Nejlepší windows Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod X » 31 říj 2016 20:50

Tak to mám asi z letošního srpna opravdu starý hardware ... Intel i-7 6700K ... Asus Maximus VIII Extreme s USB 3.1, Thunderbolt, NVMe ... Intel SSD 750 NVMe U.2. Pokud je někdo neznalý v instalaci a neumí si doinstalovat pár věcí, na čem selže Win, ať si to nechá nainstalovat odborně od firmy. Já se také nehrabu do stavby hardware, protože se v tom nevyznám. Win 10 ty nainstalují automaticky špatné ovladače (především od MS, třeba na SSD, Intel integrovanou grafiku, a podobně) a pokud si ve Win 10 dáš správné a výkonnější ovladače od výrobce, tak je Win 10 zase přeinstalují na špatné, které mnohdy ani pořádně nejedou, nebo třeba jen zpomalují SSD. To Win 7 mi nic takového neudělají, takže co je lepší?

Reklama
nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod nations112 » 31 říj 2016 20:58

Takže jsi zastánce toho názoru: "Nedělá to mně, nemůže to dělat přece nikomu jinému."? Znovu. To, že Windows 7 nainstaluje po instalaci málo ovladačů a je pak sranda je všechny doinstalovávat je známý fakt, stejně jako je fakt, že s novějšími věcmi prostě blbnou. Je to starý systém a taky se podle toho chová. To že ty s tím nesouhlasíš je možné, ale je to prostě tak a nic s tím neuděláš . :smile: Ty si složil svůj pc a fungovalo ok. mě za poslední dva roky prošlo rukama stovky sestav. Takže nevím jak ostatní, ale já osobně vím, o čem mluvím.

O problematice aktualizací W10 se tu taky už vedla řeč a shodli jsme se na tom, že nemožnost zakázat aktualizace některých ovladačů je blbost jako vrata. Bohužel je to tak, ale naštěstí už existuje aplikace, přes kterou jdou aktualizace ovladačů zakázat a taky s novou verzí desítek už i Microsoft ovladače fungují poměrně normálně a instalují, to co instalovat mají. Takže já sem názoru, že raději automatické aktualizace ovladačů přes WU u desítek, než žádné ovladače u sedmiček :D Ve výsledku to furt s těma jejich ovladačema funguje líp, než úplně bez nich :D ...

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod X » 31 říj 2016 21:05

Žádné ovladače u Win 7? Přál bych ti vyzkoušet Windows 98 (SE) a i XP ještě nebyli moc vychytané, přesto na tom lidi jeli, jak je to možné? Radši bych si obstaral všechny ovladače sám než měl blbé a pomalé na Win 10, které by se mi pořád instalovali místo fungujících dobrých od výrobce. Také nevychytané upgrade Anniversary na Win 10 stojí za všechny prachy.

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod nations112 » 31 říj 2016 21:18

Opravdu tady začneme vytahovat 98 a XPčka? Právě proto v roce 2016 máme systém, který narozdíl od starších Windows dokáže po čisté instalaci ve většině případů ihned fungovat a o ovladače se postará sám.:) Každopádně nikdo tě nenutí Windows 10 používat. Pokud ti 7 vyhovují není nic jednoduššího, než na nich zůstat. Zatím jsem neslyšel o tom, že by W8.1/10 byly povinné.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod faraon » 31 říj 2016 21:32

nations112 píše:Právě proto v roce 2016 máme systém, který narozdíl od starších Windows dokáže po čisté instalaci ve většině případů ihned fungovat a o ovladače se postará sám.:)

Jo, když jsem před deseti lety instaloval kámošovi Ubuntu, trvalo to jen půl hodiny a fungovalo mu plně všechno, nevěřil vlastním očím. On s Widlemi strávil dva dny, než rozběhal všechny ovladače :lol:

W98 jsem také používal, a vlastně s nimi takové problémy ani moc nebyly, většina věcí fungovala po instalaci aspoň nějak, a novější ovladače se sháněly po kamarádech s CDčky z časopisů, protože Internet ještě skoro nikdo neměl.

P.S. Tu druhou půlku té tvojí věty slýchám tak asi od NT 3.5 (pamatuješ?), a u každé verze se to opakuje, ta nová je bezpečnější, stabilnější, rychlejší, má víc ovladačů... Ale zatím to bylo vždycky naopak, nová verze byla jenom zase o kus větší a starší hardware pod ní nefungoval.
Naposledy upravil(a) faraon dne 31 říj 2016 21:36, celkem upraveno 1 x.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod drobino » 31 říj 2016 21:33

He to jsou hádky :-) Upřímně běžný uživatle nepozná kromě grafické změny téměř žádný rozdíl. A ten kdo už řeší detaily se nepotřebuje ptát co si vybrat nemyslíte? Já bych tak nějak řekl že W10 jsou tak toršku víc "userfrendly". Zato W7 jsou sofistikovanější. A profík si nejspíš sáhne po linux. Řečeno jednoduše :-)

Kotik
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2384
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod Kotik » 31 říj 2016 21:42

petr22 píše:Naopak, Windows Update je resit. Protoze to je megaprusvih Microsoftu.
Windows 7 jsou ve stavu, kdy je nezkuseny uzivatel vubec nedokaze nainstalovat, zvlast kdyz pouzije DVD co dostal k pocitaci (!).
1. vezmes instalacni CD a nainstalujes system
2. nic nefunguje, protoze chybi ovladace na grafiku, usb, zvukovku, vsechny sitovky a x dalsich zarizeni
3. zacnes stahovat ovladace, jenze aby sly nainnstalovat musi se nainstalovat Framework 4.x
4. nainstalujes vsechny ovladace a pustis Windows Update, pricenz zjistis ze vubec nefunguje a v systemu chybi aktualizace od roku 2011 (oficialni DVD s SP1)
5. zacnes googlir jak zprovoznit Windows Update a budes se s tim s...t nekolik desitek minut
6. nakonec co vzdas a pouzijes Autopatcher nebo WSUS a nainstalujes aktualizace
7. huraaaaaaa funguji aktualizace
8. po 14 dnech Windows Update uz zase nefunguje

Tohle je pro bezneho uzivatele NAPROSTO NEPOUZITELNE !


Naprostý souhlas, to pro běžného uživatele, bych dvakrát podtrhl.

Prošel jsem si poslední dobou 3x instalací Win 7, už nikdy to nechci zažít...Jedna instalace z roku 2009, dvě z rok 2010, všechny měly jedno společné...tragické aktualizace. Poprvé jsem aktualizace rozbíhal 3 dny...Dva dny nechal PC běžet v domnění, že se aktualizace stáhnou a nainstalují. Omyl. Zůstaly bugnuté, takže další půl den strávený hledání, jak je zprovoznit, a další půl den strávený ručním stahováním a instalováním fixů a aktualizací.
Na trošku postarším ntb s AMD procesorem, bugnuté aktualizace z něj udělaly naprosto nepoužitelný stroj (po čisté instalaci!) až do vyřešení WindowsUpdate.

Další perlička, nějaká chytrá aktualizace WindowsUpdate mi totálně znefunkčnila tisk v Office 2007, nešlo absolutně tisknout, jak z Wordu, Excelu, ničeho, z čehokoliv jiného tisknout šlo. Čistá instalace Office nepomohla, nikdo nevěděl, co s tím. Bylo tomu na dvou různých počítačích s Win 7, jeden s Home, druhý s Ultimate ( pro X), na obou PC identická chyba, která nešla opravit další aktualizací. Pomohla až čistá instalace Windows, tudíž pak celý zdlouhavý proces update.

Shrnul bych to tak, na nový HW Win 10, tam podpora Win7 nebude taková od žádného výrobce, tak jako Win 10. Na starším železe nechat Win 7.
Ntb: HP Pavilion 13-a250nc
PC: i5-4430 + Noctua NH-U9B SE2 / GIGABYTE GA-B85M-D3H rev.1.1 / 2x Kingston HyperX Fury White 4GB 1866 MHz / MSI R7 265 OC / Crucial MX500, 250GB / Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB /BITFENIX Neos, bílá + EVGA 500B / Win10 Pro 64bit / AOC i2369VM
+ Genius SW​-HF 5.1 4000; Sennheiser HD 438

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod nations112 » 31 říj 2016 21:58

faraon: "P.S. Tu druhou půlku té tvojí věty slýchám tak asi od NT 3.5 (pamatuješ?), a u každé verze se to opakuje, ta nová je bezpečnější, stabilnější, rychlejší, má víc ovladačů... Ale zatím to bylo vždycky naopak, nová verze byla jenom zase o kus větší a starší hardware pod ní nefungoval."

Troufám si tvrdit, že u 8.1/10 už to takový průser není. Vždyť jdou rozjet i na HW, který oficiálně není ani podporovaný. Na prastarých opravdu low end grafika Intel Graphics Media Accelerator 4500 a 3100 to běží docela normálně a i ovladač si to nějaký našlo. Takže zrovna v tomhle jsou 8.1 a 10 parádní. :-) Hlavně tam už ve většině případů opravdu odpadá instalace ethernetu, wifi karet, chipsetu atd..

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod Martab » 31 říj 2016 22:00

To X, petr22 a ostatní: Bylo by dobré trochu "zklidnit", očividně každý máte jiný pohled na věc a každý si stojíte za "svou pravdou"... Každému vyhovuje něco jiného a proto je možnost volby. To že s W7 je na některých konfiguracích problém, to je nepopřitelné, stejně tak, že W10 mají s aktualizacemi také problémy a né zrovna málo kdy způsobí v "domnění instalace novějšího ovladače" nefunkčnost některé části PC...

Tedy za mne koupit na aukru/ebay licenci na W7 za pár korun a vyzkoušet, měníc W7, měsíc W10 a uvidí co mu bude vyhovovat, resp jak na konkrétním kusu budou dané Windows fungovat...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod faraon » 31 říj 2016 22:12

nations112 píše:Hlavně tam už ve většině případů opravdu odpadá instalace ethernetu, wifi karet, chipsetu atd..

Ale jo, takové fóry jako že se nejdřív musí nainstalovat ovladač na chipset, aby vůbec šel nainstalovat ovladač na integrovanou síťovku, to už možná odpadlo. Já nevím, v Linuxu jsem to nemusel řešit ani jednou za deset let.

Jenomže s těmi desítkami můžeš také zahodit svojí webkameru nebo tiskárnu, protože už nejsou podporované a neexistuje způsob jak je rozběhat. I když tisknout třeba bude, ale skenování a ostatní funkce prostě zmizí.

To si vlastně před časem nějaký úřad stěžoval, že za minulý rok občané ČR odevzdali méně elektroodpadu než bylo naplánováno, tak třeba v Redmondu zařídili aby se letos splnil plán :lol:

Martab: Zamkni to, nebo tenhle flame neskončí!
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
SamerLP
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1743
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod SamerLP » 31 říj 2016 22:21

Ako sa tu už písalo keď niekto nechce a nemá nervy riešiť Windows Update tak nech ho proste vypne, osobne sa mi stávalo, že keď bol zapnutý tak každý deň po vypnutí PC sa mi nejaké aktualikácie stahovali, tak som ich úplne vypol, a taktiež neviem čo by sa malo skaziť vypnutím tých aktualizácií... A čo tu píšete, že pri prvej inštalácii Windows 7 je problém, tak kto nemá na to nervy a čas, nech si to dá nainštalovať za peniaze niekomu, alebo do servisu. Síce som tiež už odbočil od témy, ale ako písal Martab najlepšie bude kúpiť si Windows 7 za lacný peniaz, a vyskúšať si ho na nejakú dobu, a potom vyskúšať si zadarmo aj Windows 10 a rozhodnúť sa potom či ostane na Windows 10 alebo sa vráti na Windows 7. Taká veda to napísať bolo hneď už ako prvý príspevok :D

Hej, hej, locknite to :D už ani zakladateľ témy sa nevyjadruje, alebo skôr nečíta tie offtopicy ktoré ho nezaujímajú, a ktorým možno ani nerozumie, pýtal si aký windows si vybrať ale takých odpovedí tu mal asi iba ledva sedem :D

Uživatelský avatar
Adys301
člen HW spec týmu
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8461
Registrován: říjen 12
Bydliště: Ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod Adys301 » 31 říj 2016 22:33

Už jsem si říkal, že se tu dlouho neobjevilo téma, kde bude peprná diskuze v čele s petrem, historikem a Mr. Tinfoil Hat (berte to prosím s humorem).

Plně souhlasím s petrem. Pro běžné uživatele i hráče jsou lepší Windows 10, které na rozdíl od Windows 7 hned po instalaci fungují na drtivé většině PC. Pro mě mají Windows 7 pouze jednu výhodu a to je lepší podpora DX9. Borderlands 2 je pro mě nehratelné s 3770K na 4,8 GHz a GTX 1070. Ale za to může i Gearbox,když svoje hry neaktualizuje...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů