Chybová hláška "Ukončete programy,abyste zabránili ztrátě informací"

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

filerko
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Chybová hláška "Ukončete programy,abyste zabránili ztrátě informací"

Příspěvekod filerko » 03 úno 2017 22:52

Ahoj,

je to pár dní, co mi poprvé spadla hra kvůli chybové hlášce "Ukončete programy,abyste zabránili ztrátě informací".

Když jsem se díval do Správce úloh, měl jsem využitých něco nad 10 GB z 16 GB RAM paměti. Virtuální paměť Windows jsem na radu někoho ze starších topiců na internetu vypnul na obou mých discích.

Pomůžete mi prosím tento problém vyřešit? Je to otravné, nutí mě to hru vypínat a zapínat pořád dokola.

Právě jsem si všiml, že v tom správci úloh mi to ukazuje fyzickou paměť 'V mezipaměti' a ta je skoro 7 GB. Volných je tedy pak 10 GB. Je to tedy důvod proč mi to vždycky padne na 10 GB? Lze nějak tu 'mezipaměť' zmenšit?

Děkuji.

Reklama
nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Chybová hláška "Ukončete programy,abyste zabránili ztrátě informací"

Příspěvekod nations112 » 04 úno 2017 00:01

Hraješ hru, která je neskutečně deb*lně optimalizovaná a vyloženě potřebuje pro svůj běh virtuální pamět. Takže ji zapni a hláška zmizí. A nebo ji zkus nastavit třeba na 128MB, některým hrám stačí, když je jen zapnutá. ;)

filerko
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chybová hláška "Ukončete programy,abyste zabránili ztrátě informací"

Příspěvekod filerko » 04 úno 2017 02:50

Že by GTA 5, která běží i na toustovači měla problém s optimalizací? :D
Zkusím no. Díky

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Chybová hláška "Ukončete programy,abyste zabránili ztrátě informací"

Příspěvekod X » 04 úno 2017 08:44

Tak toustovač asi nemá 16 GB RAM ...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chybová hláška "Ukončete programy,abyste zabránili ztrátě informací"

Příspěvekod petr22 » 04 úno 2017 09:12

Kdo ti poradil, ze mas vypnout virtualni pamet? Nektere aplikace ji vyzaduji jinak nefunguji korektne.

Nastav virtualni pamet na 1,5 velikosti RAM, tzn na 24 GB.

System musi byt schopen kdykoliv odlozit cely obsah RAM do virtualni pameti, spousta aplikaci udela rovnou modrou smrt kdyz nema virtualni pamet k dispozici.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Chybová hláška "Ukončete programy,abyste zabránili ztrátě informací"

Příspěvekod X » 04 úno 2017 11:20

Virtuální paměť můžeš mít vypnutou (když máš dost RAM), jen prostě musíš počítat s tím, že když nějaký program bude zlobit, může být právě v tomhle zakopaný pes ... Mám to zrovna tak, že mám virtuální paměť zakázanou a používám spoustu software, problémy jsou spíše výjimečně - i když je pravda, že v současné době hry moc nehraji, kvůli dočasné konfiguraci (integrovaná grafika). U mě by to navíc zbytečně ojíždělo SSD, klasický harddisk v PC nemám, jen 12 TB v NASech.

Tvoje hláška (název vlákna) mi ale vyvolává asociace s odcházejícím diskem, pro jistotu bych zkontroloval jeho zdraví ...


filerko
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chybová hláška "Ukončete programy,abyste zabránili ztrátě informací"

Příspěvekod filerko » 04 úno 2017 12:35

Právě mi jde o moje SSD, které je známo tím, že soubory, které se zapíšou, tam už "jsou navždy" <- laicky řečeno, snad chápete; prostě to má omezenou kapacitu, a zrovna kvůli nějaký virtuální paměti nechci ožírat můj C:\ disk o životnost.
Přílohy
Disk.png
Ještě přikládám prtscr SSDčka

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Chybová hláška "Ukončete programy,abyste zabránili ztrátě informací"

Příspěvekod nations112 » 04 úno 2017 12:41

Tak si to rozmysli. Buď si chceš nějak normálně zahrát a nechceš každou půl hodinu crash hry, nebo chceš prodloužit životnost SSD disku, který i přes nevypnutou virtuální pamět má životnost minimálně 5 let... Šetřit něco, co v dnešní době stojí 1500Kč a za dalších pár let bude stát ještě míň je blbost.

A nebo si dej virtuálku na klasický HDD v pc, ale poměrně razantní snížení rychlosti počítače a zatuhávání ;-)

filerko
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chybová hláška "Ukončete programy,abyste zabránili ztrátě informací"

Příspěvekod filerko » 04 úno 2017 12:43

Dobře, zkusím to s tou virtuální pamětí.


petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chybová hláška "Ukončete programy,abyste zabránili ztrátě informací"

Příspěvekod petr22 » 04 úno 2017 14:08

Zivotnost SSD vubec neres.

Mame graficke stanice, jsou v tom SSD disky koupene nekdy v roce 2011, ty pocitace jsou zaple nonstop a vsechny disky jsou stale funkcni. Virtualni pamet a vse je samozrejmne na tech SSD. Nikdo nebude ztracet cas resenim nesmyslu jako aby se co jde ukladalo jinam.

Jedine SSD disky ktere odesly vsechny byly legendarni zmetky OCZ Vertex, ktere se kvuli vyrobni chybe poroucely uplne vsechny, a poroucely se i reklamovane kusy nebo kusy po aktualizaci firmware ktere udajne tou chybou uz nemely trpet. OCZ diskuzni forum bylo tenkrat plne nastvanych komentaru lidi co jim odesly disky, vyrobce samozrejmne delal jakoby nic.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů