Nejlepší windows Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod Pic » 31 říj 2016 22:42

Tak nevím, asi jsem klikař, nebo nevím. Instaloval jsem několikráte Win 7 na různé počítače a ani jednou jsem neměl a nemám žádné problémy a to na mém PC ani u těch ostatních u známých a kamarádů a to i na PC i osm let starých i nových. Je fakt, že to jsou běžní uživatelé, ale nemají podstatné problémy a to ani s aktualizacemi, protože by mi hned volali, že mají nějaký problém. Je fakt, že nebyl problém chybějící ovladač získat ze stránek výrobce uvedeného HW. Jinak na novějším PC mám nyní 10 i s příslušným balíkem a podstatnými aktualizacemi.
Kdo již zde několik roků sleduje řešené problémy, může bez hlubšího zamyšlení dojít k mylnému závěru, že Windows mají jen problémy, ale vtip je v tom, že běžní uživatelé podstatné problémy většinou nemají a také sem pak nechodí o rady. Zato sem chodí hodně uživatelů, kteří si zpravidla problémy přivodí sami, svou neznalostí a dají na radu kamarádů a pod. "klidně si to sestav sám a nainstaluj to není žádná věda". Ona to skutečně žádná věda není, pokud si pořádně přečteš, nebo si necháš poradit při sestavováním HW a jak instalovat SW. To bohužel mnozí nedělají a pak se diví, že jednotlivé komponenty do PC, které si koupily nechtějí fungovat. Bohužel je stále dost těch kterým dělá problémy se nejdříve poučit (přečíst, prostudovat ap.) a pak teprve konat.
Jen jsem se chtěl vyjádřit k tomu, že ne za všechny stížnosti může používaný OS.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Reklama
Uživatelský avatar
Microsheep
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1656
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod Microsheep » 01 lis 2016 07:35

Je rozdíl, když si tu a tam nainstaluješ Windows 7 a nebo když jako servisní technik instaluješ denně 2-3 nové počítače. Potom prostě zjistíš, že instalovat Windows 7 oproti Windows 10 je rozdíl několik hodin práce, které ti stejně nikdo neproplatí, protože si na jeden počítač nemůžeš účtovat 5 hodin práce, které si reálně na tom strávil. Oproti destíkám, které máš za chvilku. Za mě určitě Windows 10.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod zeus » 01 lis 2016 09:35

X píše:mám nový nabouchaný PC, Windows 7 Ultimate a žádný problém s aktualizacemi nemám

Vsak dockej casu...

Microsheep: vice cinnosti soubezne muze zvladat nejen zena ;)
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod nations112 » 01 lis 2016 13:39

Zeus: A ty jsi servisního technika někdy dělal, že soudíš? Já ano, byť jen brigádně a řeknu ti, že i když děláš několik věcí naráz, tak instalovat 10 je úplně něco jiného. Ano, na instalaci jsme používali AIO se všemi aktualizacemi + na ovladače jsme používali driverpack, který spoustu věcí usnadnil, ale i tak. Tam chyběl ovladač, tam něco nefungovalo dobře. Po týdnu přišel zákazník, že má PC zasekanej kvůli WU, v horším případě si přímo stěžoval že WU nefunguje a požadoval okamžitou nápravu a vysvětli mu, že ty za to nemůžeš a nakonec řekne, že chce kvůli tomu desítky... :smile: Ale nebudu tady tvrdit, že s desítkama občas problémy nebyly :D Ale bylo jich rozhodně míň.
On je velký rozdíl, když si to někdo dělá doma párkrát do roka a když to děláte ve firmě se stovkama PC na skladě. Když přišly PC se sedmičkama, tak to byla záruka toho, že tam něco nebude fungovat. Ano, jistou zásluhu na tom měl dodavatel, který to instaloval přes server a často mu tam chyběl nějaký driver, ale v tom to právě je. Když něco chybí v desítkách, tak si to samy doinstalují a nebo když něco naopak přebývá, tak to zkousnou a najedou, zatímco sedmičky hodí bluescreen a konec. Typický příklad je třeba klonování desítek počítačů pro zákazníka. Stačí aby v jednom byl jiný chipset nebo grafika a sedmičky už mají problém. Desítky bez problému najely. Takže taky spoustu ušetřené práce.
A v neposlední řadě je to taky na názoru zákazníka, ale snad 90% všech lidí, kteří přišli něco koupit nebo opravit, tak požadovali podporu W10. Není tedy náhodou že posledních pár měsíců jsme snad 70% skladu převedly na desítky a nové počítače (i repasy) už s desítkama chodily. Neříkám, že u všech modelů je to nejlepší řešení vzhledem k HW, ale prostě to tak je.

behavioralista
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: únor 14
Bydliště: Jižní Morava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod behavioralista » 01 lis 2016 13:42

Tak jelikož se jedná o noťas na kterém se budou dělat jen obyčejné činnosti,tak já bych doporučil nějakou verzi Linuxu co je zadarmo.

Uživatelský avatar
SamerLP
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1743
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod SamerLP » 01 lis 2016 13:50

@behavioralista - prečítaj si to celé ešte raz:

Esidge píše:Dobrej, nedavno jsem tu mel tema taky ohledne windowsu, nicmene mladsi bracha si poridil notebook bez os a ptal se me jaky os si tam ma dat. Mohli byste mi vypsat vyhody a nevyhody win 7/10? 8ky bych nebral, protoze mi pripadaji jako horsi 10 ky. Jinak na notasu bude hrat hry jako lolko, minecraft. Diky za rady, nazory.


VIdím tam celkom dosť napísané, že aké hry cca chce hrať, a pri linuxe si tieto hry asi nezahrá. Čiže nabudúce keď začneš niečo písať prečítaj si hlavne prvý príspevok o ktorý ide najviac.

behavioralista
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: únor 14
Bydliště: Jižní Morava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod behavioralista » 01 lis 2016 13:57

Domnívám se,že na Linuxu lze League of Legends i Minecraft hrát.
Ale tak,když chce kupovat Windows 10 za 3 tisíce.....

Uživatelský avatar
SamerLP
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1743
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows

Příspěvekod SamerLP » 01 lis 2016 14:03

Tak no pozerám, že teda sa dá... pardon teda.
Ale prečo za 3 000? Však nech si kúpi lacno z aukra/ebay ako bolo písané Windows 7 a upgradne keď už tak na Windows 10 zdarma. A ešte k tomu, keby aj kúpil si nakoniec Windows 10 tak tu bolo spomínané, že tu nejde o cenu rodičia, že zaplatia, a ešte k tomu aj penazí to nie je moc, pretože si vezmi, že tú licenciu máš NAVŽDY.


Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší windows  Vyřešeno

Příspěvekod Martab » 01 lis 2016 21:23

Tímto bych zde debatu s dovolením ukončil, pokud autor bude chtít v tématu pokračovat, stačí napsat a téme odemknu, ale to co se zde děje posledních 5 stran je neudržitelné... Navíc vše podstatné již nejspíše zaznělo.

Děkuji za pochopení.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů