Problém s instalací w10 v nootebooku

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

pepik123
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Problém s instalací w10 v nootebooku

Příspěvekod pepik123 » 17 úno 2018 15:06

Zdra­vím, mám pro­blém, kte­rý sám nej­spí­še ne­do­ká­žu vy­ře­šit. Mám no­o­tebook znač­ky Le­no­vo g50-45 kte­rý se sna­žím pře­in­sta­lo­vat. V zá­kla­du tam byl w8.1 a sna­žím se do něj dát w10. Pro­blém ale je, že když se do­sta­nu do fá­ze "od­dí­lu" tak nejdou ani sma­zat ani zfor­má­to­vat, tak ani roz­dě­lit. U kaž­dé­ho to pí­še " na tu­to jed­not­ku nelze win­dows na­in­sta­lo­vat" Sta­lo se mi, že při pár re­star­tech to­ho bo­o­tu jsem na hlav­ní "od­díl" za­čal in­sta­lo­vat win­dows, ale při 2% vy­sko­čil "error 0x8007045D " Win­dows je "W 10 Pro 64x" a bo­ot je z Fla­sh­ky.

Reklama
javubecnevim
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: únor 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s instalací w10 v nootebooku

Příspěvekod javubecnevim » 17 úno 2018 15:10

hele na ytb jich bude hodně takových návodů a zkus boot dát do jiného flash disku a nebo zkus boot přeinstalovat
pokusím se ti poradit jenom toto zkus

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s instalací w10 v nootebooku

Příspěvekod RIKI22 » 17 úno 2018 15:26

Daj sem screen z toho okna, kam sa dostaneš.

Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s instalací w10 v nootebooku

Příspěvekod TRNX » 17 úno 2018 15:44

Při instalaci máš na výběr jazyk, je to hned první okno. Dej další a druhé v druhém okně budeš mít "Nainstalovat". Vlevo dole by měla být možnost "opravit tento počítač" (viz. obrázek v příloze). Zvol tedy tuto možnost. Otevře se ti okno, tak zvol "odstranění problémů" (ikona šroubováků s klíčem), dále pokročilé možnosti a tam by měla být možnost spustit příkazový řádek.

V příkazovém řádku napiš příkaz "diskpart" (příkazy piš bez uvozovek!)
Pokud máš více disků, použij příkaz "list disk" a vyjede ti seznam disků. Vyfoť a nahrej obrázek tady.
Další příkaz "select disk #" (místo # dosaď číslo disku). Potom příkaz "list volume" a vyfoť a obrázek dej tady.

Dodatečně přidáno po 2 minutách 50 vteřinách:
Ještě můžeš dodat fotku jak vypadají ty disky při té instalaci, popř. fotku chyby když chceš formátovat nějaký disk nebo na něj instalovat OS.
Přílohy
windows_10_cista_instalace_z_usb_05.jpg

pepik123
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s instalací w10 v nootebooku

Příspěvekod pepik123 » 17 úno 2018 15:52

Toto s těmi diskpartama jsem též zkoušel. Buď mi to na ten disk pak nedovolí vůbec instalaci, nebo dovolí, ale sekne se to na 0% a vyjede error....

Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s instalací w10 v nootebooku

Příspěvekod TRNX » 17 úno 2018 16:10

Jak nedovolí instalaci, přes diskpart nic neinstaluješ, pouze zformátuješ disk, popř. pokud by byl ve formátu MBR tak by si změnil formát na GPT.

pepik123
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s instalací w10 v nootebooku

Příspěvekod pepik123 » 17 úno 2018 16:15

Prostě při formátu toho disku, nejde odkliknout další pro pokračování imstalace..

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s instalací w10 v nootebooku

Příspěvekod RIKI22 » 17 úno 2018 16:35

Nedal si žiadný screen , ako vyzerá disk.Skús ten program https://www.aomeitech.com/aomei-partition-assistant.htmlpred inštaláciou.Sprav si boot CD alebo USB a daj sem screen z toho disku.

jarajarda
Level 2
Level 2
Příspěvky: 239
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém s instalací w10 v nootebooku

Příspěvekod jarajarda » 17 úno 2018 17:15

Když čtu tyto řádky nemohu nesdělit svoje trable:

Mě se stalo při instalaci Windows 10 něco velice podobného. Taky mi to psalo takovéto hlášky. Dokonce mi později instalátor Windows 10 potupně hlásil: Tento disk pravděpodobně brzo zkolabuje, nebo něco podobného v tom smyslu. A taky ano!
Asi za dva dny disk úplně lehl.

Když jsem se na něj díval GPartitionem tak měl -512bajtů unallocated. Windows 10 jsem přeinstalovával celkem 4x a pokaždé instalace trvala různě dlouho a vyhazovala dotazy (zadání jména uživatele, hesla atd. pokaždé jindy a jinak), až mě to zaráželo jak je to možné. Měl jsem pocit že pokaždé instaluju něco jiného!!! Říkal jsem si" přece by to mělo být pokaždé stejné!!!

Nejkratší instalace trvala 2 hodiny, nejdelší asi něco málo přes 5 hodin. Windows 10 pokud se instalace jakž takž povedla nepřežily víc jak 2 dny. Vždycky se do 2 dnů sesuly. Pokud chodily tak strašně pomalu!

Na začátku instalace mi to neumožňovalo na některé oddíly Windows nainstalovat. Psalo mi to asi toto: Na tento oddíl nelze Windows nainstalovat. Nechápal jsem proč na nějaký Primary oddíl nového disku nelze Windows nainstalovat !!!

Přičítal jsem to ale tomu, že mám "starý" notebook a i když jsem upgreadoval BIOS na poslední verzi 1.28 že už prostě Windows 10 jsou na něj moc i když má 64 bitovou datovou sběrnici (Byl koupený v roce 2010).

Bylo to ale diskem!!! Disk jsem koupil už rozbalený ač mě prodejce v Mironetu ubezpečoval, že mu nic není. Už v životě nikdy nekoupím žádný komponent rozbalený!!! Stálo mě to 14 dní zoufalého, až zběsilého experimentování. Oni určitě věděli o tom že je nějakej načatej a snažili se ho přesto prodat. Naštěstí jsem ho u nich vyreklamoval a dostal jsem nový - nerozbalený.
Po 14 dnech! Nepředpokládal jsem to. Myslel jsem že to svedou na neodbornou manipulaci s ním a odchod. Budiž jim přesto za to čest a sláva. Byl to typ SATA Barracuda 500GB 2,5", 7,5 mm a vyvalil jsem za něj 1075 kč. To všechno jenom proto, že jsem chtěl mít disk okamžitě! Vlastně mě to stálo 14 dní experimentů s ním a dalších 14 dní na čekání na to, jestli ho vyreklamují.

S novým diskem mě instalace Windows 10 trvala světe div se!, asi 45 minut a všechno probíhalo zcela logicky a běhá to svižně a spolehlivě až do dnes.

Doporučuji Vám proto, celý disk nejprve zkontrolovat CHKDSK /f nebo něčím podobným, aby se na něm poopravovaly všechny chyby a pokud vykazuje spousty vadných sektorů raději použít disk jiný.

Jinak spousta majitelů si notebook bere s sebou tzv. do peřin, čímž se zabrání cirkulaci chladícího vzduchu a většinou se potom diví když jím něco odejde. Taktéž není dobré vystavovat notebook nějakému přílišnému chvění nebo rázům. (trpí disk) atd. Ale to už je z jiného soudku.
Naposledy upravil(a) jarajarda dne 17 úno 2018 17:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
JegenaJk
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1083
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s instalací w10 v nootebooku

Příspěvekod JegenaJk » 17 úno 2018 17:23

Najlepšie na kontrolu disku je CrystalDiskInfo alebo HDTune.
Ak potrebuješ pomoc , tak kľudne napíš do PM :) Rád pomôžem :thumbup:

pepik123
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s instalací w10 v nootebooku

Příspěvekod pepik123 » 17 úno 2018 19:52

No, abych to uvedl na přesnou míru. Mám na flashce win 10 64 pro, který dokážu nabootovat. Dokážu se proklikat až k Oddílum a zde začíná problém. 1 problém. Oddíl nejde rozdělit na dva. Vždy to strašně dlouho trvá, pak vyhodí chybu že to nejde rozdělit, vytoří to disk s názvy "1 Obnovení 2 Sysémový 3 Nepřičtené místo na jednotce 0" a zde se seknu, protože když kliknu na ten hlavní disk a dám pokračovat, tak to chvilku trvá a pak to vyhodí (Systém windows se nedá nainstalovat do úmistění, které jste vybrali. Zkontrolujte prosím jednotku média. Tady jsou další informace k tomu, co se stalo: 0x8007045d. ) Zkoušel jsem to i přes (shift +f10) neboli přes CMD a to přesněji s příkazy typu.. ("diskpart" "list disk" "select disk " ) Více k tomu napsat nemohu, protože se nemohu dostat s instalací dál..

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s instalací w10 v nootebooku

Příspěvekod RIKI22 » 17 úno 2018 20:05

Už dávno si mal mať spravený USB kľúč s tým programom , nabotovať z neho NTB a pozrieť sa na disk.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s fungováním internetu, po instalaci terminátoru a nákupu nového routeru
    od Arden » 30 zář 2023 02:37 » v Sítě - hardware
    1
    2860
    od Sigyam Zobrazit poslední příspěvek
    01 říj 2023 09:02
  • Win 10 na starem PC po instalaci nebootuje
    od becza4 » 26 zář 2023 21:01 » v Windows 11, 10, 8...
    10
    1891
    od becza4 Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 23:59
  • Pomoc s instalací Windows Příloha(y)
    od volvo1971 » 02 zář 2023 10:00 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    1538
    od martin.100 Zobrazit poslední příspěvek
    02 zář 2023 18:33
  • Win 11 blokace při stažení, instalaci
    od Ondras66 » 03 led 2024 19:39 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    924
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 15:01
  • Sekání kurzoru myši po čisté instalaci Windows 10 Příloha(y)
    od FooDMasteR » 26 kvě 2023 04:47 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1161
    od FooDMasteR Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 21:51

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů