Nespustí sa WIN 10 plocha

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Bia
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: únor 17
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Nespustí sa WIN 10 plocha

Příspěvekod Bia » 03 úno 2017 08:36

Zdravím, idem okolo :D a chcem sa spýtať, včera sa mi stalo nasledovné:

Zapnem PC (predošlý deň sa štandardne vypol, nevšimla som si žiadnu aktualizáciu, že by robil), všetko prebehne ako má (až na nejaké spomalenie) až do bodu, keď je na obrazovke obrázok (tie meniace sa obrázky, neviem ako sa tomu nadáva) a nasledovať by malo zobrazenie užívateľa a zadanie hesla (mám tam ale dané automatické prihlásenie, takže by mi malo prejsť na plochu) a tu sa to "zasekne". Ostane to trčať v tomto bode iba s obrázkom, neukáže ani užívateľa ani nič, len tak cca po minútových intervaloch blikne, ako keby sa chcel už prepnúť na plochu, ale zase ostane na tom istom mieste - obrázok. Dostať sa z tohoto bodu do núdzového režimu mi nefunguje ani s F8 ani Shift+F8 ani Shift+Reštart. Potom som skúšala obnoviť Win z inštalačného USB (DVD mi Pc šrotuje, takže všetko viem riešiť iba cez USB), skúsila som dva rôzne body obnovenia, ale pri oboch mi vypisuje, že sa nedostane k nejakým súborom, pravdepodobne kvôli antivirusovému programu, ale môže byť tento spustný, keď sa win nespustil celkom ? Inak mám Avast free, tak pre info, keby to súviselo). Potom som skúsila "Oprave pri spustení" ani to nefungovalo. A zvláštne je, že mi tam chýba možnosť "Núdzový režim", na nete som našla nejaké postupy, ale všade mali screeny s touto možnosťou, ale ja to tam nemám. Nerada by som preinštalovávala Win, lebo som dosť dlho nastavovala Wamp, ktorý mi blbol a už si nepamätám, čo som to urobila, že to fungovalo. V posledných dňoch som nerobila nič "neštandardné" na PC, žiadne čistenie registrov, zmena hesiel,nové drivery, nič, robila som iba vo wampe a ani žiadnu aktualizáciu Win so nezaregistrovala.

PC je staršie, už asi tak 7 ročné, toto je výpis zostavy, viac momentálne neviem, nie som pri pc

doska M2N68-AM SE2
Chipset Type NVIDIA GeForce 7025 / nForce 630a
Compatible Processors Athlon X2, Phenom II X3, Athlon 64 X2, Phenom II X4, Phenom X4, Sempron, Athlon 64, Phenom X3
RAM 4gb DDR2 SDRAM

Win je oficiálne zakúpený
mám tam antivir Avast free a antimalware IoBit Malware Faigter free - všetko denne aktualizované


Snáď som uviedla všetko potrebné :lol:

Reklama
forjoyrider
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 399
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nespustí sa WIN 10 plocha

Příspěvekod forjoyrider » 03 úno 2017 13:35

Při spuštění opravných nástrojů z instalačního USB není v nabídce Nouzová režim dostupný. Ten je dostupný pouze když se spustí opravné nástroje z disku s nainstalovaným operačním systémem.
Přeinstalaci se asi nevyhneš. Možná poradí něco někdo další.
Proto je vhodné nezálohovat jenom data, ale zálohovat si i aktuální kopii operačního systému - bitová kopie. Tedy až systém poběží, zálohovat: Jak zálohovat systémový disk - bitová kopie operačního systému
Pak se v případě problémů vyhneš reinstalaci.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC win XP se nespustí Příloha(y)
    od zik9 » 06 bře 2024 21:05 » v Problémy s hardwarem
    5
    1002
    od zik9 Zobrazit poslední příspěvek
    09 bře 2024 19:12
  • Nelze spustit Valorant - Po kliknutí na play se nespustí
    od HelFix » 30 říj 2023 18:14 » v Hry
    1
    1388
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    31 říj 2023 15:18

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů