Azureus - návod

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Azureus - návod

Příspěvekod mmmartin » 01 dub 2006 02:35

Ví někdo o návodu k AZUREUSu? Domovské stránky i návod ve slovenštině na http://www.sdíleni.cz sice říkají o některých parametrech jak je nastavit, nikde jsem ale nenašel informaci, proč je nastavit právě tak a o některých parametrech se mlčí úplně.

Reklama
ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ini808 » 01 dub 2006 11:38

V Azuerusu nemusíš nic speciálního nastavovat. Klidně používej základní nastavení, problém by to neměl být. Aspoň já ho používam (trochu jsem si to upravil, ale nic složitého) a nemám k němu výhrady.
Jestli potřebuješ něco konkrétního, tak napiš.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 01 dub 2006 20:42

Zatím nic konkrétního, spíš jenom zvědavost. Pokud se vyskytne nějaký problém, rád využiju tvoji nabídku a napíšu. Dík.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 07 kvě 2006 13:50

A už je to tady: v okně Statistika na kartě Aktivita se průběžně zobrazuje objem přenesených dat down a up (modrá plocha) a průměrná hodnota (červená čára). Nedá se někde změnit (prodloužit) doba, za kterou se vypočítává průměr? Průměrování je totiž dělaný za příliš krátký čas, takže červená čára prakticky sleduje horní okraj modrého pole. Z takto vypočteného průměru se nedá vypozorovat dlouhodobější tendence v objemu přenesených dat v případě, že v nastavení udělám nějakou změnu. Ď.

ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ini808 » 07 kvě 2006 17:22

Nevím o tom, že by to možné bylo.
Jestli ti jde o přenesená data, tak ty vidíš u jednotlivých stahování nebo v záložce My torrents.
Hlavně si uvědom, že je to program na stahování nikoli na sledování připojení, takže jestli potřebuješ hlídat přenesená data, stáhni si některý z freewarových prográmků, které to měří a zobrazují rychlost připojení (Slunečnice.cz je jich plná, ale osobní zkušenost s nimi nemám).

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 07 kvě 2006 17:35

Dík za odpověď.
Nejedná se mi o to sledovat absolutní velikost přenesených dat, jako spíš o to, zjišťovat vliv prováděných změn nastavení na rychlost stahování. Vzhledem k tomu, že rychlost downloadu kolísá (alespoň u mně) v desítkách procent, dá se jen obtížně vysledovat, zda aktuální změna rychlosti je daná tímhle "přirozeným" kolísáním, nebo je to odezva programu na změnu nastavení. A tady by právě pomohlo mít k dispozici průměrnou hodnotu rychlosti downloadu určovanou z dejme tomu poslední půlhodiny až hodiny, nebo přesněji řečeno časový průběh této průměrné hodnoty.

ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ini808 » 08 kvě 2006 12:15

Rychlos stahování vidíš na grafu jako modré pole, ale souhlasím s tebou, že se z toho moc vyčíst nedá.
Kolísání rychlosti nemusí být jen na tvé straně. Uvědom si, že rychlost stahování je závislá na tom, kolik kdo odesílá a to nemusí být konstantní hodnoty.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 08 kvě 2006 12:36

OK. Dík. :smile:


Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti