Nefunguje "Store" ve Win10

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Kolousek001
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nefunguje "Store" ve Win10

Příspěvekod Kolousek001 » 17 kvě 2017 14:05

Zdravím, potřeboval bych poradit jestli se dá nějak opětovně nainstalovat aplikace Store. Když jí spustím tak jen problikne a zhasne, stejně jako pár dalších.

Zavinil jsem si to asi sám, protože mi jednou přestalo fungovat prohlížení webu, tak ze zmatku sem hned PC pořádně projel CCleanerem a ještě vrátil zpět poslední větší aktualizaci Winů a poté to přestalo fungovat -- Abych následně zjistil že za to prohlížení webu mohl Avast a jeho debilní webový štít. No moje chyba :D

Každopádně sem zjistil, že to Store se nějak kompletně vymazalo, ale co je problém tak včetně jeho instalačního souboru ...

Přes PowerShell a návody na internetu jsem to zkoušel nahodit ale nedostal jsem se nikam a jen zjistil že tam chybí tento soubor: "AppxManifest.xml"

A netuším co s tím, Windowsy jsou totiž klasicky tak neskutečně stupidní, že na aplikaci jako Store neexistuje asi klasická instalace ...

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje "Store" ve Win10

Příspěvekod petr22 » 17 kvě 2017 14:11

Windows nejsou stupidni, Windows v CCleaneru nepozaskrtaly vsechno co jde a nenechaly to "vycistit".

Opravna instalace z instalacniho DVD nebo flashky to vyresi.

Kolousek001
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje "Store" ve Win10

Příspěvekod Kolousek001 » 17 kvě 2017 16:30

Nemám instalační DVD ani fleshku ...

Stupidní mi to připadá dost, když při takovýhle chybě banální a podle internetu se stává často z různých důvodů tak nejde ten Store obnovit nějakým normálním způsobem a čistou instalací. Prostě to nejde.

Co mě napadlo je v nastavení možnost "Obnovení" a "Obnovit počítač do továrního nastavení" , ale netuším jestli to pomůže tenhle problém vyřešit a jestli to jde takhle jen u jednoho disku, mám ho rozdělený na dvě sekce, tak abych soubory a data přeházel do druhý a Systémovej to může obnovit klidně s kompletním smazáním ...

sarkafarka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje "Store" ve Win10

Příspěvekod sarkafarka » 17 kvě 2017 16:33

Čistit něco o čem nevíš co odstranuješ není nejen banální, ale i blbá chyba.

Stále platí to, že dělám jen to, čemu rozumím. Zda pomůže tovární obnovení tady je pro všechny záhadou, protože nevíme co máš za stroj.

Jinak to Store lze jednoduše stáhnou a nainstalovat.
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...


Uživatelský avatar
Widlajz
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1082
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje "Store" ve Win10

Příspěvekod Widlajz » 17 kvě 2017 17:20

Obnovit počítač do továrního nastavení a bude to zase běhat. Dá se obnovit i tak, že zůstanou všechny data v PC, ale smaže se veškeré nastavení a programy.
AMD Ryzen 5 5600x
MSI B450-A PRO
16GB DDR4 3200MHz
XFX AMD RADEON RX 6700 XT
EVGA GQ 750

Kolousek001
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje "Store" ve Win10

Příspěvekod Kolousek001 » 17 kvě 2017 21:04

sarkafarka píše:Čistit něco o čem nevíš co odstranuješ není nejen banální, ale i blbá chyba.

Stále platí to, že dělám jen to, čemu rozumím. Zda pomůže tovární obnovení tady je pro všechny záhadou, protože nevíme co máš za stroj.

Jinak to Store lze jednoduše stáhnou a nainstalovat.

Můžeš se prosím pochlubit jak se to dělá? Nechci tě osocovat ze lži, ale hledal sem na českým google a šmejdil sem i po anglicku a nikde sem nenašel byť jen jedinou zmíňku o tom, že by to šlo nějak stáhnout ... Obnovit jde ale jenom pokud v tý složce zůstane instalační soubor, ale ten se mi asi vymazal.

Nesváděl bych to hned na ccleaner, spíš na tu zrušenou aktualizaci. Při vrácení změn se mi to taky stalo několikrát.

Bude to asi tím. CCleanerem čistím pořád a nikdy se nic takovýho nestalo.

Obnovit počítač do továrního nastavení a bude to zase běhat. Dá se obnovit i tak, že zůstanou všechny data v PC, ale smaže se veškeré nastavení a programy.

Asi to zkusím takhle už jsem chtěl systémovej disk stejně trochu pročistit ... tak snad to jde nastavit aby se to týkalo jen jeho ...

sarkafarka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje "Store" ve Win10

Příspěvekod sarkafarka » 18 kvě 2017 07:37

Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

Kolousek001
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje "Store" ve Win10

Příspěvekod Kolousek001 » 18 kvě 2017 15:35

To jsem samozřejmě zkoušel ale jak jsem tu podrobně napsal, mě to zmizelo kompletně včetně toho skrytého instalačního souboru. Takže v tom PowerShellu to nenašlo "InstallLocation a tudíž mi to jen vyhodilo červenou chybu a nešlo nic dělat ...

Čistá instalace Storu prostě neexistuje pokud se tohle stane.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Win10 sa nenačítal správne Příloha(y)
    od 28nitro28 » 25 zář 2023 10:12 » v Windows 11, 10, 8...
    24
    3614
    od 28nitro28 Zobrazit poslední příspěvek
    28 zář 2023 06:18
  • Rychlost WIN10 - po upgrade na SSD nic moc... Příloha(y)
    od Prema844 » 05 led 2024 14:28 » v Problémy s hardwarem
    37
    2551
    od Prema844 Zobrazit poslední příspěvek
    17 led 2024 08:19
  • Přenos fotek + videí z iPhone do PC (WIN10)
    od Ghoust23 » 05 dub 2023 09:53 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    1710
    od Ghoust23 Zobrazit poslední příspěvek
    05 dub 2023 11:45
  • Router nefunguje.
    od urbassscz » 07 kvě 2023 21:27 » v Problémy s hardwarem
    5
    978
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 19:03
  • Outlook app nefunguje
    od WangJason97 » 31 srp 2023 11:19 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1500
    od WangJason97 Zobrazit poslední příspěvek
    31 srp 2023 11:19

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů