Nejlepší způsob jak koupit Windows

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Nejlepší způsob jak koupit Windows

Příspěvekod petr22 » 28 bře 2017 10:39

Windows 7 Professional -> Windows 10 Home = nepouzitelny pocitac.

Vyplo by ti to vsechny funkce ktere ve firemnim prostredi nutne potrebujes.

Reklama
Uživatelský avatar
FerdaMravenec
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 127
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší způsob jak koupit Windows

Příspěvekod FerdaMravenec » 28 bře 2017 12:13

Takže aby jsme měl legální OEM verzi na jiným zařízení, tak musím mít účtenku, že jsem to od někoho koupil?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Nejlepší způsob jak koupit Windows

Příspěvekod petr22 » 28 bře 2017 12:18

Presne tak.

A pri cene 70-100 Kc snad neni co resit.

Uživatelský avatar
FerdaMravenec
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 127
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší způsob jak koupit Windows

Příspěvekod FerdaMravenec » 28 bře 2017 12:22

Jo jako 100kč fakt nikoho nezabije. Díky za informace.

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší způsob jak koupit Windows

Příspěvekod Turion » 28 bře 2017 12:41

A co ušetřit 70 korun a mít linux bez omezení? Přeformulaoval bych otázku na "proč si instalovat windows za jakoukoliv cenu?" Až mi nebudou fungovat XP, Tak plánuju asi Mint, ale ještě mi tam vrtá hlavou puppy, jelikož se jeví sakra rychlé a nenáročné. Je Mint porovnatelný z hlediska funkcí i firemních s W10Pro nebo se nedá použít jako náhrada lepší verze Win10. Nebo je to omezené třeba jen tím, že ve firmě neumí lidi s ničím jiným než s office od microsoftu? Já prakticky nepoužívám žádnou správu po síti, tak nevím jak firmám vadí nebo nevadí linux na desktopech na správu dat a systémů.

Uživatelský avatar
FerdaMravenec
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 127
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší způsob jak koupit Windows

Příspěvekod FerdaMravenec » 28 bře 2017 13:29

Jako v podstatě, ať si každej používá co mu vyhovuje. Jestli ti vyhovuje linux, tak používej linux. Já třeba linux používat nechci, protože jsem hráč a na tom si toho moc nezahraju. A navíc od malička používám windows a jsem na něj zvyklej.

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší způsob jak koupit Windows

Příspěvekod Blitzkrieg » 28 bře 2017 13:37

Turion: Absolutně nechápu, co má tohle společné s tématem. Linux se tu vůbec neřešil a nabízet mu jej je proto mimo mísu. Pokud máš nějaký dotaz, založ si vlastní a přestaň tu lézt do cizího... :twisted: :evil:

Tazateli doporučuji téma označit jako vyřešené... :-)

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší způsob jak koupit Windows

Příspěvekod Turion » 28 bře 2017 13:54

Právě že, když už je téma vyřešené, tak si můžu dopnit klidně úvahu co je v rozšířeném módu. Na linuxu je výběr her velký a nejlepší hra všech dob Wolfenstein: Enemy Territory na něm běží zcela bez problému, takže není potřeba hledat hry co běží jen na Windows, aby byla záminka mít windows.

Taky jsem odjakživa na windows, ale neustálé omezování svobody mi začlo vadit, takže XP jsou poslední.

Blitzkrieg: Když to nechápeš, tak na to neodpovídej. Zcela jasně to bylo na člověka co tomu rozumí jako petr22. Jestli chceš moderovat, tak si zažádej o moderátorství a pak někomu přikazuj co má psát. Zatím u tebe nevidím žádnou pravomoc se míchat lidem do příspěvků.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Nejlepší způsob jak koupit Windows

Příspěvekod petr22 » 28 bře 2017 14:03

"Nebo je to omezené třeba jen tím, že ve firmě neumí lidi s ničím jiným než s office od microsoftu?"

Nic jineho neumi to, co Office od Microsoftu. Proste neexistuje zadna nahrada za Excel nebo Access.

Na psani textu s obrazkama nebo jednoduchych tabulek ano, ale tim to konci.

Zasadni rozdil mezi Linuxem a Windows je ten, ze na Windows potrebujes programy pro Windows a na Linux programy pro Linux. A ty se ve spouste pripadu nevyplati vytvaret, protoze by se nedprodal dostatecny pocet kopii. To se tyka hlavne specializovanych aplikaci, prehravacu na filmy a na hudbu je hafo.

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší způsob jak koupit Windows

Příspěvekod Turion » 28 bře 2017 14:25

Díky, takže doma nikdo excel nebo access nepotřebuje. Doma stačí jednoduchá tabulka z open nebo libre, ikdyž já nepotřebuju ani to. Jen si v openoffice musím někdy otevřít co někdo vyprodukuje v něčem nesvobodným.
Z hlediska domácího tedy je zcela dostačující linux, protože běžný uživatel nepracuje s pokročilými funkcemi programů jako excel. Co by taky do toho dával za data.
Díky petr22 za ujištění, že uživatelé jako já nepotřebují Windows k ničemu a linux má vše co potřebují.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Nejlepší způsob jak koupit Windows

Příspěvekod petr22 » 28 bře 2017 14:28

Windows nepotrebujes, pokud mas na Linuxu vsechny programy, ktere potrebujes ty.

Pokud potrebujes napriklad diagnostiku na auta, s Linuxem nepochodis.

Na koukani na filmy, psani anonymu a Facebook je aplikaci dostatek.

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlepší způsob jak koupit Windows

Příspěvekod Turion » 28 bře 2017 14:55

Co by taky normální neprofesionál doma potřeboval, než prohlížeč internetu a zobrazovač příloh ve formátu co neumí prohlížeč.
Diagnostiku asi taky používá v PC málokdo. Já jí náhodou mám, ale stejně jsem jí použil párkrát, jelikož se nic neporouchává.
Google mi vyhodil OBD Auto Doctor, že jde na linuxu, ale možnosti programu oproti programům pro windows neznám.
Takže vyřešeno.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů