Spuštění PC na dálku

...

Moderátor: Mods_senior

DarkTearZZ
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Spuštění PC na dálku

Příspěvekod DarkTearZZ » 02 zář 2018 19:18

Dobrý den, prosím o radu se spouštěním mého stolního PC ze 120km vzdáleného internátu. Prozatím jsem zkoušel přes telefon, pokud se potvrdí funkčnost, koupím notebook. Konkrétněji, mám doma stolní PC a od tohoto roku jdu na intr. Jelikož si stolní pc samozřejmě nevemu, napadlo mě, že bych se mohl pomocí notebooku připojit na tento stolní pc a využívat tak jeho výkon. Program TeamViewer je pro mě ideální a funguje, už ho mám vyzkoušený. Problém ale nastává se spuštěním pc. Pomocí TeamVieweru mi pc spustit nejde, nejspíše něco nastavuji špatně a nemohu na to přijít. Poradil by někdo nějakou alternativu jak PC spouštět z takovéto vzdálenosti? Popřípaně nějaký návod na TeamViewer kde bude věe napsáno jednoduše pro debily, jelikož to řeším celý den a už jsem bezradný. Nejvíce nerozumím části s nastavením něčeho v administraci routeru, prostě nevím co, kde.. Zkoušel jsem to namátkou ale nepovedlo se. Všem děkuji za odpovědi.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spuštění PC na dálku

Příspěvekod petr22 » 02 zář 2018 19:22

Budto nekomu zavolat aby PC spustil nebo nainstalovat na router VPN serveru, pripojit
se na nej a pomoci Wake on LAN spustit PC.

Jak konkretne chces vyuzivat vykon PC ? Jediny zpusob jak PC pouzivat na dalku
je naklikat neco, co trva dlouho, treba pocitani videa a nechat to bezet.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spuštění PC na dálku

Příspěvekod ITCrowd » 02 zář 2018 19:24

Vítej na PC-HELP!
Tomu, co hledáš, se říká magic paket a funguje bez problémů ve vnitřní síti. Z průchodem přes internet je ale problém, protože tento paket je odesílán na MAC adresu.
Záleží také na tom, co router umí.
Lze to řešit tak, že stolnímu PC zadáš pevnou IP adresu a zařadíš jej do DMZ, pak by všechny pakety měly padat na toto PC. I tak je ale funkčnost nejistá.
Lze využít i VPN, pokud ji router umí sestavit.
Taky lze povolit vnější administraci routeru, připojit se na router a z jeho administrace odeslat magic paket. Je to ale bezpečnostní díra.
Osobně doporučuji spínání mobilním telefonem: http://www.automaticke-pohony.cz/p/2356 ... telefonem/
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

DarkTearZZ
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spuštění PC na dálku

Příspěvekod DarkTearZZ » 02 zář 2018 19:51

petr22: No jde mi o to že nechci kupovat notebook za 20k, tak jsem to chtěl vyřešit takto. Jde mi například o používání aplikací které by ten notebook nezvládal. Můj router nemá sekci virtuální servery, takže nepředpokládám, že to umí.

ITCrowd: Co přesněji je DMZ a jak by to mělo fungovat, rád to vyzkouším i bez jisté funkčnosti. Snížit bezpečost chci co nejmíň a k vnější administraci routeru se moc nepřikláním. Ten GSM modul je pro mě drahý, kdybych měl víc peněz, koupím výkonější notebook a tohle neřeším, jenže to bohužel nemám.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spuštění PC na dálku

Příspěvekod ITCrowd » 02 zář 2018 19:56

Co máš za router?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

DarkTearZZ
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spuštění PC na dálku

Příspěvekod DarkTearZZ » 02 zář 2018 20:29

Nějaký základní od huawei, model name B2338-168IDU, na internetu jsem ho už nenašel.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spuštění PC na dálku

Příspěvekod ITCrowd » 02 zář 2018 21:47

Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

DarkTearZZ
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: září 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spuštění PC na dálku

Příspěvekod DarkTearZZ » 03 zář 2018 16:16

Nejspíš ne, v internetovém nastavení není tolik možností. Podle fotek je to tenhle. Jelikož jsme ho nekupovali tak nevím přesné označení.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pád PC po spuštění hry be BSOD
    od Radoozek » 07 pro 2023 15:00 » v Problémy s hardwarem
    4
    1429
    od Radoozek Zobrazit poslední příspěvek
    08 pro 2023 16:45
  • Artefakty na monitoru po spuštění
    od WinDroid » 30 čer 2023 15:47 » v Problémy s hardwarem
    2
    766
    od Mr. Incognito Zobrazit poslední příspěvek
    30 čer 2023 19:04
  • Program se stále ptá na spuštění při startu OS
    od Karrex » 17 pro 2023 15:09 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1155
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    19 pro 2023 18:50
  • Skyrama Flash launcher, po spuštění - přihlášení BLACK SCREEN
    od Ramoneggg » 13 led 2024 17:43 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    761
    od Ramoneggg Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 18:06

Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host