Program na zálohování

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

macfig
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Program na zálohování

Příspěvekod macfig » 06 kvě 2017 20:29

Pouštím jako aktuální user nebo admin.
Síťová úložiště s FFS nesynchronizuji a navíc (možná naivně) spoléhám na antivir. Doma i v práci antiviry hodně dlouho chroustají flešku, než ji připojí, takže předpokládám, že ji kontrolují (každopádně antiviry (doma i v práci) mi na flešce zakázaly některé NirSoftí prográmky, které jsem předtím roky používal).

Reklama
Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Program na zálohování

Příspěvekod faraon » 06 kvě 2017 20:37

macfig píše:když je změna u více jak poloviny souborů,

To by bylo hezké, kdyby to šifrování neprobíhalo pomalu. Může trvat týdny nebo ještě déle, a ty si postupně po malých dávkách všechno pěkně odsouhlasíš a zlikviduješ sám...

A kdyby k tomu došlo, budeš mít i zálohu starších verzí souborů, nebo máš všechno pěkně aktuální a sesynchronizované? :idea:
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53590
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Program na zálohování

Příspěvekod petr22 » 06 kvě 2017 20:42

Vsichni ti, co mi donesli pocit nebo externi disk se zasifrovanyma datama pouzivali antivir :-)

macfig
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Program na zálohování

Příspěvekod macfig » 06 kvě 2017 22:17

Jednak by se musely šifrovat stejné soubory jako ty, s kterými pracuji (což pochybuji) nebo by se musely šifrovat tak, aby měly stejnou velikost a čas (což by možná bylo možné), a druhak mám ještě týdenní image flešky (před chvílí jsem jej zrovna udělal stejně jako měsíční image HDD).
Každopádně až někdo vymyslí 100% metodu zálohování a ochranu proti virům a jiným breberkám, tak se rád přiučím. Do té doby budu používat to, co mám roky odzkoušené (půlroční záloha vypálením na CD/DVD, měsíční image HDD a týdenní image flešky via DI, denní synchronizace via FFS a antivir na všem).

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Program na zálohování

Příspěvekod faraon » 07 kvě 2017 08:15

macfig píše:půlroční záloha vypálením na CD/DVD

No vida, aspoň něco rozumného. Takže přijdeš jenom o všechno nové za posledního půl roku :lol:

Mimochodem, ty zálohy je potřeba nejen dělat, ale také pravidelně kontrolovat, a včas je překopírovat na další médium, dřív než selže to staré (vylevněná DVD mají životnost maximálně pár let, pak už to i ty samoopravné kódy přestanou zvládat)! Jinak se může stát totéž jako nedávno na GitHubu, kde sice zálohy měli, ale nešly přečíst...

A zálohování na flashku, kde se data "vybíjejí" časem sama, je totéž, jako bys zazpíval písničku z okna ven, a potom se divil že není slyšet pokaždé, když to okno otevřeš. Tam se totiž zapsaná data nečtou, ale odhadují. Mimochodem, některé SSD mají výrobcem zaručené udržení obsahu bez napájení jeden měsíc! Důvěřovat moderní technice je stejná blbost jako důvěřovat politikům :evil:
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

macfig
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Program na zálohování

Příspěvekod macfig » 07 kvě 2017 20:30

Nepříjdu! Posledního půl roku mám na PC v práci, na PC a NB doma a na té flešce a fakt považuji za téměř vyloučené, že bych přišel o data na všech čtyřech místech.
CD/DVD každého 29. února přepaluji na nová. A mám je mimochodem zkopírovaná na HDD doma i v práci a normálně se zálohami na CD/DVD nepracuji.
Ale ano - mé zálohování a synchronizace jsou primitivní, laické a vlastně na nic. Takže pokud by někdo chtěl zálohovat jak jsem popsal, tak se nenamáhejte, protože znalci sice nic nenavrhli, ale vědí, že to dělám špatně. Tak sorry, že jsem otravoval.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53590
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Program na zálohování

Příspěvekod petr22 » 07 kvě 2017 21:01

Skutecne nic nenavrhli?

1. Nikdo ti nebude kontrolovat soubor po souboru, jestli zaloha souhlasi a jestli se prepisuje nova verze pres starou a jestli je to tak spravne. Ty ulohy musi bezet zcela automaticky.
2. Nikdo ti nebude delat takove veci, jako neustale prepalovat stara DVD na nova nebo kopirovat disky sem a tam, jen proto ze nekde lezi uz dost dlouho

Spousta lidi to dokonce rekne, ze je pro ne jednodussi sformatovat disky a nainstalovat vse znova nez se zabyvat zalohama.

Zalohovaci program, ktery se musi spoustet rucne je ochotno pravidelne pouzivat presne 7 lidi z 1000.

Pokud chces bezproblemovou zalohu, porid si LTO mechaniku - da se koupit do 3000 Kc, vleze se tam za tu cenu 400-800 GB a pasek muzes nahrat kolik chces a ulozit na ruznych mistech. Je to podstatne levnejsi nez kupovat porad nove harddisky.

macfig
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Program na zálohování

Příspěvekod macfig » 07 kvě 2017 21:08

Sorry, ale tohle je už někde úplně jinde, než na co se Adam15 ptal a na co jsem mu odpovídal.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53590
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Program na zálohování

Příspěvekod petr22 » 07 kvě 2017 21:10

A jsme oklikou tam, kde jsme zacali.

1. Zaloha kterou dokaze smazat prvni virus neni zaloha
2. zalohovani musi probihat automaticky nebo ho nikdo delat nebude

Presne 7 lidi z cca 1000 je ochotno zalohovat pro ne dulezita data rucne.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Program na zálohování

Příspěvekod atari » 09 kvě 2017 14:42

Já to dělám tak, že jednou mesíčně zálohuji veškerý obsah na disky, které mám uložené na jiném geografickém místě v trezoru. A každý den, na flashku zálohuji pouze nové a změnéné soubory, kterou ihned vytahuji s PC.

Znamorin
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Program na zálohování

Příspěvekod Znamorin » 17 kvě 2017 10:05

Zkuste použít tento nástroj http://myspybot.com/wallet-file-virus/, doufám, že na pomoc!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Program ONVIF, IP cam
    od NIESRA » 16 pro 2023 20:21 » v Vše ostatní (sw)
    6
    897
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    17 pro 2023 09:11
  • Program pro editaci fontů
    od IoannesPragensis » 05 čer 2023 20:01 » v Programy ke stažení
    2
    1868
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    06 čer 2023 11:33
  • Program na střídání videa Příloha(y)
    od lukas212 » 10 dub 2024 11:01 » v Design a grafické editory
    14
    1909
    od lukas212 Zobrazit poslední příspěvek
    14 dub 2024 19:50
  • Program se stále ptá na spuštění při startu OS
    od Karrex » 17 pro 2023 15:09 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1141
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    19 pro 2023 18:50
  • Program: klávesová zkratka->napíše se text
    od pikaso.andreas » 18 črc 2023 14:12 » v Vše ostatní (sw)
    3
    1630
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    19 črc 2023 18:28

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů