Pomalé PC při kopírování

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

RomanK47
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pomalé PC při kopírování

Příspěvekod RomanK47 » 25 pro 2010 10:14

Zdar. Mám takový problém, který jsem měl dřív i na PC a starým notebooku s Windows XP, po instalaci Windows 7 se na nich už neobjevil. Teď mám ale nový výkonnější notebook (Asus K52DE) a na něm Windows 7 x64 a děje se to, že pokud kopíruju nějaké data, nebo něco instaluju, PC je totálně zabržděný, třeba jen takový Winamp se spouští třeba 5 minut, přitom když kopírování pozastavím, naskočí hned. Dokonce když otevřu jen kontakty v QIP, tak naskakují jeden po druhém a několikrát vyskočí, že neodpovídá, když tak po minutě se otevře okno konverzace, tak se seká i psaní, napíšu slovo a tak na 5s se to opět sekne. Ovladače mám z DVD a Windows aktualizovaný, v BIOSu mám nastavené IDE>AHCI, moc víc tam nejde, vážně si s tím nevím rady. Kanály DMA mám též zapnuté, vytížení procesoru mám kolem 10%, ale nechce se tomu.

Reklama
RomanK47
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé PC při kopírování

Příspěvekod RomanK47 » 30 pro 2010 20:21

Nikdo nic? Už mě to opravdu vytáčí!

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé PC při kopírování

Příspěvekod Pic » 30 pro 2010 20:42

Notebook nejspíše nestíhá číst data a ukládat je a ještě při tom obsluhovat jiné programy ze stejného disku. Mrkni do Správce zařízení, zda tam není někde "?", nebo "!", což by znamenalo problém s ovladačem.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

RomanK47
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé PC při kopírování

Příspěvekod RomanK47 » 31 pro 2010 12:08

Ve správci zařízení je vše v pořádku, je to nový notes, Windows 7 x64 tam jsou něco přes měsíc, ovladače z přiloženého CD všechny a Windows aktualizovaný. Na starým notesu mi chybí několik ovladačů, ale až na hry tam šlape všechno krásně. Stejný problém jsem tam ale měl s Windows XP a to samé i na PC, ale v sedmičkách s tím mám problémy jen na tom novým notesu. =(

Zkusit tedy třeba přeinstalovat ovladače? Přes co by to šlo vyčistit? Nechce se mi přeinstalovávat celý systém, za poslední měsíc jsem přeinstalovával několik počítačů, další se mi nechce, zase všechny aplikace znovu a všechny nastavení.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé PC při kopírování

Příspěvekod Pic » 31 pro 2010 12:29

Ono záleží co kopíruješ a odkud a kam.Rozdíl je kopírování v z disku na disk (fyzický, nebo jen rozdělený na oddíly), z disku na klíčenku a naopak, velké soubory, nebo velké množství malých atd. Při kopírování velkého množství dat je lepší na méně výkonném notebooku, či PC nic jiného při tom na PC nedělat. Vyhneš se tak uvedeným problémům, ale i chybám při kopírování.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

RomanK47
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé PC při kopírování

Příspěvekod RomanK47 » 31 pro 2010 14:28

Ale to je hloupost, už jsem sem několikrát psal, že to dělá jen v tom novým notesu s AMD Athlon II X2 P320 2,1GHz, na starým notesu s AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz to jede krásně. Dělá to při kopírování čehokoliv kamkoliv, po síti přes wifi (i když to jede jen pitomý 2MB/s - mám jen b/g router), na externí disk i na USB klíčenku, dělá to i při instalacích, to je nesnesitelný, nejde na tom dělat ani ho*no. Přesně to stejný jsem měl ve Windows XP na PC s AMD Athlon X2 5600+ 2,8GHz, vyřešily to až Windows 7.
Takže otázka, jdou nějak vyčistit ovladače a nainstalovat je znovu? Případně bych musel přeinstalovat celý systém, na což nebudu mít v dohledné době čas (zkouškový období...bakalářka).

EDIT: Ještě znovu dodám, že při kopírování je využit procesor tak do 10%, ale neotevře se mi ani QIP, přestane odpovídat, přitom je to nenáročný program.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé PC při kopírování

Příspěvekod Pic » 31 pro 2010 16:08

Jednou z možností je, že máš v notebooku nějakou "verbež". Vlož do stejnojmenné sekce log z programu HiJackThis a požádej o pomoc. Návod najdeš v této sekci. Odborníci na verbež všeho druhu poradí, jak se ji zbavit.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pomalé PC při kopírování

Příspěvekod X » 31 pro 2010 20:08

FastCopy: opravdu optimalizované kopírování:

Přesouvání nebo duplikování dat z místa na místo prostým tažením myši patří k tomu nejzákladnějšímu, s čím se musí uživatel Windows vypořádat. O tom, že vylepšit se dá i tak zdánlivě banální věc jako je kopírování souborů, vás zkusí přesvědčit jednoduchý, ale velice efektivní prográmek FastCopy ...

http://extrawindows.cnews.cz/fastcopy-o ... kopirovani

Obrázek

RomanK47
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé PC při kopírování

Příspěvekod RomanK47 » 02 led 2011 18:52

Tak s FastCopy mi to dělá úplně stejný bordel, kopírování jede normální rychlostí tak jako tak, ale nic jiný nejde. Dal jsem kopírovat soubor s FastCopy a opět mi přestal odpovídat i již spuštěný QIP. Projedu to pak tím HiJackThis.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Kopírování řádků s funkcí když Příloha(y)
    od Martyn20 » 20 črc 2023 16:50 » v Kancelářské balíky
    3
    2825
    od Melvidor Zobrazit poslední příspěvek
    21 črc 2023 08:41
  • Kontrola kopírování dat z jednoho disku na druhý Příloha(y)
    od orfan » 25 dub 2024 11:59 » v Vše ostatní (sw)
    15
    2981
    od orfan Zobrazit poslední příspěvek
    25 dub 2024 19:51
  • Obnoveni ztracenych fotek z telefonu pri kopirovani do pc
    od Dizzy66 » 21 led 2024 17:08 » v Vše ostatní (sw)
    2
    2237
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 07:12
  • Libre Office Calc - Divné chování při kopírování textu Příloha(y)
    od EZumrova » 02 dub 2024 08:12 » v Kancelářské balíky
    16
    5492
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    09 kvě 2024 11:50
  • Pomalé sťahovanie súborov z určitých web stránok
    od Drawethree » 22 črc 2023 16:50 » v Internet a internetové prohlížeče
    3
    3268
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    24 črc 2023 07:15

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů