WINDOWS 10 - samovolná změna rozlišení

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
TeIkQ
Level 2
Level 2
Příspěvky: 214
Registrován: duben 15
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

WINDOWS 10 - samovolná změna rozlišení

Příspěvekod TeIkQ » 24 lis 2017 17:51

Zdravím lidi, mám windows 10 home 64x, verze: 10.0.15063 N/A Build 15063.
Včera jsem byl normálně na počítači, nedělal jsem nic zvláštního, alespoň myslím. Pak z ničeho nic, mi blikl monitor, a jakmile naskočil zpátky, tak jsem měl totálně rozhozené rozlišení (smrsklé), okamžite jsem to chtěl změnit zpátky, a tak jsem šel do nastavení, ale nešlo mi to změnit zpátky. Bohužel nevím jaké jsem měl předtím rozlišení, ale myslím, že to rozlišení co jsem měl v tom nastavení chybí, páč tam mám jen 3 volby, a ani jedna není "v pořádku" :crazy: ..

Napadlo mě, že by mohl pomoct bod obnovení, a tak jsem to to spustil, a obnovil to do stavu cca před týdnem. Jelo to ! Myslel jsem, že je po problému :). Asi tak za hodinu max 2, se stalo úplně totéž, blokl monitor, a zas to bylo v háji. Dneska jsem to zkusil ještě jednou (ten bod obnovení), a zas ta samá písnička, jelo to cca hodinu, pak blik, a zas mi to nejde. Bohužel mě ani jednou nenapadlo se kouknout jaké mám vlastně rozlišení když mi to jede :yawn:.
Dneska jakmile to bliklo tak jsem se koukl do prohlížeče událostí, jestli tam náhodou něco nenajdu, moc se v tom sice nevyznám, ale za zkoušku nic nedám :). Našel jsem tam, že cca v ten moment co mi to bliklo, se nainstaloval nějaký ovladač, tak to možná bude tím (viz. screen). Možná se furt dokola nainstalovává něco co mi to celé *****.
Budu moc rád když mi pomůžete tento problém vyřešit, me nenapadá nic jiného než přeinstalovat OS, ale to se mi vážně nechce, páč v aktuálním OS mám dost věcí a aplikací, které se mi opravdu nechtějí znova instalovat.
Ovladače mám aktuální od výrobce a nikdy jindy se mi něco podobného ještě nestalo :/

SESTAVA
Motherboard: GIGABYTE GA-78LMT-USB3 6.0
Video Chipset: AMD Radeon 3000 (integrovaná)
Processor Name: AMD Phenom II X6 1065T
monitor: packard bell Viseo 200Ws


PU_02.png

PU_01.png


Díky moc za jakoukoli pomoc, chápu, že to může být vícero věcma, tak jestli budete chtít nějaké další pomocné informace ohledně SW/HW stačí napsat, a já vám je co nejrychleji dodám :). Díky moc kluci :bigups:
A.E „Kdybych měl k dispozici hodinu na zvládnutí problému, na kterém by závisel můj život, strávil bych 40 minut jeho studiem, 15 minut jeho analýzou a 5 minut jeho řešením.“

Reklama
RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WINDOWS 10 - samovolná změna rozlišení

Příspěvekod RIKI22 » 24 lis 2017 17:57

Ja na Tvojom mieste ,by som si aktualizoval Win10 na poslednú verziu.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WINDOWS 10 - samovolná změna rozlišení

Příspěvekod richchie » 24 lis 2017 18:04

No a právě mrkvosoftu se zadařilo.Kvalitní aktualizace a co lidí začalo nadávat.Ve správci zařízení u grafického adapteru dej vrátit změny ovladače nebo přeinstaluj ovladač grafiky pro tvůj hw a OS.Na odinstal ovladače použij-
http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Uživatelský avatar
TeIkQ
Level 2
Level 2
Příspěvky: 214
Registrován: duben 15
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WINDOWS 10 - samovolná změna rozlišení

Příspěvekod TeIkQ » 24 lis 2017 20:02

RIKI díky, na to mě nenapadlo :D, koukl jsem teda na ně, a něco tam bylo, tak se mi to teď aktualizuje, nevím jak dlouho to potrvá, ale řek bych že dlouho.
RICHI proč potřebuji přeinstalovat ovladače ? A to je mám odinstalovat, a pak zase nainstalovat ? Ten program jsem si už teda stáhl, jen mě zajímá co pak až od odinstaluju, díky :)
A.E „Kdybych měl k dispozici hodinu na zvládnutí problému, na kterém by závisel můj život, strávil bych 40 minut jeho studiem, 15 minut jeho analýzou a 5 minut jeho řešením.“

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WINDOWS 10 - samovolná změna rozlišení

Příspěvekod richchie » 24 lis 2017 20:44

Stáhneš a nainstaluješ ovladač pro tvou grafickou kartu.Pokud to nechceš dělat tak nejdřív vyzkoušej toho správce zařízení.

Uživatelský avatar
TeIkQ
Level 2
Level 2
Příspěvky: 214
Registrován: duben 15
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WINDOWS 10 - samovolná změna rozlišení

Příspěvekod TeIkQ » 25 lis 2017 05:17

Ale já už mám ovladače od výrobce nainstalované, a ve správci zařízení nic jako vrátit z5 není. Myslíš to tak, že to mám zkrázka odinstalovat/zakáazat, a pak zase nainstalovat ? Pomůže to ?
A.E „Kdybych měl k dispozici hodinu na zvládnutí problému, na kterém by závisel můj život, strávil bych 40 minut jeho studiem, 15 minut jeho analýzou a 5 minut jeho řešením.“

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WINDOWS 10 - samovolná změna rozlišení

Příspěvekod richchie » 25 lis 2017 09:46

Docela určitě tam to vrácení máš jako třeba já.
Výstřižek 2.jpg


a pokud to nepomůže tak komplet přeinstal ovladače grafické karty.

Martin07
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WINDOWS 10 - samovolná změna rozlišení

Příspěvekod Martin07 » 25 lis 2017 15:10

Ahoj můžete mi prosím poradit. Při prohlížení netu se mi posune celá obrazovka do prava a pravá část plochy kde jsou hodiny a wifi se mi objeví v levo. Když jedu myší doprava tak mi vyjede v levo. Po restartování je vše zase na nějakou dobu ok. setkal se s tím někdo a poradí mi jak to odstranit. Děkuji Martin

Uživatelský avatar
TeIkQ
Level 2
Level 2
Příspěvky: 214
Registrován: duben 15
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WINDOWS 10 - samovolná změna rozlišení

Příspěvekod TeIkQ » 25 lis 2017 15:28

Jj už to vidím, jsem to přehlédl, ale nemůžu to vrátit, mám to tlačítko šedivé. A hledla jsem ovladače od výrobce, ale vypadá to, že na win10 ovladače na mojí GPU nejsou :/.

Bez názvu9898.png
A.E „Kdybych měl k dispozici hodinu na zvládnutí problému, na kterém by závisel můj život, strávil bych 40 minut jeho studiem, 15 minut jeho analýzou a 5 minut jeho řešením.“

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WINDOWS 10 - samovolná změna rozlišení

Příspěvekod Turion » 25 lis 2017 15:31

Martin07: Každý si zakládá svoje téma, ikdyž je podobné.
TelkQ: Nemáš nafouknuté kondíky na základní desce? Případně přehřátý chipset?

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WINDOWS 10 - samovolná změna rozlišení

Příspěvekod richchie » 25 lis 2017 15:59

To máš pravdu-pro win 10 nejsou a proto máš po aktualizaci problémy.Čeká tě přeinstal ovladače grafické karty.Stáhni si ovladač pro svou kartu(je jen pro win 8 a po použití DDU ho budeš instalovat v režimu kompatibility s win 8.Stáhneš ho-
http://support.amd.com/en-us/download

nebo
http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/ATI-Radeon-3000-Series-Drivers.aspx#win8

Uživatelský avatar
TeIkQ
Level 2
Level 2
Příspěvky: 214
Registrován: duben 15
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WINDOWS 10 - samovolná změna rozlišení

Příspěvekod TeIkQ » 25 lis 2017 20:29

Ahoj, tak jsem odinstaloval ovladače tím DDUčkem, a z prvního odkazu co jsi mi poslal jsem stáhl program na automatickou detekci HW, a instalaci ovladačů. V vlastnostech jsem nastavil kompatibilitu s win 8, a hodilo mi to chybu, že to není kompatibilní(viz.screen) :/, stáhl nebo nastavil jsem to špatně ? Ten druhý odkaz mi nejde btw, když tam kliknu na 3k download win.8 tak to nic nezrobí, a jen přeblikne stránka, jsem to chtěl zkusit ještě z tohoto zdroje, tak jsem to zkoušel.

777.png


ale mám tu další aktualizace, a mezi nimi i driver pro GPU, mám to nainstalovat ?

6666.png


EDIT: tady jsem našel že by mohli pomoct ovladače na 4000 series. https://community.amd.com/thread/195729

Dodatečně přidáno po 57 minutách 35 vteřinách:
Teď mi to zas z ničeho nic bliklo, a spravilo se to !!, alespoň to tak vypadá, nevím jak dlouho to vydrží, ale asi jsem bez aktualizace, nevím co to znamená (viz. screen), < objevilo se to po tom co mi to bliklo.

46546.png
A.E „Kdybych měl k dispozici hodinu na zvládnutí problému, na kterém by závisel můj život, strávil bych 40 minut jeho studiem, 15 minut jeho analýzou a 5 minut jeho řešením.“


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • změna CPU?
    od sign0r » 07 říj 2023 21:32 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1539
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    07 říj 2023 22:08
  • Změna hesla
    od draxxx » 25 říj 2023 20:49 » v Windows 11, 10, 8...
    0
    1306
    od draxxx Zobrazit poslední příspěvek
    25 říj 2023 20:49
  • Zmena IP adresy
    od ShadowWord:Pain » 15 zář 2023 09:49 » v Sítě - hardware
    11
    2211
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    15 zář 2023 12:48
  • Ikony změna
    od DanteJo94 » 14 srp 2023 10:26 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1603
    od DanteJo94 Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 10:26
  • změna jazyka v the sims 4
    od Mladkov204 » 17 pro 2023 17:30 » v Hry
    5
    791
    od Mladkov204 Zobrazit poslední příspěvek
    17 pro 2023 18:05

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů