Jak zablokovat aktualizaci ve Windows 10?

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Dreatha62
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 127
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zablokovat aktualizaci ve Windows 10?

Příspěvekod Dreatha62 » 24 bře 2017 10:58

Tak každej OS má svoje mouchy :), ale třeba u Win 10 mě štve jak si sám tahá právě ty aktualizace, vždycky když jsem na chatě tak mi to vysaje FUP na mobilu.

Reklama
Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zablokovat aktualizaci ve Windows 10?

Příspěvekod atari » 24 bře 2017 12:54

To mě zajímá, protože si chci koupit mobil s WIN. Lze u toho mobilu zakázat službu Windows update?

Uživatelský avatar
Dreatha62
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 127
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zablokovat aktualizaci ve Windows 10?

Příspěvekod Dreatha62 » 27 bře 2017 12:46

Na Lumii nvm, každopádně bych jí nedoporučoval, je to celkem už mrtvej OS :). Zkus spíš android, třeba Oneplus, nebo nějaký Xiaomi. Já to myslel tak, že jsem si udělal na chatě hotspot na mobilu a vysálo mi to všechny data. :)

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zablokovat aktualizaci ve Windows 10?

Příspěvekod atari » 30 bře 2017 11:47

Mrtvej rozhodně není. Mobil s Androidem je sám o sobě bezpečnostní „šílenost“ , který když koupím, tak ho už ani nikdo neaktualizuje. A když ten mobil chci připojit k pc a zobrazit jako další oddíl, abych si stáhnul data na zálohu, tak to nelze. To mobil s WIN 10 je daleko bezpečnější, a normálně ho připojím k PC (tedy doufám). A předražený jabko kupovat nebudu.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zablokovat aktualizaci ve Windows 10?

Příspěvekod ITCrowd » 30 bře 2017 11:50

Lumia aktualizaci nabízí, ale lze ji odmítnout. Konkrétní typ 630 (už je taky starej)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
freekarol
Level 1
Level 1
Příspěvky: 77
Registrován: září 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zablokovat aktualizaci ve Windows 10?

Příspěvekod freekarol » 30 bře 2017 12:01

Zakázáná aktualizování ovladačů, prý není 100%. MS i tak nějaké ovladače aktualizuje. 100% řešení je Windows Update vypnout a na aktulizování používat jíný nástroj např. WSUS Offline Update či Windows Update MiniTool. Aktualizace vychází jednou měsíčně, takže není třeba se bát, že člověk prošvihne aktualizace(stejně je lepší radši počkat než hned aktualizovat). A vždy je možné sledovat stránky o počítačích, kde se o nových aktualizacích píše či sledovat stránky MS, kde zveřejnuje nové aktualizace. Já takové stránky sleduji přes RSS.

Dodatečně přidáno po 2 minutách 47 vteřinách:
atari píše:Mrtvej rozhodně není. Mobil s Androidem je sám o sobě bezpečnostní „šílenost“ , který když koupím, tak ho už ani nikdo neaktualizuje. A když ten mobil chci připojit k pc a zobrazit jako další oddíl, abych si stáhnul data na zálohu, tak to nelze. To mobil s WIN 10 je daleko bezpečnější, a normálně ho připojím k PC (tedy doufám). A předražený jabko kupovat nebudu.


Člověk si holt musí vybrat takovou značku, která dává dlouhodobější podporu aktualizací. Osobně bych byl rád, kdyby to bylo sjednocené a každý výrobce by musel dodávat po určitou dobu aktualizace, ale to se sotva stane.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zablokovat aktualizaci ve Windows 10?

Příspěvekod atari » 30 bře 2017 14:06

freekarol píše:... 100% řešení je Windows Update vypnout a na aktulizování používat jíný nástroj např. WSUS Offline Update či Windows Update MiniTool. ..... A vždy je možné sledovat stránky o počítačích, kde se o nových aktualizacích píše či sledovat stránky MS, kde zveřejnuje nové aktualizace. Já takové stránky sleduji přes RSS.

To je hezká utopická teorie (použitelná pro pár vyvolených zde a jinde). Ale drtivá většina uživatelů nemá možnost toto dělat, nebo na to nemají čas, a nebo to neumí a nebo to nechtějí. Nenarodili jsme se proto abychom řešili problémy Microsftu. To je neproduktivní činnost, kterou si zkracujeme život.
Mě už totiž tohle všechno přestává bavit. Taky bych chtěl na obrazovku koukat jen na nezbytně nutno dobu, kdy si něco přečtu nebo objednám na eshopu, a né pořád něco řešit se systémem.

Uživatelský avatar
freekarol
Level 1
Level 1
Příspěvky: 77
Registrován: září 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zablokovat aktualizaci ve Windows 10?

Příspěvekod freekarol » 30 bře 2017 14:17

Tak mne osobně tohle nijak výrazně nezkracuje život. A pořád je tohle řešení lepší, než se pak vztekat, co zase po aktualizacích nefunguje a pak to následně opravovat, což zabere mnohem více času. Což určitě uvidíme, až se lidem W10 automaticky aktualizuje na Creators Update.

Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1347
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak zablokovat aktualizaci ve Windows 10?

Příspěvekod rhsCZ » 30 bře 2017 18:59

http://download.microsoft.com/download/ ... de.diagcab tam lze skrýt ovladače, které se nechtěně instalují přes windows update.


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

Uživatelský avatar
freekarol
Level 1
Level 1
Příspěvky: 77
Registrován: září 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zablokovat aktualizaci ve Windows 10?

Příspěvekod freekarol » 30 bře 2017 20:56

Ten nástroj není moc dobrý. Když Windows update nainstaluje nový ovladač, tak ho musím odinstalovat a pak skrýt, Takže se znovu nenainstaluje. Když vyjde ale nová verze toho ovladače, tak se mi už ale automaticky nainstaluje. Aspon tak to lidi psali. Nemůžu osobně potvrdit.

Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1347
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak zablokovat aktualizaci ve Windows 10?

Příspěvekod rhsCZ » 30 bře 2017 21:15

Já pro příklad uvedu mou zkušenost a to je ta, že windows update mi chtěl přeinstalovat aktuální ovladače na tiskárnu nějakým ovladačem z roku 2004. Tyto pokusy windows update byly vždy neúspěšné a aby se o to nepokoušel furt dokola tak jsem to skryl. Jinak se mi windows update do ovladačů grafiky apod. nemotá. Jinak pokud to není nutné a ovladače fungují, tak není nutné aktualizovat na nejnovější.


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

Uživatelský avatar
freekarol
Level 1
Level 1
Příspěvky: 77
Registrován: září 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zablokovat aktualizaci ve Windows 10?

Příspěvekod freekarol » 31 bře 2017 00:27

To můžu potvrdit. Ovladače neaktualizovat, pokud vše funguje jak má. A když už chci aktualizovat, tak žádný Windows Update nebo nějakým pochybným programem, ale hezky od výrobce notebooku/počítače a nebo od výrobce konkrétního hardwaru.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Po aktualizaci Windows 10 zmizí z Google Chrome záložky Příloha(y)
    od ila123 » 18 lis 2023 18:24 » v Windows 11, 10, 8...
    9
    1339
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    20 lis 2023 17:28
  • Po aktualizaci Win11 nejde instalovat (nic: vlc, commander, televize, nic...) Příloha(y)
    od actas » 19 čer 2023 13:56 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    1265
    od actas Zobrazit poslední příspěvek
    19 čer 2023 16:40
  • Prosím jak se zbavit te otravné nabídky na aktualizaci win 1 na win11
    od Ketty02 » 07 lis 2023 19:17 » v Windows 11, 10, 8...
    9
    1613
    od flowem Zobrazit poslední příspěvek
    29 lis 2023 10:09
  • info Asus - 18.5.2023 výpadek serveru při aktualizaci firmware
    od FlanK3r » 19 kvě 2023 09:56 » v Sítě - hardware
    0
    1653
    od FlanK3r Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 09:56
  • Windows XP emulátor na Windows 10 Příloha(y)
    od propi » 08 dub 2023 13:56 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    2706
    od propi Zobrazit poslední příspěvek
    10 dub 2023 19:47

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů