Reinstalace Windows 7 Home Premium na Lenovo Thinkpad L430

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

AoiRira
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Reinstalace Windows 7 Home Premium na Lenovo Thinkpad L430

Příspěvekod AoiRira » 02 led 2016 18:41

Dobrý den.

Před delší dobou (2 - 3 roky) jsem si v zahraničí v bazaru koupil laptop Lenovo Thinkpad L430. Nedávno mi počítač začal dělat problémy, krom toho jsem ho chtěl už delší dobu kompletně vyčistit. Proto bych rád reinstaloval OS.

Protože OS nemám k dispozici, našel jsem si na přístroji kód k operačnímu systému (Windows 7 Home Premium) a šel s ním na stránky Microsoftu, kde jsem ho zadal a doufal, že mi to umožní jeho stažení. To se nestalo, vyhodilo mi to hlášku že se jedná o OEM licenci, což pro mně znamená, že si to od nich stáhnotu nemůžu a mám kontaktovat výrobce. Výrobce ovšem nemá na svých stránkách žádné přímé kontaktní údaje (nebo jsem je aspoň nenašel, mluvím o českých stránkách Lenova) a když jsem se chtěl dostat k podpoře, na kterou ani nevím jestli mám nárok (jednak je to z bazaru, jednak už je to dlouho co jsem to koupil), tak to po mně chce sériové číslo přístroje, které nevím, jak mám zjistit.

Vzato kolem a kolem, jediné co chci je sehnat někde instalační nezbytnosti k mému operačnímu systému. Pokud možno legálně a ideálně zadarmo (což si myslím, že by bylo fér, vzhledem k tomu že už jsem si daný OS jednou zakoupil (respektive si ho zakoupil původní uživatel, ale já ten počítač koupil od něj). Jak mám postupovat?

Budu velmi vděčný za odpověď. :)

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstalace Windows 7 Home Premium na Lenovo Thinkpad L430

Příspěvekod petr22 » 02 led 2016 18:48

Operacni system ke stazeni od Microsoftu ani od Lenova nikdy k dispozici nebyl, jedine co jde je zakoupit od Lenova instalacni disky primo pro dany typ notebooku. Microsoft navic OEM verze vubec nepodporuje, to je zalezitost vyrobce zarizeni.

Kontaktni udaje na servis Lenova jsou primo na hlavni strance, kdyz se zvoli servis:
http://shop.lenovo.com/cz/cs/services-warranty/

Seriove cislo by melo byt umistene na stitku pod baterii, pripadne jde zjistit tim servisnim programem na udrzbu systemu od Lenova ktery by mel byt predinstalovan.

Nicmene - pokud se v systemu nikdo nevrtal, mela by byt instalace operacniho systemu na zaloznim oddilu (je videt ve spravci disku) a pustit by mela jit bud pres ten software od Lenova nebo - mozna se pletu - klavesou F11 pri startu (bude to napsane v manualu, ale pozor - smaze to vsechny disky).

Pokud tam zalozni oddil neni, bude potreba nekde sehnat obycejne instalacni DVD OEM verze Windows 7 Home Premium a pouzit produktovy klic z COA stitku zespoda na notebooku.
Naposledy upravil(a) petr22 dne 02 led 2016 18:55, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstalace Windows 7 Home Premium na Lenovo Thinkpad L430

Příspěvekod Martab » 02 led 2016 18:50

Lenovo ti maximálně zašle instalační CD (zadarmo to nebude) a MS nedovolí oficiálně stáhnout OEM licenci ze svých stránek. Tedy jediná možnost je "hledat jinde".

Jinak sériové číslo bude někde na notebooku nalepené.

Ale Windows by měl jít obnovit, při starti zmáčkni to Vantage tlačítko (nad klávesnicí, modré) a mělo by na tebe vyskočit recovery.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Lenovo E550 (ThinkPad) - Nefunkční display
    od CyberCodeDroid » 22 pro 2023 10:25 » v Problémy s hardwarem
    0
    1016
    od CyberCodeDroid Zobrazit poslední příspěvek
    22 pro 2023 10:25
  • Lenovo prý neaktualizuje ovladače pro Windows 11 Příloha(y)
    od darkmarek » 21 dub 2023 16:42 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    1299
    od darkmarek Zobrazit poslední příspěvek
    25 dub 2023 16:36
  • Prodám Thinkpad X61s, 240 GB SSD, nová baterie
    od shutterCZE » 05 kvě 2023 15:34 » v P: Hardware
    2
    1831
    od shutterCZE Zobrazit poslední příspěvek
    06 kvě 2023 08:53
  • Win Reinstalace
    od ArthurD » 19 čer 2023 11:08 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    831
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 čer 2023 13:50

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů