Po instalaci WIN7 stáhnout nejprve drivery, nebo aktualizace? Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

janhan
Level 1
Level 1
Příspěvky: 86
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Po instalaci WIN7 stáhnout nejprve drivery, nebo aktualizace?

Příspěvekod janhan » 01 kvě 2017 21:08

AHOJ

Provedl jsem NOVOU instalaci WIN7 po smazání disků

prosím o radu, zda mám nejprve stáhnout aktualizace WIN, nebo stáhnout drivery.

U driveru je jedno v jakém pořadí je stáhnu?

Nalezl jsem několik stránek, např.

SONY VAIO VPCEC4M1E

http://sonyvaiodriver.com/?s=VPCEC4M1E
a
https://www.sony.cz/electronics/support ... /vpcec4m1e


Jak poznám které ovladače je nutné stahovat? Jak poznám které ovladače mám zastaralé? A z jaké stránky mi doporučujete drivery stahovat?

DĚKUJI
Naposledy upravil(a) janhan dne 01 kvě 2017 22:03, celkem upraveno 1 x.

Reklama
RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6475
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po instalaci WIN7 stáhnout nejprve drivery, nebo aktualizace?

Příspěvekod RIKI22 » 01 kvě 2017 21:16

Vojdi do Správca zariadení, pozri čo chýba a najskôr si daj to poriadku ovládače.

janhan
Level 1
Level 1
Příspěvky: 86
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po instalaci WIN7 stáhnout nejprve drivery, nebo aktualizace?

Příspěvekod janhan » 01 kvě 2017 21:58

Jak zjistím CO mi chybí a co z toho co mi nechybí mám stáhnout a odkud?

A znovu: :-)

prosím o radu, zda mám nejprve stáhnout aktualizace WIN, nebo stáhnout drivery.

U driveru je jedno v jakém pořadí je stáhnu?

Nalezl jsem několik stránek S VELKÝM MNOŽSTVÍM ovladačů, např.

SONY VAIO VPCEC4M1E

http://sonyvaiodriver.com/?s=VPCEC4M1E
a
https://www.sony.cz/electronics/support ... /vpcec4m1e

Jak poznám které ovladače je nutné stahovat? Jak poznám které ovladače mám zastaralé? A z jaké stránky mi doporučujete drivery stahovat?

DĚKUJI

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po instalaci WIN7 stáhnout nejprve drivery, nebo aktualizace?

Příspěvekod petr22 » 01 kvě 2017 22:34

Ctes ty vubec, co ti piseme? Na vsechny otazky mas odpoved ode mne v tom predchozim vlakne a i od ostatnich, neco mozna i potreti. Takze znovu:

1. co za ovladace chybi vidis ve spravci zarizeni

2. jestli driv ovladace nebo aktualizace na tom nezalezi

3. odkud stahovat - z webu vyrobce notebooku ktery je obvykle pouze jeden

4. zastaraly je ten ovladac, ktery je starsi nez na webu vyrobce notebooku

janhan
Level 1
Level 1
Příspěvky: 86
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po instalaci WIN7 stáhnout nejprve drivery, nebo aktualizace?

Příspěvekod janhan » 01 kvě 2017 22:50

PETR22
Ano, čtu co mi píšete (NEJSEM DEBIL jen nerozumím pc a proto se ptám ve fóru), ale vzhledem právě k předchozímu vláknu (kdy jsem si na základě rady jednoho uživatele celkem zkomplikoval volný i pracovní čas) si u čehokoliv, co mám instalovat, raději ověřuji.

a Petr22 NE, na tyto otázky nemám odpovědi v předchozím vlákně, není nutno rýpat, řešili jsme tam přece něco JINÉHO!
a Petr22 jak víš, tak u mnohých v předchozím vlákně jejich odpovědi Tobě nepřišly vhodné, že jste se nad nimi dohadovali, div ne hádali, tak mi prosím nepoukazuj na to že mám někde rady i od ostatních, když problém jsi vyřešil ty a ukázalo se, že nejste všichni vševědoucí, takže jaksi nelze dát na každého

Navíc - Jeden uživatel (v předchozím vláknu) mi právě poukazoval na to, že není jedno v jakém pořádí DRIVERY a ty zase říkáš že ano, proto jsem vytvořil toto vlákno týkající se driverů a čekám co se dozvím.

1. co za ovladače chybí vidíš ve správci zařízení
- jak to poznám, když jsem ve správci? Musí se projít jeden za druhým a koukat jestli tam není vykřičník?
- TO JSI MI UŽ NĚKDE RADIL, PETR?

3. odkud stahovat - z webu výrobce notebooku ktery je obvykle pouze jeden . takže ten odkaz sony.cz....... ?
TO JSI MI UŽ NĚKDE RADIL, PETR?

4. zastaraly je ten ovladac, ktery je starsi nez na webu vyrobce notebooku
jak to poznám?
TO JSI MI UŽ NĚKDE RADIL, PETR?

a na webu SONY jsou v angličtině, u některých asi ani není poznat, že je to DRIVER

ve správci zařízení se asi nedozvím o těch, které chybí, nebo některé nemají zobrazené datum verze

např. driver Základní systémové zařízení nevím v angličtině a nejde ve "vlastnosti" najít datum, takže zrovna u tohoto např. nevím jak se jmenuje v originále, ani zda mám zastaralý.

Systémové zařízení zobrazuje vše, i ty které jsou v pořádku? Proč tedy jeden driver po zkušební automatické online aktualizaci zmizel?


Sice jsem velice vděčný, že mi vůbec radíte ve svém volném čase, ale nyní si již neodpustím podotknout, že mi trochu vadí ta občasná rozčilování rádců. Já když někomu radím (celkem často), tak mu radím proto, že tomu nerozumí a nerozčiluji se, pokud mám něco vysvětlit byť podruhé proto, že tomu dotyčný prostě NEROZUMÍ :roll: Nebo pokud někdo IHNED nepobere Vaší mluvu (ve smyslu UVIDÍŠ VE SPRÁVCI ZAŘÍZENÍ - viz mé podotázky u toho), tak se již musí rýpat, zda to vůbec čte, proč nedělá co mu radíte hned napoprvé, apod. to není milé.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po instalaci WIN7 stáhnout nejprve drivery, nebo aktualizace?

Příspěvekod Pic » 02 kvě 2017 00:43

Vlož sem do přílohy obr Správce zařízení ať můžeme poradit konkrétně.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po instalaci WIN7 stáhnout nejprve drivery, nebo aktualizace?

Příspěvekod ITCrowd » 02 kvě 2017 09:10

"1. co za ovladače chybí vidíš ve správci zařízení
- jak to poznám, když jsem ve správci? Musí se projít jeden za druhým a koukat jestli tam není vykřičník?"
- Stačilo se do toho správce podívat. Zjistil bys, že zařízení, ke kterým nejsou ovladače jsou "rozkliknutá", není tedy třeba procházet celý strom. Navíc zařízení, která nejsou správně detekována bývají na začátku stromu.
- pořadí ovladačů - osobně nejdříve instaluji chipset, poté LAN a pak nechám wokna, ať si to dohledají samy. Co nenajdou musím najít já.
- osobně já nejdříve instaluji drivery, až pak aktualizace, ale dle mě je to jedno
No, a pokud opravdu nevíš co k čemu patří, pak si ve vlastnostech zjistíš ID hardwaru a dle něj si na google najdeš, co je to za HW, případně se tu zeptáš.
To, že tomu dotyčný nerozumí, s tím se tu setkáváme běžně. Také s tím, že pořádně nečte, nebo nedudělá, co mu bylo razeno. Ty jsi typický příklad - místo aby ses podíval do správce zařízení, tak zbytečně vypisuješ dotazy "jak to poznám".
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

janhan
Level 1
Level 1
Příspěvky: 86
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po instalaci WIN7 stáhnout nejprve drivery, nebo aktualizace?

Příspěvekod janhan » 02 kvě 2017 14:15

Děkuji za rady.

Nevím čeho jsem typický příklad,ale do správce zařízení jsem šel před založením tohoto tématu :-)

Ze zhlédnutí správce zařízení pak právě vyplynula otázka "jak to poznám?" :-)

Bohužel mi systém sám začal stahovat 189 aktualizací (tedy dříve než drivery) takže do správce a na printscreen se dostanu až po nich.

Ví prosím zatím někdo jak poznám,.že byl nainstalován SP1 a nemusím to dělat ručně? Stačí v historii aktualizací, nebo je to pod Systém?

Tam jsem Windows Win7 Home Premium Servis Pack 1 myslím viděl už po instalaci Win..

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po instalaci WIN7 stáhnout nejprve drivery, nebo aktualizace?

Příspěvekod ITCrowd » 02 kvě 2017 15:20

Pravoklik na "Počítač", Vlastnosti.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

janhan
Level 1
Level 1
Příspěvky: 86
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po instalaci WIN7 stáhnout nejprve drivery, nebo aktualizace?

Příspěvekod janhan » 02 kvě 2017 15:44

Zde v přílohách jsou:

PScreen po kliknutí pravým počítač:
11.jpg


= SP1 je nainstalován, když je to nahoře napsáno?
Je tam nějaký proklik na Anytime Upgrade, který mi ale háže chybu a po snaze jí dát zrušit, dál háže další a další čísla chyb. Pokud to nutně nepotřebuji (aby to fungovalo) tak to nemusíme řešit, prosím o radu.

PScreen Správce zařízení zabalený:
Správce zabalený.jpg


PScreen Správce zařízení rozbalený 1-3:
Správce rozb1.jpg

Správce rozb2.jpg

Správce rozb3.jpg


Jediné z aktualizací driverů, co jsem včera udělal jako pokus (kliknutím na driver a aktualizaci u jednoho, a nalezením a stažením instalace u druhého, byly:
Wireles dapter - online automaticky a Etherne Adapter - nešel online, takže jsem ručně stáhl a nainstaloval)
Oba tím zmizely

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po instalaci WIN7 stáhnout nejprve drivery, nebo aktualizace?

Příspěvekod ITCrowd » 02 kvě 2017 16:04

No vidíš, a už by sis zasloužil pár....
1. Zbytečně sem bkládáě obrázky, které nikdo nechtěl
2. Screen zabaleného správce zařízení dokazuje moje tvrzení z předminulého příspěvku a je tudíž opět zcela zbytečný
3. Ptáš se na jakýsi anytime upgrade aniž bys poslal informace, kde ti to vlastně nabízí
4. Máš jasně napsáno, že máš SP1 nainstalován, je opravdu nutné se ještě ujišťovat?
5. Wireless a ethernet adaptéry jsou síťové karty, a pokud ony nefungují, tak nemůže jít online nic nainstalovat, to snad chápeš i ty
6. Opětovně mě nutíš opakovat, co jsem již psal - tedy
Stačilo se do toho správce podívat. Zjistil bys, že zařízení, ke kterým nejsou ovladače jsou "rozkliknutá", není tedy třeba procházet celý strom. Navíc zařízení, která nejsou správně detekována bývají na začátku stromu.
No, a pokud opravdu nevíš co k čemu patří, pak si ve vlastnostech zjistíš ID hardwaru a dle něj si na google najdeš, co je to za HW, případně se tu zeptáš.

Jak lze ze screenů vidět, chybí jeden ovladač, windows jej správně nedetekoval, takže jsi měl provést "pak si ve vlastnostech zjistíš ID hardwaru a dle něj si na google najdeš, co je to za HW, případně se tu zeptáš."
Tím se tě nechci nijak dotknout, jen ti chci přiblížit, co je to typický případ. Vážím si toho, že se chceš s problémem porvat sám, ale gró té práce je na tobě, ne na lidech fóra.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

janhan
Level 1
Level 1
Příspěvky: 86
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Po instalaci WIN7 stáhnout nejprve drivery, nebo aktualizace?

Příspěvekod janhan » 02 kvě 2017 16:58

TO ITCrowd z DĚKUJI za odpověď a zde:

1. Zbytečně sem vkládáš obrázky, které nikdo nechtěl
............... (pardon, vložil jsem raději rovnou, kdyby z nich mělo být něco zřejmé - NEROZUMÍM TOMU, vložení obrázku navíc, než kdyby nějaký naopak chyběl není ok - vadí to?)

3. Ptáš se na jakýsi anytime upgrade aniž bys poslal informace, kde ti to vlastně nabízíˇ
Skrývá se zde:
po kliknutí zde:
22A.jpg
22A.jpg (11.58 KiB) Zobrazeno 1183 x
mi nabízí tohle:
22B.jpg


ale pokud to není potřeba řešit, stačí říct. Jen se ujišťuji, snad to opět NEVADÍ?

4. Máš jasně napsáno, že máš SP1 nainstalován, je opravdu nutné se ještě ujišťovat?
...............Ano, pokud se ujistím, je to podle mého názoru LEPŠÍ, než kdybych se domníval, že je nainstalovaný jen proto, že je zde uveden slovně, než bych došel k problému, že jsem jej neinstaloval včas. Opět - TO VADÍ??

5. Wireless a ethernet adaptéry jsou síťové karty, a pokud ony nefungují, tak nemůže jít online nic nainstalovat, to snad chápeš i ty.
Pokud nejsou již ve stromu vidět, tak tedy byly správně aktualizovány?

6. Opětovně mě nutíš opakovat, co jsem již psal -
...............Promiň, ale tím, že se jako LAIK do správce jen PODÍVÁM, nevím vše a snad nevadí, když se zeptám..

jak lze ze screenů vidět, chybí jeden ovladač, windows jej správně nedetekoval, takže .............
...............Protože mi jednoduše přišlo divné, že chybí JEN JEDEN ovladač (tedy po instalaci 2 celkem jen 3) raději jsem se ujistil, že nic neopomíjím - vadí to? :-)

pak si ve vlastnostech zjistíš ID hardwaru a dle něj si na google najdeš, co je to za HW, případně se tu zeptáš.
...............Online aktualizovat NEJDE, pokud není možné, že má trvat vyhledávání online déle než 15 minut, navíc nejde ani ukončit (STORNO) takže to šlo jen přes "správce úloh"
Nalezl jsem ID hardwaru
PCI\VEN_1180&DEV_E230&SUBSYS_9071104D&REV_00
PCI\VEN_1180&DEV_E230&SUBSYS_9071104D
PCI\VEN_1180&DEV_E230&CC_088000
PCI\VEN_1180&DEV_E230&CC_0880

Po delším vyhledávání stažení řešení přes ID na GOOGLE jsem žádné nenalezl, pouze x stránek se stejným názvem onoho ID a všude kde je u ovladače s tímto názvem DOWNLOAD, který (asi jen reklama) odkazuje na úplně jiný sw..

V domnění, že stahuji ten DRIVER jsem stáhl nějaký DriverIdentifier (čehož se bojím, proto využívám tohoto fóra, protože při řešenjí jiné chyby v minulosti mě tu někdo naopak seřval, že jsem něco stáhl bez porady na fóru), který mi stále nalézá, že mi chybí ten driver, o kterém vím, že mi chybí, ale jde jej stáhnout nenalézá. Alespoň jsem tak ale zjistil název DRIVERU, který jsem nakonec na SONY nalezl - vyřešeno


Dále, ten omylem stažený DriverIdentifier mi ukazuje u některých driverů, že jsou zastaralé, na což mě ten samotný "strom" nijak neupozornil, mám je tedy také nějak aktualizovat, nebo nechat být? Ze správce zařízení mi to (BOHUŽEL) není zřejmé

A ještě jednou požádám, zda bychom mohli vynechat ty věčné mentorující poučující poznámky. Já se snažím, co umím a vím, poznám, pochopím, to udělám, co ne na to se zeptám, (možná se zeptám i podruhé, potřetí, nemám IT mozek) pokud někomu mé dotazy vadí, ať mi neradí, kdo je trpělivý, jako já když radím ve svém oboru (třeba jednou zrovna Vám), ať mi prosím poradí.....
Naposledy upravil(a) janhan dne 02 kvě 2017 17:31, celkem upraveno 1 x.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů