Win 10 - problém s internetem

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Enolia
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Win 10 - problém s internetem

Příspěvekod Enolia » 05 lis 2016 23:24

Zdravím,

název tématu je vzhledem k okolnostem trochu zavádějící, ale nic lepšího mě nenapadlo. Někdy uprostřed srpna jsem hromadně aktualizoval desítky a řádově tři týdny pak trvalo, než jsem přišel na to, že nejdou automatické aktualizace, které jsem si tam nastavil. Zajímavé je také chování operačního systému. Při nákliku na sítě mi to ukáže připojení k dané síti, ale hned na to je tam dodatek "Bez internetu", což není pravda, jsem připojený, můžu stahovat co potřebuji a prohlížet cokoliv, ovšem OS si to nemyslí a na základě téhle informace nestahuje vůbec nic, takže nemůžu stáhnout žádné aktualizace přes HP support assistant nebo ručne aktualizovat desítky přes panel aktualizací OS. Zkoušel jsem i přes stránky microsoftu stáhnout nástroj na opravení systému, ale v posledních 99% mi to pak vyhodí úplně stejnou chybu jako při pokusu najít aktualizaci v nastavení - je to hláška (0x8007042c)

V konečném výsledku přemýšlím nad tím, že pokud se nepovede odstranit problém "skryté pravdy", pak budu muset systém přeinstalovat. :?

Budu moc rád za jakékoliv rady!
Mějte se
Enolia

Reklama
Wizi1994
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 - problém s internetem

Příspěvekod Wizi1994 » 06 lis 2016 15:26

Problém mám úplně stejný.
Nejsi sám a tento problém řeší více lidí. Microsoft dle všeho uvolnil do oběhu update, který devastuje síťové připojení a já jen čekám na to, aby vydali opravu. Pokud se tak nestane, tak zvážím žalobu, protože na svém PC pracuju a vydělávám přes něj.
Díky této chybě nefunguje Skype, Origin ani Steam či Hamachi, protože to nemůže najít připojení i když připojen jsem. Mohu max prohlížet internet, stahovat věci z prohlížeče, ale aplikace to omezilo. :oops: :oops: :oops: :oops: :thumbdown: :thumbdown:

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Win 10 - problém s internetem

Příspěvekod X » 06 lis 2016 16:45

Problém si budete muset vyřešit sami protože neuvádíte žádné potřebná data (připojení, hardware). Oni tu totiž nejsou žádný jasnovidci ...

Enolia
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 - problém s internetem

Příspěvekod Enolia » 07 lis 2016 19:15

To je věc, která nijak nesouvisí s hardwarem, problém je čistě v OS. Připojení jak přes wifi tak i přes mobilní připojení vykazuje stejný symbol. Jsem připojen ke všemu, internet omezený nemám žádným způsobem, ovšem OS si to nemyslí, takže nemůžu přes něj stáhnout žádnou aktualizaci díky nesmyslně aktivnímu symbolu nedostupnosti.

Edice: Windows 10 Home
Verze: 1511
Současný build: 10586.420

Wizi1994
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 - problém s internetem

Příspěvekod Wizi1994 » 07 lis 2016 19:32

Já mám též ten problém co zde Anolia.
Internet mám na optice, tak to není rychlostí či výkyvy. I po přípojení na mobilní internet co mám na služebky do notebooku to prostě nejde a to se mi do obou připojení úspěšně PC napojí a mohu surfovat.

Edice: Windows 10 home
Verze: 1607

Verze se liší sice od zde komentujícího, ale update proběhl ve stejný den, mám stejnou chybu a stejné potíže... Šlo o všeobecný update pro všechny verze.
HW PC mám v detailech profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s internetem Příloha(y)
    od Fantousek » 08 led 2024 13:07 » v Internet a internetové prohlížeče
    27
    3349
    od rhsCZ Zobrazit poslední příspěvek
    14 led 2024 21:44
  • Problém s internetem
    od Stenatko » 01 úno 2024 19:14 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    670
    od Stenatko Zobrazit poslední příspěvek
    02 úno 2024 07:49
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1497
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1103
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    1983
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů