Nejlepší windows Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
SamerLP
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1743
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod SamerLP » 31 říj 2016 12:24

No ale nemyslím si, že nový NTB bude mať menej ako 4GB ram, už sa robia skôr z najmenej 4GB ram alebo 8GB ram.

Reklama
Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28587
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod Martab » 31 říj 2016 13:27

A kdo má v dnešní dob noťas s 2GB RAM? vždyť to je téměř nepoužitelné...

W10 žerou RAM, protože přednačítají programy, které očekávají že bude uživatel používat. Osobně jsme toho názoru že nic jako "Nejlepší windows" a podobně neexistuje, prostě buď ti OS vyhovuje nebo ne. Ale pokud se jedná o nějaký novější stroj, bude W10 asi vhodná volba...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53636
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod petr22 » 31 říj 2016 13:52

Windows 7 - instalace Windows 7, instalace ovladacu, ty vyzaduji Framework 4.0 takze instalace Frameworku, instalace ovladacu - ejhle, dva nejdou, takze instalace SoftpaQ download manageru, ten doinstaluje zbyvajici ovladace, spusteni Windows Update - ejhle, nefunguje - takze 20 minut blbnuti s rozchazenim Windows Update - a dalsich 80 aktualizaci, ty se nainstaluji, dalsich 25, pak jeste 4 a mozna je nainstalovany kompletni system.

Windows 10 - klik, klik, klik, restart - nainstalovany plne aktualizovany system se vsemi ovladaci

Windows 7 - fakt uz ne, rozhodne ne na novejsich pocitacich.

Uživatelský avatar
Microsheep
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1656
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod Microsheep » 31 říj 2016 14:00

S timhle naprosto souhlasím, instalace počítače s Win 7 a Win 10.
Win 7 několik hodin práce, Win 10 během chvilky.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod X » 31 říj 2016 14:45

Nesouhlasím, mám nový nabouchaný PC, Windows 7 Ultimate a žádný problém s aktualizacemi nemám, ani s vytěžováním své prachmizerné ADSL linky (8 / 0,5 Mb/s * 1:50 agregace, původní by ČRa), jestli někdo vytíží mou linku, tak jsem to jen já sám, jednou jsem měl ve Firefoxu otevřeno 806 tabů najednou :lol:

snap 2016-10-31 14×43×26.jpg
snap 2016-10-31 14×43×26.jpg (23.15 KiB) Zobrazeno 1700 x

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod nations112 » 31 říj 2016 14:50

X: Musíš ale pochopit, že jsi jeden z mála, kterému to funguje... Zkoušel jsem všechny možnosti a stejně se problém vracel a nikdo mi do dneška nedokázal říct, jak se jim to povedlo rozjet, protože oni samotní to neví. Řeknou ti, až na WU nešaháš a necháš to několik dnů, ale i tyto počítače po dvou měsících ten problém zas měly... Takže asi tak.

Nehledě na to, že to není jen u Windows Update. Důvodů a názorů tady bylo řečeno už několik.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53636
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod petr22 » 31 říj 2016 14:53

Problem je ten, ze ty aktualizace nefunguji na DESITKACH pocitacu ktere mame. I kdyz se to opravi - coz je samo o sobe otazkou desitek hodin - za par tydnu je to same znova - vyhledava aktualizace donekonecna. Windows 7 Pro nebo Ultimate se chovaji naprosto stejne. Nastesti se uz na vsech patche instaluji Landeskem, takze uz to neni potreba resit.

Uz jen kvuli tomuhle nema nejmensi smysl instalovat Windows 7, kdyz je mozno instalovat Windows 10.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod X » 31 říj 2016 14:58

Zlobí update MS i lidi s Win 7 Ultimate, případně s original Win 7 Ultimate? Pořád mi připadá, že v problému má prsty sám MS a ve vyšších "podnikových" verzích si toho tolik nedovolí, na ostatních verzích dělá nějaké své hokuspokusy, nebo hází klacky lidem se staršími OS. Také bych nechtěl provozovat update pro několik miliard lidí s Windows, musí to vytížit obrovské farmy superserverů. A že P2P vytíží počítače a leze to pomalu je mi zcela jasné.

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod nations112 » 31 říj 2016 15:09

Blbnou jak Startery tak Ultimate. Nad problémem jsem strávil několik desítek hodin, ale stejně sem se k výsledku nedopracoval. Jednou instalačkou instalováno 10 počítačů. Stejný HW, stejný systém. 9 PC WU nefunguje, 1 PC běží naprosto v pohodě. Záhada že?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53636
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod petr22 » 31 říj 2016 15:12

Blbne vsechno uplne stejne - Ultimate, Enterprise, Professional i Home. Ten Windows Update je v nich stejny.

Kdyz se to patchuje Landeskem nebo jinou aplikaci treti strany tak problem neni, problem jsou pocitace kde Landesk byt z nejakeho duvodu nemuze.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod faraon » 31 říj 2016 15:13

nations112: Ale kdepak, widlousí instalátor odedávna obsahuje generátor náhodných chyb, takže když na stejný stroj ze stejného média dvakrát nainstaluješ stejný systém, nikdy nebude stejný výsledek. Prostě to pokaždé namixuje něco jiného. A podle toho to potom funguje...
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

becza4
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 129
Registrován: červen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod becza4 » 31 říj 2016 15:19

Jen si pánové užijte výběr Windowsů, už zanedlouho se asi nic takového nebude dát řešit. Dle nové strategie, prezentované MS na jejich otvíračce v Praze, bude nakonec pouze jedna verze Win, která bude v podstatě fungovat jako jakákoliv MMO hra, kde při zalogování se Vám ztáhne aktální verze/aktualizace a pak teprve budete schopni fungovat se svým PC.

Na druhou stranu není jisté, kdy to bude fungovat, to co MS na prezentaci předvedlo byla taková síla, že jsem šel do kolen ...
nejprve vazbil mikrofon, (asi výrobek nekompatibilní s Win), tak paní ředitelka křičela nahlas bez mikrofonu.
Pak byl telemost s řidičem formule 1 Hamiltonem, ale nepodařilo se mu zprovoznit mikrofon (asi výrobek nekompatibilní s Win), no a aby předvedli v MS ještě víc technologické nadupanosti, tak předvedli čistý nefalšovaný blackout..... No tak se máme na co těšit, tahle firma nám vyrábí OS pro naše PC, není to paráda?
AMD Ryzen 5 5500 3,6 GHz, ASRock B550 Phantom Gaming 4,Corsair Vengeance LPX DDR4 3200MHz SanDisk SSD PLUS 480GB, Sapphire Pulse RX 580 8GB, Gigabyte P650B 650W 80 Plus Bronze


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů