V počítači není dostatek paměti

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: V počítači není dostatek paměti

Příspěvekod X » 19 lis 2016 20:36

Když se tu na fóru vedou diskuse jaká velikost RAMky je na dnešní dobu dostatečná, tak se tu hází i numero 8 GB. Na Netu se nyní přiklánějí k názoru, že 16 GB je optimum a dostatečné na vše. Dle tvého příspěvku a dle výpisu uživatele co zakládal toto vlákno to ovšem vypadá, že ani 16 GB pro některé hry a současně pár programů (Chrome, ...) nestačí, aby se nemuselo swapovat = zpomalovat systém. Sice by možná přes nastavení či registry šlo nastavit swapování od 90 - 95% obsazení RAM, ale ani tak to nevypadá na nějakou rezervu. Nejspíš by vám pomohlo povypínat ostatní programy, ale já třeba koupil 32 GB, abych takto nemusel nějakou dobu šaškovat, mohl si dopřát opravdu výkon PC ždímat a mít různé nadstandardní specialitky (mám v plánu například animovanou plochu, animované ikony, provoz server - terminály, atd.).

Na 32 GB netrpím nedostatkem volné paměti (i když zatím nemám pořádnou grafiku, takže hry tolik neproháním), ale poslední dobou uvažuji, že bych mohl při koupi grafiky, zvukovky a repráků dokoupit i dalších 32 GB RAM, úplně stejných parametrů a značky, jako mám nyní - a to právě kvůli tomu, abych mohl použít XMP. Když bych měl později rozdílnou RAM, už bych XMP nemohl použít (kvůli rozdílným parametrům), nebo jen na jednu sadu RAM. Když jsem se tak díval v UEFI do nastavování RAM modulů, tak se mi protáčeli panenky ... je tam toho opravdu hodně. Navíc jsem si na ty paměti vydělal nyní za jeden jediný den, ten svátek (jak byl sraz PC-HELP) :lol: Jsem se díval na konto v bance a když to rozpočítám, tak jsem si nevydělal za svátek uvažovaných něco přes 3 000 Kč čistého, ale přes 5 000 Kč čistého :lol:

Reklama

  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Dostatek VRAM při hraní v 1080p
    od ArtisPier » 07 říj 2023 17:49 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    1384
    od ArtisPier Zobrazit poslední příspěvek
    07 říj 2023 20:55
  • Jak připojit TV k počítači? Příloha(y)
    od tux » 20 pro 2023 14:15 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1124
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    24 pro 2023 16:01
  • Bezpečnost s kvantovými počítači.
    od atari » 07 črc 2023 22:06 » v Vše ostatní (bezp)
    2
    4584
    od faraon Zobrazit poslední příspěvek
    08 črc 2023 17:23
  • Test pamětí Příloha(y)
    od Zakk » 14 čer 2023 20:12 » v Problémy s hardwarem
    6
    2433
    od Zakk Zobrazit poslední příspěvek
    19 čer 2023 21:35

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů