Samovolná hibernace/vypínání Win10

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

aa33kk
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Samovolná hibernace/vypínání Win10

Příspěvekod aa33kk » 15 úno 2017 07:55

Provedl jsem výměnu původního plotnového disku v notebooku HP ProBook 4540s k naprosté spokojenosti. Původní HDD jsem osadil do Icy Box AC642 místo mechaniky. Taktéž bez sebemenšího problému. Při instalaci (čisté Win 10 - instalační médium vytvořeno prostřednictvím MediaCreationTool, nejnovější ovladače), ani poté jsem neměl notebook dlouho zapnutý, takže jsem neměl možnost pozorovat nějakou abnormální aktivitu. Avšak nyní při práci a delším používání vykazuje následující chybu. Samovolně přechází do režimu hibernace. V původní konfiguraci nebyl žádný podobný problém. Upozorňuji, že se NEjedná o režim spánku, ale opravdu po nepravidelné chvíli hibernuje. Přes prohlížeč událostí jsem zjistil, že dvě nejčastější příčiny jsou následující.

* Baterie
* Aplikační rozhraní API

Provedl jsem tyto testy HW.

* SSD - OK
* HDD - OK
* RAM - OK

Dále jsem postupoval a prováděl jednotlivé úkony.

* Kontrola nejnovějších ovladačů - NEPOMOHLO
Byl zastaralý chipset a ještě ovladač pro HW tlačítko zapnutí/vypnutí WiFi. Update BIOSu na nejnovější sestavení.

* Kontrola a nastavení napájení schématu - NEPOMOHLO
Nastaveny u aktuálního schématu následující hodnoty. Napájení a režim spánku: ve všech možnostech "Nikdy". Přes registr odkrytá možnost „Vypršení časového limitu bezobslužného režimu spánku systému“ a nastavena hodnota 0 v obou případech (Baterie i Napájení ze sítě). V pokročilém nastavení napájení jsem u všech možností, které mě napadají, a které s tím mohou souviset, zvolil hodnotu "Nikdy". Např. "Vypnout pevný disk po": "Nikdy". Režim spánku i hibernace "nikdy". atd.

* Vyjmutí sekundárního 2,5 plotnového disku včetně rámečku Icy Box AC642 - NEPOMOHLO
Podezíral jsem, že uvedený stav by mohl být zapříčiněn použitým rámečkem na původní plotnový disk.

* Odinstalace HP 3D Drive Guard - NEPOMOHLO
Odinstaloval jsem tuto utilitu, protože jsem se domníval, že když přestane snímat otáčky disku z integrovaného měřáku (což je v případě SSD naprosto zbytečné a míjí se účinkem), nebude zjišťovat ani nulovou aktivitu a tím pádem nebude dávat pokyn k zaparkování hlaviček disku a případně nezareaguje tak, že přejde do režimu hibernace.

* Vypnutí režimu hibernace - PO ÚKONU, již nehibernuje, ale dojde k úplnému VYPNUTÍ
Našel jsem, že režim hibernace lze zcela vyřadit. Provedl jsem tuto operaci přes příkazový řádek. Počítač v tuto chvíli nepřechází do hibernace, ale zcela se vypne. Provedena opět kontrola v prohlížeči událostí, kde je identifikována příčina "Rozhraní API jádra".

Rozhraní API jádra

* Kontrola teploty jednotlivých komponent - NEPOMOHLO
Závěrem jsem přes HWMonitor provedl monitorování teploty jednotlivých komponentů. Procesor byl bez zátěže na vyšší teplotě, cca 60°. Čištění chladící soustavy, včetně výměny teplovodivé pasty na CPU i GPU přinesl snížení teploty, avšak problém stále přetrvává. Po údržbě teplota bez zátěže nepřekročí 50°.

* Omezení aplikací Po spuštění - NEPOMOHLO

Podotýkám, že se jedná o instalaci čistého Windows 10. Neklonoval, ani jsem nedělal obnovu z žádného obrazu. Drivery staženy ze stránek HP. Kontrola nejnovějších na stránkách výrobců podle jednotlivých dílů.

Přikládám následující výpisy.

Log z HWiNFO

Výpis aplikací Po spuštění

Nastavení Možnosti napájení

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Win10 sa nenačítal správne Příloha(y)
    od 28nitro28 » 25 zář 2023 10:12 » v Windows 11, 10, 8...
    24
    3747
    od 28nitro28 Zobrazit poslední příspěvek
    28 zář 2023 06:18
  • Rychlost WIN10 - po upgrade na SSD nic moc... Příloha(y)
    od Prema844 » 05 led 2024 14:28 » v Problémy s hardwarem
    37
    2655
    od Prema844 Zobrazit poslední příspěvek
    17 led 2024 08:19
  • Vypinání a zapinání monitoru
    od michalnet » 05 dub 2024 11:15 » v Problémy s hardwarem
    1
    363
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    05 dub 2024 11:46
  • Samovolne vypinani prichoziho zvoneni
    od Teena » 24 dub 2024 13:27 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    261
    od Teena Zobrazit poslední příspěvek
    24 dub 2024 15:34
  • Vypínaní spojení mezi mobilem reprákem.
    od nulka » 08 říj 2023 14:06 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    3561
    od nulka Zobrazit poslední příspěvek
    08 říj 2023 14:06

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů