Pískání a zatížení CPU

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

ASPEKT_AMK
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: červen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Pískání a zatížení CPU

Příspěvekod ASPEKT_AMK » 27 čer 2017 23:33

Dobrý den,
Dnes když sem přišel z odpolední a pustil semPC tak asi po pěti minutách mi PC začal dost pískat..
Dost mě to udivilo, mám novou sestavu něco přes měsíc.. po chvílí sem si všiml že mi graf CPU lítá dost vysoko pustil jsem správce úloh a byl tam proces z názvem "Microsoft Contact Import Tool" který mi bral 90% z CPU :eh: když sem vygooglil že je to jen nějaká součást mailu okamžitě jsem proces ukončil a pískání i zátěž okamžítě po ukončení přestalo... Restartoval sem PC a po chvíli opět to samé. :-( :-(
Můžete mi prosím pomoci?

Zde Screen. http://www.imgup.cz/image/LhTI

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pískání a zatížení CPU

Příspěvekod ITCrowd » 27 čer 2017 23:42

Vítej na PC-HELP!
V pravidlech, která jsi schválil je uvedeno, že se obrázky vkládají sem, jako příloha. Sám bys určitě taky neklikal na odkaz, pod kterým může být bůhvíco :-)
Z nejpravděpodobnějších věcí: https://www.reddit.com/r/pcgaming/comme ... windows_r/ => zřejmě půjde o bitcoin miner. Je tam i postup odstranění. Poté doporučuji návštěvu sekce HijackThis a nechat si zkontrolovat log. Je možná přítomnost nějaké havěti na tvém PC.
Ono pískání může být (a asi bude) způsobeno přílišným zatížením procesoru a pískat bude nějaká cívečka u napájení.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

ASPEKT_AMK
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: červen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pískání a zatížení CPU

Příspěvekod ASPEKT_AMK » 28 čer 2017 00:02

Děkuji za vysvětlení i pomoc, omlouvám se za screen.. Moc Anglicky neumím je to hodně složitý postup na to odstranění?

Uživatelský avatar
Adys301
člen HW spec týmu
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8461
Registrován: říjen 12
Bydliště: Ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pískání a zatížení CPU

Příspěvekod Adys301 » 28 čer 2017 00:10

S tím virem by si měl poradit Malwarebytes https://www.malwarebytes.com/mwb-download/ . Stáhneš, nainstaluješ, spustíš sken a odstraníš viry.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pískání a zatížení CPU

Příspěvekod ITCrowd » 28 čer 2017 00:15

Musíš ukončit ten proces ve správci procesů. Dále je třeba najít soubor wabmig.exe - pisatel ho měl uložen ve složce Riot Games v AppData, přímo vedle League of Legends - a smazat celou složku ve které je tento soubor uložen. A vysypat z koše.
Nicméně, jde-li skutečně o havěť může být klidně uložena jinde, pokud si nebudeš jist postupem, pak vytvoř log HijackThis a vlož ho do sekce HJT a požádej o kontrolu. Naši virobijci si s tím už poradí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

ASPEKT_AMK
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: červen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pískání a zatížení CPU

Příspěvekod ASPEKT_AMK » 28 čer 2017 00:20

Tak to byla první věc co jsem udělal.. že jsem to projel MalwarBytem našlo mi to asi 6 chyb smazal jsem je restartoval a po chvíli se opět spustil Microsoft Contact Import Tool a bral z cpu 90% a když to ukončim jak kdyby ta zátež přeskočila hned na proces podtím...furt mám skoro sto procent na CPU a to nic na PC nedělám... :( nevim co mám dělat... :(

Dodatečně přidáno po 7 minutách 31 vteřinách:
Tak v APP data Riot Games vůbec nemám ale soubor wabmig.exe jsem nalezl ve složce Microsoft Mail. soubor ovšem nejde smazat píše mi to něco o oprávnění..

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pískání a zatížení CPU

Příspěvekod ITCrowd » 28 čer 2017 00:30

A není ten proces pod tím "idle"?
Pokud je to havěť, tak se může schovávat kdekoli a pod čímkoli, to je právě ten problém.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

ASPEKT_AMK
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: červen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pískání a zatížení CPU

Příspěvekod ASPEKT_AMK » 28 čer 2017 00:44

Proces pod tím je Windows Desktop Gadgets miniaplikace na plochu.. tam mám místy i 66% ale skáče to...chvíli je vklidu na 5-6% ale chvíli to bere celý výkon procesoru

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pískání a zatížení CPU

Příspěvekod ITCrowd » 28 čer 2017 00:45

ITCrowd píše:Nicméně, jde-li skutečně o havěť může být klidně uložena jinde, pokud si nebudeš jist postupem, pak vytvoř log HijackThis a vlož ho do sekce HJT a požádej o kontrolu. Naši virobijci si s tím už poradí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů