Win 10 změna politiky hesla

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

KondomTom
Level 1
Level 1
Příspěvky: 86
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Win 10 změna politiky hesla

Příspěvekod KondomTom » 27 čer 2017 14:04

Ahoj,

potřebuji změnit politiku nastavení hesla pro lokální účet, ale nelze mi jednotlivé pravidla editovat (viz příloha obrázek). Googlil jsem, ale nenašel kloudné řešení, proto se obracím s prosbou na vás. Nevíte čím by to mohlo být, že nemůžu nic měnit? je potřeba nastavit nějaká oprávnění, aby se mi tahle možnost "odemkla"? Prosím o jakoukoliv radu.

Dodatečně přidáno po 21 minutách 36 vteřinách:
Edit: Ještě malá připomínka. Potřebuji nastavit jinou politiku hesla na lokálním PC, ale tento PC je v doméně. Co jsem se dočetl, tak doménová politika hesla je nadřazená lokální politice. Lze tohle nějak změnit a udělit vyjímku pro tento PC?
Přílohy
politika hesla.PNG

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Win 10 změna politiky hesla

Příspěvekod petr22 » 27 čer 2017 15:02

Vyradit pocitac z domeny, restartovat, prihlasit se jako lokalni admin, nastavit heslo, zaradit pocitac zpet do domeny. Heslo se nesmi menit, protoze to nepujde (musi byt slozitejsi).

Udelat to ale u nas nekdo v lokalni siti, tak bude Bongo-Bongo, neb je to prasarna a bezpecnostni dira.

KondomTom
Level 1
Level 1
Příspěvky: 86
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 změna politiky hesla

Příspěvekod KondomTom » 27 čer 2017 20:53

Děkuji mnohokrát za odpověď. Tak nějak jsem se toho obával, že tomu tak bude. Teď jsem to vyzkoušel na domácím PC, které není v doméně a politiku hesel jde měnit bez problémů na lokálu. Takže je jasné, že doménová je nadřazená lokální a tudyma cesta nevede..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů