Vadný HDD jde úplně do háje. Koupila jsem si new ale nevím jak vytvořit úplnou kopii HDD jak na to ? Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Vadný HDD jde úplně do háje. Koupila jsem si new ale nevím jak vytvořit úplnou kopii HDD jak na to ?

Příspěvekod AngelikaB » 22 říj 2016 15:27

Zdravím. Pořídila jsem si teď nový HDD . Jelikož mi již HDD hlásí že má špatné sektory. A jak tudíž hádám HDD za nějakou dobu chcípne navždy. Akorát. Mám na něm velice spousta programů které bych musela znovu instalovat a nastavovat. Nejde to nějak přenést do jiného HDD ? . Nebo že by se vytvořila bitová kopie ? A tam by se dala :-) . Pomožte mi nějak díky :)

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadný HDD jde úplně do háje. Koupila jsem si new ale nevím jak vytvořit úplnou kopii HDD jak na to ?

Příspěvekod petr22 » 22 říj 2016 16:20

Klonovat vadny disk neni uplne dobry napad.

Ja na to pouzivam DD Rescue v Linuxu, to je program primo urceny ke kopirovani vadnych disku.

Jde to primo z disku na disk, staci mit zapojene oba dva.

Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Vadný HDD jde úplně do háje. Koupila jsem si new ale nevím jak vytvořit úplnou kopii HDD jak na to ?

Příspěvekod AngelikaB » 23 říj 2016 13:31

Tak jsem udělala tu bitovou kopii a vypsalo mi toto: Kod chyby 0xc000000E ? . Ani se nechce spustit..

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadný HDD jde úplně do háje. Koupila jsem si new ale nevím jak vytvořit úplnou kopii HDD jak na to ?

Příspěvekod ITCrowd » 23 říj 2016 14:43

Tohle spíše vypadá na to, že kopie byla udělána pouze zkopírováním souborů - chybí boot sektor. Pokud jsou ostatní data v pořádku, stálo by za pokus použít instalační medium, zvolit opravu boot sektoru.
Já používám CloneZilla, bootuje si sám z CD, nebo z flash. Taky umí disk na disk přímo.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Vadný HDD jde úplně do háje. Koupila jsem si new ale nevím jak vytvořit úplnou kopii HDD jak na to ?

Příspěvekod AngelikaB » 23 říj 2016 16:25

Ne nakopírovalo se všechno stačilo do konzole napsat bcd fix podle youtube a ihned počítač najel :))) všechno fičí tak jak má ;)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadný HDD jde úplně do háje. Koupila jsem si new ale nevím jak vytvořit úplnou kopii HDD jak na to ?

Příspěvekod ITCrowd » 23 říj 2016 20:57

Tedy oprava boot sektoru :D
Šikulka :D
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Vadný HDD jde úplně do háje. Koupila jsem si new ale nevím jak vytvořit úplnou kopii HDD jak na to ?

Příspěvekod AngelikaB » 23 říj 2016 21:46

Ano byla potřeba boot sektor opravit :-) . Ale ještě otázku . Mám SSD . a HDD . více méně používám SSD - který má kapacitu 750GB . takže polovinu věcí mám na SSD . Když využívám SSD tak jen slyším jak HDD utichne. Takže naráz HDD se přestane točit. Když rozkliknu na HDD tak HDD do 4 sekund hned naběhne . Je to v pořádku ? . Nebo nějaká chyba ?

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadný HDD jde úplně do háje. Koupila jsem si new ale nevím jak vytvořit úplnou kopii HDD jak na to ?

Příspěvekod RIKI22 » 23 říj 2016 21:48

Ten čas ,kedy sa disk pri nepoužívaní vypne si môžeš nastaviť.A áno, je to v poriadku.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadný HDD jde úplně do háje. Koupila jsem si new ale nevím jak vytvořit úplnou kopii HDD jak na to ?  Vyřešeno

Příspěvekod faraon » 23 říj 2016 22:07

Zastavování harddisku jsem používal naposledy na 486ce, když jsem ještě nevěděl že zvládne jen omezený počet rozběhů. Tenkrát se udávalo kolem 50000.

Není ten tvůj nějaký "Green" šunt? Ty sice šetří energii, ale nikoliv kapsu uživatele, chcípají na počkání :-/
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Vadný HDD jde úplně do háje. Koupila jsem si new ale nevím jak vytvořit úplnou kopii HDD jak na to ?

Příspěvekod AngelikaB » 24 říj 2016 12:57

Ok nastaveno :-) . Už se nevypíná. ale zase by bylo dobré kdyby se vypínal. Tím budu vědět že se nezničí tak rychle :-) . Ale radši jsem to vypla to vypínání


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Remote Desktop konfigurace - i když jsem za providerem
    od Wiston » 08 říj 2023 17:47 » v Internet a internetové prohlížeče
    2
    2417
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    08 říj 2023 18:08
  • Jsem jediný uživatel, aplikaci zablokoval správce, co s tím? Příloha(y)
    od Minapark » 06 led 2024 09:58 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    759
    od Minapark Zobrazit poslední příspěvek
    06 led 2024 14:58

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů