Druhotná OEM licence

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Druhotná OEM licence

Příspěvekod X » 13 led 2017 23:21

Jistě, za 120 Kč je nelegální, ale od rodiny za korunu je legální :lol: Dneska mají Bohnice vycházky nebo přístup k PC? :lol:

Reklama
nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Druhotná OEM licence

Příspěvekod nations112 » 13 led 2017 23:27

X - on má ale s tímto pravdu. :D :) Podobný postup už byl psanej i na nějakém webu, kde se touto problematikou zabývali :D Sice to zní ujetě, ale je to jedna z možností :D Osobně bych teda taky raději použil klíč ze starého ntb, než kupoval na ebay nový buhví odkud.

O tom, že klíče za 150 kč na ebay jsou pochybné, nemůže nikdo pochybovat. To je snad jasné a nikdy bych si nedovolil říct, že je to nejlegalnější cesta :D Nějak se mi nezdá, aby měl někdo po kapse jen tak 10 000 klíčů a prodával je za cenu nižší, než je nákupka prodejců. Ale je to jeden ze způsobů, jak systém aktivovat bez použití aktivátorů a dalších kravin :D

Krakatoa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Druhotná OEM licence

Příspěvekod Krakatoa » 13 led 2017 23:38

X píše:Jistě, za 120 Kč je nelegální, ale od rodiny za korunu je legální :lol: Dneska mají Bohnice vycházky nebo přístup k PC? :lol:

Ano, za 120 Kč je nelegální, protože dostaneš max. tak klíč, případně klíč s vytisklým štítkem, případně vyřazené licence a podobně. Ne legální druhotnou licenci, která opravdu existuje a ty jsi její další řádný legální vlastník. Jen se tím nákupem podporují podvodníci.
Naproti tomu, když je někdo první legální vlastník oem licence, prodá ji rodinému příslušníkovi, koupí ji nazpátek, tak má na 100 % jistotu, že vlastní naprosto legální druhotnou oem licenci. A může ji použít na jakémkoliv hardware chce, legálně.
Ještě se stále nechápeme? V čem je problém? Nemáš náhodou oligofrenii? Ta se léčit nedá, to by ti ani Bohnice nepomohli.
Naposledy upravil(a) Krakatoa dne 13 led 2017 23:41, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Druhotná OEM licence

Příspěvekod X » 13 led 2017 23:40

Než tady ten fízl začne něco kvákat, tak by si měl zamést před vlastním prahem. Ať se podívá, kolik legálního softu mají na fízlárnách! Asi tolik, jako Americká armáda, která prý několik sta tisíc nelegálního softu nainstalovala nedopatřením nebo prý výrobce měl tušit, že to tak dělá :lol:

A jen pro tvou vlastní informaci mám IQ nadprůměrné (tvá narážka s oligofrenii) ...

Zidy
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 116
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Druhotná OEM licence

Příspěvekod Zidy » 14 led 2017 10:17

Pěkně jste mi s tím zamotali hlavu :D
Takže teďka mám několik možností
1) přeprodat si vlastní licenci z ntb
2) koupit za 150 na ebay
3) koupit tady v čr třeba za 700 na aukru (ta by mohla být ok ne?)

souky5
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1124
Registrován: leden 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Druhotná OEM licence

Příspěvekod souky5 » 14 led 2017 10:50

Vůbec to neřeš použít tu licenci co máš na NTB jediné co dělá z té licence ´legální´ je ta kupní smlouva v šuplíku.. stejně nevíš co koupíš podle ceny se to nepozná!


Uživatelský avatar
iDkcz
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2533
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Druhotná OEM licence

Příspěvekod iDkcz » 14 led 2017 12:47

To, že stojí na Aukru 700 a na eBay 150,- není v ničem rozdíl. Mnohokrát jsem viděl .iso soubor od Windowsu za xset korun,..

Krakatoa vůbec neřeš, ten si sem přišel převyprávět jeho názory a postoje nejspíš z jiného fóra, kde mu na to lidi skáčou jak opice po banánu.
Acer Predator G5-793 ( i7 6700HQ, GTX1060 6GB )

behavioralista
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: únor 14
Bydliště: Jižní Morava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Druhotná OEM licence

Příspěvekod behavioralista » 14 led 2017 15:25

Ač petr22 nepochybně hodně věcí zná,tak v tomto případě bych ho vůbec neposlouchal a udělal bych to jak ti radí ostatní.

Krakatoa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Druhotná OEM licence

Příspěvekod Krakatoa » 14 led 2017 15:35

Zidy píše:Pěkně jste mi s tím zamotali hlavu :D
Takže teďka mám několik možností
1) přeprodat si vlastní licenci z ntb
2) koupit za 150 na ebay
3) koupit tady v čr třeba za 700 na aukru (ta by mohla být ok ne?)

Několik možností ano, ale správná je jen jedna.
1) legální licence, náklady 0 kč
2) nelegální licence, podpora podvodníků, náklady 150 Kč
3) nelegální licence, podpora podvodníků, náklady 700 Kč
Tak jako vyber si co chceš, že. Já ti radím dobře a to možnost 1)
Já být tebou, tak těch pár idiotů (petr22, iDkcz), co ti tu radí nebo naznačují něco jiného, ignoruju.

souky5
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1124
Registrován: leden 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Druhotná OEM licence

Příspěvekod souky5 » 14 led 2017 19:26

každopádně je divné koupit klíč za 115 kč a mít něco co stojí v krabici 2.400 mám na mysli w10 pro.


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot], Seznam[Bot] a 9 hostů