Jak prenest Win z HDD na HDD?

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak prenest Win z HDD na HDD?

Příspěvekod RIKI22 » 09 srp 2016 23:48

Pri inštalácií Win10, ktorý je nainštalovaný a už bol aktivovaný na PC alebo NTB, ako máš, pri novej inštalácií , preskočíš zadávanie čísla a Win sa po pripojení na net aktivuje sám.

Reklama
handyman
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak prenest Win z HDD na HDD?

Příspěvekod handyman » 10 srp 2016 01:15

Pouzil jsem teda nakonec intel data migration. Akorat mi to tam pise varovani, ze ten disk nenabootuje v BIOSU. :-/

Dodatečně přidáno po 2 hodinách 51 vteřinách:
Jeste jedna vec. V poradi jsou na disku vytvorene oddily:

100MB (system oddil EFI)
900MB (Oddil pro obnoveni)
Windows10 (Primarni oddil)
Data (Spousteci oddil strankovaci)
20GB (Oddil pro obnoveni)

Neni tam tech obnovovacich nejak moc a nejsou nejak moc velke???

Co se tyce klonu SSD, tak mi v notebooku uz dvakrat spadnul s modrym oknem a prepl se do Biosu, kde se disk nezobrazil vubec. Po odkliknuti save and exit se resetoval a spadl zase do biosu. Tlacitkem vypnout jsem ho shodil a zapnul znovu a nabehl normalne Takto asi 2x. A ted znova spadl. Takze jsem tam zatim vratil ten puvodni a jak budu mit cas, udelam cistou instalaci Win.
Je mozne, ze by ten disk padal kvuli tomu mnozstvi sektoru?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak prenest Win z HDD na HDD?

Příspěvekod ITCrowd » 10 srp 2016 09:25

Předně - nejde o sektory, ale oddíly. A ne, není možné "ze by ten disk padal kvuli tomu mnozstvi sektoru".
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

handyman
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak prenest Win z HDD na HDD?

Příspěvekod handyman » 10 srp 2016 11:34

A nejsou tam ty dva oddily navic zbytecne? Ptam se, protoze mi ho takto vratili ze servisu a ted jsem si teprve vsiml, jak je to tam zvlastne rozdelene na tom disku. :-O

Jde nejak zjistit, proc to teda pada? Kdyz jsem tam vecer vratil ten puvodni plotnovy disk, tak zadny pad nenastal.

S SSD se deje to, ze disk je temer stale vytizeny na 100%, stahuji se nejake aktualizace zrovna a do 10min blik, modra obrazovka s ":-(" a najednou vidim BIOS, kde misto ssd disku vidim asi 5x za sebou "Disk0 Empty" a takhle nekolik, jen se obmenuje cislo disku. A po vypnuti a zapnuti notebooku zase nabehne normalne Windows.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak prenest Win z HDD na HDD?

Příspěvekod RIKI22 » 10 srp 2016 12:57

Ten disk máš zrejme GPT, tak preto aj tie oddieli.Ak tam naozaj nemáš nič, prečo by si nemohol spraviť čistú inštaláciu, tak sa nezdržuj hľadaním prečo je to tak a sprav čistú inštaláciu Win10.

handyman
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak prenest Win z HDD na HDD?

Příspěvekod handyman » 10 srp 2016 16:56

Co je GPT? To je dobre nebo spatne? Jak by melo byt spravne rozdeleni disku? Normalne tam mivam 100MB zavadeci oddil nebo co to je, pak Win a pak uz jen data ...a ne rozdeleny na 5, 6 kusu pro obnovu nebo k cemu to slouzi. ???

Proc to resim je, ze v pocitaci jsou i firemni programy, ktere instaloval nekdo jiny a musel by je tam instalovat znovu - tomu bych se rad vyhnul.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak prenest Win z HDD na HDD?

Příspěvekod RIKI22 » 10 srp 2016 18:41

Daj sem screen zo Správa diskov z toho disku.

handyman
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak prenest Win z HDD na HDD?

Příspěvekod handyman » 10 srp 2016 19:58

Tady je náhled Správce disku SSD/HDD.
Přílohy
IMG_20160810_030840.jpg

p.bublik
Level 2
Level 2
Příspěvky: 220
Registrován: únor 12
Bydliště: Jižní čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak prenest Win z HDD na HDD?

Příspěvekod p.bublik » 10 srp 2016 21:15

nejsem si jistý, ale nefunguje to tak, že když máš system aktivovaný a přeinstaluješ je to u Microsoftu registrovany dle výr. čísla dle typu zákl desky? Tzn že když přeistaluješ stejnou verzí mělo by se to aktivovat nevím jestli klonovaní disku je vhodný zpusob, nikdy jsem to nedělal. Resp. pokud by jsi u PC měnil zakl desku, musíš koupit i nový system, pokud měníš disk nemusíš


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů