.18 je opravdu neobvyklý, screen pošli providerovi. Jak můžeš vidět v diagnostice sítě (můj podpis) odezvy na kabelu by měly být poloviční. Nicméně - je to upc - zkus totéž při vypnuté(tých) TV, zda se odezvy změní.
"Běží to momentálně přes switch + je zapnutý router který vysílá wi-fi signál a píše mi to nějaké errory u routeru, co to přesně znamená?" - co tím myslíš? Jaké errory?
Doporučuji předělat tvou síť - veškerá pevná zařízení (stolní PC, NAS, TV, konzoly atd.) připojit přes kabel. Pokud použiješ switch, měl by mít gigabitové porty. Router(y) připojit taktéž kabelem a využít jako AP - viz. můj podpis "Router jako switch".
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

brinq
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: " Výpadky " Internetu

Příspěvekod brinq » 21 říj 2017 10:41

Problém na chvíli přestal, avšak teď se bohužel zase objevil. Jsem připojený přes jiný notebook na přímo k modemu zatím-co žádné jiné zařízení nejsou připojené.. Tudiž mě napadá zda není problém v tom modemu.

brinq
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: " Výpadky " Internetu

Příspěvekod brinq » 21 říj 2017 11:28

Dodávám screen jak to momentálně vypadá, pingovat jsem dal pouze na modem ke kterému jsem tedy připojen na přímo, přes jiný laptop než jsem byl naposled.
Přílohy
Výstřižek.PNG

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: " Výpadky " Internetu

Příspěvekod ITCrowd » 21 říj 2017 11:47

Mno. Tak aby bylo jasno - tento screen je v pořádku, nějaký prodloužený ping klidně může nastat. Pokud to porovnáš s posledním obrázkem ve tvém příspěvku (7.10.,16:08), pak je naprosto zjevné, že nejde o stejný problém. Minulý laptop vykazoval 19% ztrátu paketů, u tohoto je nulová.
Tedy - neudělals, co bylo doporučeno, porušuješ pravidla fóra, lžeš, vymýšlíš si a zavádíš. Tím s tebou končím.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

brinq
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: " Výpadky " Internetu

Příspěvekod brinq » 21 říj 2017 12:35

:D :D :D :D Tak ty jsi jinde kamaráde :D měj se tím pádem ty šefiku ve foru :D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • vypadky internetu Příloha(y)
    od michalnet » 25 čer 2023 10:41 » v Administrace sítě
    10
    2793
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 črc 2023 19:18
  • O2 - výpadky internetu
    od martyy » 19 pro 2023 18:15 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    1203
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 20:31
  • Packet loss, Mikro výpadky Příloha(y)
    od Bellyboy126 » 06 úno 2024 19:55 » v Internet a internetové prohlížeče
    10
    1493
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 21:24
  • Výpadky připojení celé sítě Příloha(y)
    od Karrex » 21 kvě 2023 00:13 » v Vše ostatní (inet)
    6
    2639
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 10:25
  • Praskavy zvuk, vypadky periferii, nasledny BSOD
    od Koberec » 13 úno 2024 15:51 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    3
    800
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    13 úno 2024 18:00

Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host