Win 10 - nefunkční nabídka start a aplikace připnuté na dolní liště

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

bonynek
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: květen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Win 10 - nefunkční nabídka start a aplikace připnuté na dolní liště

Příspěvekod bonynek » 02 srp 2015 12:25

Zdravím, mám problém se spodní lištou, aplikace, které si tam připnu já sám fungují dobře, ale po kliknutí na start (i klávesová zkratka windows start) se nic neděje, to samé Microsoft Edge [store, hledání a ovládací panely úplně vpravo(zvuk, baterie, wifi)] , prohlížeč se sice snaží naběhnout, ale po chvíli spadne a jsem tam kde jsem byl.. Je to vcelku otravné když se nedá nijak používat start.. Googlil jsem a rady s powershellem a vytvářením nových klíčů v registru nefungují.. Pár dní zpět jsem tu řešil problém s firewallem, nefungovalo připojování se do her.. To se vyřešilo, ale zároveň mi přestal fungovat start.. Používalo se tam dost čistících programů, tak mě napadlo, jestli se nemohlo smazat něco co by ovlivnilo fungování spodní lišty, děkuji za názory.

Reklama
radder
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: červen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Win 10 - nefunkční nabídka start a aplikace připnuté na dolní liště

Příspěvekod radder » 04 srp 2015 16:10

Zdravím,

mám stejný problém. Problém nastal po čištění počítače softwary od iObit jako např. Advenced SystemCare, Malware Fighter a bohužel jsem spustil i Start Menu 8 od stéjného výrobce, který mi přenastavil start na vzhled 8, nebo dokonce 7 (volitelné).

Hned po instalaci mi přestali fungovat try ikonky jako síť, zvuk, baterie, čas... Odinstaloval jsem tedy Start Menu 8, ale nepomohlo.

Také jsem vyzkoušel obnovu systému na bod, který vytvořil Advenced SystemCare před pročištěním systému, ale bez výsledku. Zkoušel jsem i ten skript přes Powershell i vytvořit nový registr, ale bez výsledku.

V tuto chvíli mi nefunguje tlačítko start, hledání, win10 apps, tray ikonky.

Kdyby někdo měl nápad jak to vyřešit, tak budu moc happy :)

Díky

rikox
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 - nefunkční nabídka start a aplikace připnuté na dolní liště

Příspěvekod rikox » 28 úno 2016 21:47

radder píše:Zdravím,

mám stejný problém. Problém nastal po čištění počítače softwary od iObit jako např. Advenced SystemCare, Malware Fighter a bohužel jsem spustil i Start Menu 8 od stéjného výrobce, který mi přenastavil start na vzhled 8, nebo dokonce 7 (volitelné).

Hned po instalaci mi přestali fungovat try ikonky jako síť, zvuk, baterie, čas... Odinstaloval jsem tedy Start Menu 8, ale nepomohlo.

Také jsem vyzkoušel obnovu systému na bod, který vytvořil Advenced SystemCare před pročištěním systému, ale bez výsledku. Zkoušel jsem i ten skript přes Powershell i vytvořit nový registr, ale bez výsledku.

V tuto chvíli mi nefunguje tlačítko start, hledání, win10 apps, tray ikonky.

Kdyby někdo měl nápad jak to vyřešit, tak budu moc happy :)

Díky


Vím že to už je skoro 3/4 roku co jste to tu řešili, ale od listopadu 2015 řeším stejný problém.
Nefunguje nic v oznamovací oblasti ani Start tlačítko, nefunguje správce událostí, centrum akcí, Edge browser apod. Prostě nic.
Zajímalo by mně zdali to někdo nějak vyřešil.
Děkuji.

RM

BattleOvce
Level 1
Level 1
Příspěvky: 77
Registrován: červen 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Win 10 - nefunkční nabídka start a aplikace připnuté na dolní liště

Příspěvekod BattleOvce » 28 úno 2016 22:04

Taky se mi to občas stane, hlavně když dám pc do stavu hybernace. vyřeší to restart a šlape to. Je to náhodná událost, ale řešení nevím, zkoušel jsem i vypnout zapnout průzkumník windows, přes správce úloh, ale to mi pomohlo snad jen jednou.

lennonreloaded
Level 3
Level 3
Příspěvky: 477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 - nefunkční nabídka start a aplikace připnuté na dolní liště

Příspěvekod lennonreloaded » 28 úno 2016 23:29

Mně to několikrát vyřešil Free Avast - test po restartu. Zástupce Avastu mám na ploše, takže spuštění nebyl problém a po ukončení testu PC restartoval a normálně naběhl.

rikox
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 - nefunkční nabídka start a aplikace připnuté na dolní liště

Příspěvekod rikox » 29 úno 2016 04:12

Zkousel jsem snad všechno. Spybot, Ccleaner, Terminator, sw od Enigma ruzne Fix Issued od Microsoftu i antiviry jako Avast, Avg, Avira, stary F-prot, Kasperski apod. Ale nic nepomohlo. Zkousel jsem kontaktovat podporu Microsoft a muj problem jim sdelil a akorat mne odpovedeli ze stejny problem resi tisice lidi od podzimu 2015 ale ze jim pry vzdy radi udelat cistou instalaci systemu ze pry je to nejspise nejaky vadny pozustatek po upgradeu. U krabicovych verzi Windows 8.1 a Windows 10 se to pry nestavalo :(
Jenze kdyz chci udelat preinstalaci tak se mne instalator vzdy zasekne na 32% (aktualizace HW nekde v 5 az 7%) a dal nejede ani kdyz jej necham hodiny a hodiny byt. Po restartu se to vzdy vrati k nabidce odstraneni instalace Windows 10 a pokracovani predchozi verze Windows. Je to nejak bezradne. Ale verim ze nekdo to vyresil i jinak.
Dekuji.

RM

macfig
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 - nefunkční nabídka start a aplikace připnuté na dolní liště

Příspěvekod macfig » 07 bře 2016 14:57

Taky se mi to stalo. Příčinou byl nesprávný update (nejspíš tím, že PC přešlo do spánku během instalace nebo stahování). Dal jsem opravit instalaci, cosi si to dostáhlo a po restartu bylo už vše OK.

ivetaru
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: červen 16
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Win 10 - nefunkční nabídka start a aplikace připnuté na dolní liště

Příspěvekod ivetaru » 28 čer 2016 20:57

rikox píše:
radder píše:Zdravím,

mám stejný problém. Problém nastal po čištění počítače softwary od iObit jako např. Advenced SystemCare, Malware Fighter a bohužel jsem spustil i Start Menu 8 od stéjného výrobce, který mi přenastavil start na vzhled 8, nebo dokonce 7 (volitelné).

Hned po instalaci mi přestali fungovat try ikonky jako síť, zvuk, baterie, čas... Odinstaloval jsem tedy Start Menu 8, ale nepomohlo.

Také jsem vyzkoušel obnovu systému na bod, který vytvořil Advenced SystemCare před pročištěním systému, ale bez výsledku. Zkoušel jsem i ten skript přes Powershell i vytvořit nový registr, ale bez výsledku.

V tuto chvíli mi nefunguje tlačítko start, hledání, win10 apps, tray ikonky.

Kdyby někdo měl nápad jak to vyřešit, tak budu moc happy :)

Díky


Vím že to už je skoro 3/4 roku co jste to tu řešili, ale od listopadu 2015 řeším stejný problém.
Nefunguje nic v oznamovací oblasti ani Start tlačítko, nefunguje správce událostí, centrum akcí, Edge browser apod. Prostě nic.
Zajímalo by mně zdali to někdo nějak vyřešil.
Děkuji.

RM


Stejný problém, nefunguje mi nabídka Start, postranní vyjížděcí lišta, kalkulačka a nejde mi otevřít word... nevím si s tím rady, vyřešil to už prosím někdo, aniž by se musel přeinstalovat celý win10?

Uživatelský avatar
Tomasb98
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1012
Registrován: červen 13
Bydliště: Hradec Králové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 - nefunkční nabídka start a aplikace připnuté na dolní liště

Příspěvekod Tomasb98 » 28 čer 2016 22:06

MS už na to má speciální utilitku viz http://diit.cz/clanek/oprava-start-menu-windows-10 nebo čistá instalace nepomohla?

kalmia
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 - nefunkční nabídka start a aplikace připnuté na dolní liště

Příspěvekod kalmia » 03 črc 2016 12:34

Kdesi jsem četl, že pomůže spuštění v nouzovém režimu a pak restart. Zkusil jsem to a problém byl vyřešen. :D

maverick68
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 - nefunkční nabídka start a aplikace připnuté na dolní liště

Příspěvekod maverick68 » 09 srp 2017 16:24

Tomasb98 píše:MS už na to má speciální utilitku viz http://diit.cz/clanek/oprava-start-menu-windows-10 nebo čistá instalace nepomohla?

Víceméně rok jsem také všemožně řešil probíraný problém.
Mě pomohlo řešení vi. výše... speciální utilitku viz http://diit.cz/clanek/oprava-start-menu-windows-10

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 - nefunkční nabídka start a aplikace připnuté na dolní liště

Příspěvekod Pic » 09 srp 2017 18:33

Asi jsi přehlédl, že odpovídáš na staré téma.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • nefunguje nabídka start v jednom účtu v druhém ano
    od DeNNI85 » 16 srp 2023 12:00 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    876
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    16 srp 2023 12:07
  • nereaguje Start
    od maathes » 01 led 2024 20:55 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    639
    od 28nitro28 Zobrazit poslední příspěvek
    01 led 2024 21:58
  • Windows 11 - Start - Nastavení Příloha(y)
    od M.I.RASL » 28 lis 2023 19:10 » v Windows 11, 10, 8...
    9
    1616
    od M.I.RASL Zobrazit poslední příspěvek
    29 lis 2023 14:06
  • Nedokonalý start windows 10 Příloha(y)
    od dreyfus » 28 čer 2023 13:23 » v Windows 11, 10, 8...
    14
    1738
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    01 črc 2023 16:36
  • O2 TV aplikace - NEFUNGUJE?
    od holas18 » 09 dub 2023 16:17 » v Vše ostatní (z oblasti IT)
    5
    3026
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    21 dub 2023 18:15

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: prochy7b a 17 hostů