Některé programy přestaly fungovat

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Anthonny
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Některé programy přestaly fungovat

Příspěvekod Anthonny » 03 bře 2017 19:38

Dobrý den, poprosil bych o radu. Mám nainstalované Win 10. Dnes mi znenadání přestalo pracovat několik málo programů. Zatímco většina programu funguje, u některých přestala fungovat licence. Programy jsem přeinstaloval, zadal znovu licenční kódy atd a vše se zdá v pořádku. Bohužel mi ale nejdou ze startu vyhledávat žádné programy, ani ty, co fungují pouze ty, co jsem znovu instaloval. Nenapadá někoho, co s tím a co dělat, abych se toho vyvaroval pro příště? Stalo se mi totiž před několika měsíci to samé, pouze v menší míře.

Nedokážu odhadnout co je příčina. Nicméně stalo se to poté, co jsem promazával jiný disk se systémovými soubory, na kterým ale současný systém neběží, je to starý disk, na kterým kdysi před rokem běžel systém, v jiném počítači a chtěl jsem si na něm uvolnit místo. Jinak jedná se o pracovní počítač, na kterým mi nikdy neběží internet. Jiná příčina, která mě napadá může být v tom, že jsem našel na disku nějaké fonty, které jsem si krátce před incidentem instaloval.

Děkuji předem za rady!

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Některé programy přestaly fungovat

Příspěvekod Pic » 03 bře 2017 23:32

Sice to nepíšeš moc srozumitelně, ale nejspíš při promazávání jiného disku, jsi odmazal i něco na původním disku. Upřesni to, k takovému popisu se těžko vyjádřit.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Anthonny
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Některé programy přestaly fungovat

Příspěvekod Anthonny » 04 bře 2017 01:00

Díky za odpověď. Pokusím se teda srozumitelněji.

- Používám Windows 10 bez internetu

- Pracuji na počítači, když v jeden moment zjišťuji, že přestaly běžet některé programy, pluginy (nedošlo mezitím k restartu počítače)

- Veškeré programy zmizely z nabídky "startu" (i ty co fungovaly) akorát žádný program nešel vyhledat, pokud jsem jejich jméno zadal do startu.

- Některé programy fungovaly, ale zmizela jejich licence. Musel jsem znovu zadat licenční kód.

- Něco podobného se mi už jednou stalo. Hledám, co by mohlo být příčinou. Dvě jediné aktivity, které jsem na počítači v té době dělal a nevím, zda s tím souvisí, byly instalace nových fontů a pak jsem se pokoušel smazat složku z HDD (nejednalo se o systémový disk) složka měla název windows.old, která je pozůstatkem několik let staré instalace z jiného počítače. Systém mám na SSD disku, na který jsem nesáhl.

Mám otázky.

1. Setkal jste se někdo s něčím podobným? Nevíte čím by to mohlo být? Rád bych tomu pro příště předešel. Něco podobného se mi stalo před měsícem. Po spuštění počítače zmizely téměř všechny licence k programům.

2. Programy fungují. Jediná věc je, že ve startu při vyhledání se neukáže žádná aplikace. Příklad: Napíšu Word a nic to nenajde. Ačkoliv program v počítači je a funguje. Je možnost to nějak vrátit, abych mohl programy opět vyhledávat ze startu?

Je to lépe srozumitelný?

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Některé programy přestaly fungovat

Příspěvekod Pic » 04 bře 2017 12:34

Jsou dvě příčiny a to - buď jsi si s nějakým nainstalovaným programem nainstaloval nějaký vir či jinou "potvoru", nebo jsi přemístil uvedený program a dosavadní ikona odkazuje na původní umístění, kde jej ovšem nenajde. Klikni na ikonu třeba Wordu pravým tlačítkem myši a v zobrazeném kontextovém menu vyber vlastnosti a tam se podívej na kolonku cíl a spustit v. Pak se podívej zda skutečně je uvedený soubor tam, kam ikona odkazuje.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Anthonny
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Některé programy přestaly fungovat

Příspěvekod Anthonny » 05 bře 2017 10:58

Děkuji za odpověď. Přišel jsem na další věc, která se stala. Zdá se, že věci nejsou na své místě :( Když jsem kliknul na tento počítač, pravou myší a chtěl zadat management - spravovat , ukázala se mi tato hláška:

Obrázek

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Některé programy přestaly fungovat

Příspěvekod Pic » 05 bře 2017 13:12

Pokud není program na uvedeném místě, tak je jasné, že jej nelze spustit. Tak se mrkni, kde se nalézá, jestliže jsi jej nedopatřením úplně neodstranil.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém: IPv4 se ztrácí a nenačnou se některé web stránky
    od Matoufil » 18 pro 2023 21:49 » v Internet a internetové prohlížeče
    10
    1605
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 pro 2023 10:27
  • Přestal mi fungovat mikrofon s kamerou
    od Minapark » 23 úno 2024 19:07 » v Problémy s hardwarem
    4
    759
    od Minapark Zobrazit poslední příspěvek
    28 úno 2024 20:30
  • Přestalo fungovat kliknutí na touchpadu (L+R)
    od Micmen » 21 led 2024 20:58 » v Problémy s hardwarem
    0
    549
    od Micmen Zobrazit poslední příspěvek
    21 led 2024 20:58
  • Stažení stream videí - programy
    od forspin » 25 zář 2023 23:26 » v Programy ke stažení
    1
    1855
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 11:34
  • Na dotykovém monitoru přestala fungovat dotyková vrstva Příloha(y)
    od Grander » 22 kvě 2023 11:16 » v Problémy s hardwarem
    5
    937
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    13 čer 2023 14:12

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů