System Windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk mý styl oddílu GPT.

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

xZytussCZE
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

System Windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk mý styl oddílu GPT.

Příspěvekod xZytussCZE » 20 lis 2016 21:47

Zdravím, mám problém, přeistalovával jsem win 10 a když jsem měl vybrat kam chci windows naistalovat napsalo mi to : System Windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk mý styl oddílu GPT. Koukal už jsem se po forách a po radách, ale nikde jsem nenašel nic srozumitelného co by moje hlavička pochopila.. :/ Jak se tento problém dá opravit ?

Reklama
nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: System Windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk mý styl oddílu GPT.

Příspěvekod nations112 » 20 lis 2016 21:49

Pravděpodobně instaluješ v režimu MBR. Pokud PC podporuje UEFI boot tak je škoda ho nevyužít. Takže si vytvoř znova instalační USB v režimu UEFI a nebo v nastavení bootu nabootuj v režimu UEFI ;-)

http://web.tobynet.eu/obsah/reinstall/usb.php

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: System Windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk mý styl oddílu GPT.

Příspěvekod petr22 » 20 lis 2016 21:50

Zakazat v BIOSu pocitace podporu legacy boot a nechat povolene pouze UEFI.

Problem je v tom, ze instalacni medium nebootuje pomoci UEFI.

xZytussCZE
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: System Windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk mý styl oddílu GPT.

Příspěvekod xZytussCZE » 20 lis 2016 21:56

No, ja instalační USB nemám.Instaluju z DvD,A kde to nastavení v tom nastavení bootu je ? Sorry ale nikde to tu nevidím.


xZytussCZE
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: System Windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk mý styl oddílu GPT.

Příspěvekod xZytussCZE » 20 lis 2016 22:02

Nevím jak ty ale ja tam nic takovýho nevidím . http://prnt.sc/d9q6bt

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: System Windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk mý styl oddílu GPT.

Příspěvekod petr22 » 20 lis 2016 22:09

Otoc ten obrazek, kdo se na to ma koukat vzhuru nohama.

A davej to sem jako prilohu, ne nekam kde uz to za par dnu nebude.

xZytussCZE
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: System Windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk mý styl oddílu GPT.

Příspěvekod xZytussCZE » 20 lis 2016 22:14

No mně by to nedělalo problém ,ale je to moc velké . tady je otočenej http://prnt.sc/d9qcfo

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: System Windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk mý styl oddílu GPT.

Příspěvekod petr22 » 20 lis 2016 22:23

Kdyz je to moc velke, je to potreba zmensit.

V kazdem pripade tohle je titulni obrazovka, nekde tam musi byt nastaveni bootovani.

xZytussCZE
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: System Windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk mý styl oddílu GPT.

Příspěvekod xZytussCZE » 20 lis 2016 22:24

Jop už jsem to našel.Ale tu nikde nejde nastavit legacy boot. Nemuže se stát že to pojmenovali v asusu nějak jinak ?

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: System Windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk mý styl oddílu GPT.

Příspěvekod nations112 » 20 lis 2016 23:37

Mluvil jsem o boot menu, ne o vstupu do UEFI. Nějakou klávesou ho vyvoláš a tam si můžeš vybrat z čeho bootovat a pokud máš správně vypálené DVD, tak by tam měla být právě možnost UEFI bootu z DVD mechaniky.

Soudím, že máš ASUS desku. Tam to je klávesa F8

xZytussCZE
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: System Windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk mý styl oddílu GPT.

Příspěvekod xZytussCZE » 21 lis 2016 17:24

No zmáčl jsem to F8, naskočila mi nějáké okýnko , v kterým jsem si mohl vybrat co chci nabootovat . Zmáčl jsem na to dvd a spustil jsem instalaci. Ale jakmile jsem měl zvolit na který disk to chci nainstalovat nešlo to ,protože to psalo : System Windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk mý styl oddílu GPT.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů