Využívání disku 100% po obnově továrního nastavení

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Využívání disku 100% po obnově továrního nastavení

Příspěvekod nations112 » 25 črc 2017 10:05

Instalují se ti aktualizace, ovladače a různý prkotiny. Po instalaci to vždycky trvá. U pomalejších disků i v řádu hodin. Záložka s aktualizacemi je zasekaná i na SSD natož na HDD, normální věc.

Poslat na reklamaci to můžeš, ale nic ti neuznají, akorát ti řeknou, že sis to přeinstaloval. Dělal jsem na servisu, nebyl bys první, kdo si na to stěžuje a vždycky jsme to jen reinstalovali a vrátili. Disk je v pořádku, počítač nepadá, problém to nemá, je to vlastnost HDD. Akorát bys ho měsíc neměl.

Aktualizace BIOS nic nevyřeší a vůbec to neřeš. Tohle je čistě záležitost toho, že HDD pracuje a ještě k tomu výrobce vybral debilní verzi, která je hlavně na data, ne na systémy... Na google je toho plno :D

Kolik RAM v ntb máš?

X: odkdy u neoprávněné reklamace platíš dopravu? ...

Reklama
RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Využívání disku 100% po obnově továrního nastavení

Příspěvekod RIKI22 » 25 črc 2017 11:16

Aktualizuj si firmware na disku.Možno to bude stačiť.Byť na mne ,už je tam aj nový bios,ak máš staršiu verziu.Ak by nebol potrebný, tak by nevyšiel.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Využívání disku 100% po obnově továrního nastavení

Příspěvekod petr22 » 25 črc 2017 11:37

"odkdy u neoprávněné reklamace platíš dopravu? "

Od te doby co jak posta, tak zasilkova sluzba pozaduje za sve sluzby platbu :-)
Benzin nebo jizdenka take neco stoji.

Je temer jiste, ze tomu disku nic neni, jen je tak nejak trochu pomaly uz z principu sve funkce.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Využívání disku 100% po obnově továrního nastavení

Příspěvekod X » 25 črc 2017 11:53

Například u internetového připojení od O2 a neoprávněné reklamace s výjezdem technika naúčtují něco kolem 2 000 Kč, takže ono může být i hůř, záleží jak to mají v podmínkách a co jim odsouhlasil, práce servisního technika také něco stojí.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Využívání disku 100% po obnově továrního nastavení

Příspěvekod petr22 » 25 črc 2017 11:57

Uctovani jakekehokoliv poplatku prodejcem/dodavatelem za neopravnenou reklamaci je protizakonne.

Narok na proplaceni nakladu na reklamaci (postovne, doprava) ma zakaznik pouze u opravnene reklamace.

Coz je tento pripad, v pripade ze notebook nebo disk bude zaslan na reklamaci postou nebo zasilkovou sluzbou a reklamace nebude uznana.

Sharpcfc
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: září 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Využívání disku 100% po obnově továrního nastavení

Příspěvekod Sharpcfc » 25 črc 2017 16:19

Mám 8 GB ram a i7 procesor.

Je to tedka plynulejší po těch aktulizacích, tak zkusím opět zakázat různé win search a další a uvidím, jak bude šlapat postupem času.

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Využívání disku 100% po obnově továrního nastavení

Příspěvekod Blitzkrieg » 25 črc 2017 16:30

Ono není ani tak důležité, jak výkonný máš procesor nebo jak velkou máš RAM (samozřejmě pokud se nejedná o velmi podprůměrné kousky typu Atom a 1-2 GB RAM). Největší brzdou je totiž samotný plotnový disk.

Pracoval jsi někdy na sestavě s SSD? Naprostá většina lidí, co s SSD měla "čest" už nikdy nechce mít klasické HDD jako systémový disk...

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Využívání disku 100% po obnově továrního nastavení

Příspěvekod X » 25 črc 2017 16:54

Od doby co používám U.2 SSD (Intel 750, 400 GB, NVMe, seq 2200 / 900 MB/s), tak se mi SATA SSD zdá sakramentsky pomalé (mám například ve svém 2v1, 256 GB, seq zhruba 500 / 250 MB/s).

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Využívání disku 100% po obnově továrního nastavení

Příspěvekod Blitzkrieg » 25 črc 2017 17:12

Další člověk, který hodnotí "reálnou rychlost" SSD podle sekvenčního čtení/zápisu... :thumbdown:
Mnohem důležitější je IOPS (náhodné čtení/zápis malých souborů)! To je to, co v praxi oceníš a pocítíš při každodenním používání počítače - přesně z toho důvodu jsou plotnové disky šneci v porovnání s SSD.

Každopádně, ano, NVMe SSD i v IOPS vynikají a jsou proto i v praxi rychlejší než běžná SSD. Rozhodně to ale oproti "normálním" SSD není ten skok, jako když někdo přejde z HDD na SSD (byť běžné SATA)

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Využívání disku 100% po obnově továrního nastavení

Příspěvekod X » 25 črc 2017 17:29

Tak to se pleteš, já podle seq rychlost neposuzuji, protože důležitější je právě rychlost u malých bloků dat. Ale výrobci uvádí seq, proto je mi známá a uvedl jsem ji. Kdybys četl mé vlákno s výběrem mého nového PC, tak bys to věděl, že jsem pročítal mnoho recenzí, článků a zkušeností uživatelů ... tak NVMe je pro rychlost přínos, ale mnohem významnější je rozdíl PCIe / M.2 / U.2 na technologii minimálně 4x PCIe linek verze 3, proti SATA SSD je to docela citelné. Další věc je, když si někdo nechá throttlovat SSD (výkonnější SSD), já mám za celou dobu 0% throttlink, protože nejen mám SSD v hliníkovém žebrovaném pouzdře, ale nasává se mi přes něj vzduch z venku skříně a když to nestačí a naměří teplotní čidlo vyšší teplotu u SSD, spustí se automaticky 8 cm ventilátor Noctua, co je namontován v pozici SSD - k tomu dochází při vysoké zátěži, například testu zatížení procesoru na max, nebo na malé chvilky i při běžném provozu v létě při tropických teplotách.

Obrázek

Obrázek

Sharpcfc
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: září 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Využívání disku 100% po obnově továrního nastavení

Příspěvekod Sharpcfc » 25 črc 2017 17:54

Nepracoval jsem nikdy s SSD.

Po vypnutí různých "zbytečných" programu se mi už po startu disk načte na nějakých 60-70% a po pár sekundách je konzistentní na nějakých 5-8%, což je fajn. I samostatné načtení systému je rychlejší než před přeinstalací. Tak snad je vše zažehnuté :D

Díky všem za rady ohledně HDD i SSD :-)

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Využívání disku 100% po obnově továrního nastavení

Příspěvekod X » 25 črc 2017 18:05

Zkus si to třeba u nějakého kámoše, známého, v podniku, ve škole atd. Rozdíl poznáš. Mě tablet startuje do 5 sekund na plochu (Win 8.1), nové PC s lepším SSD (ale s Win 7 a mechanikou) asi do 20 - 25 sekund. Tam zdržuje nejvíc asi ta vypalovačka ... V podstatě: zapnu v serverovně a než dojdu do pokoje, Win je na ploše.

A když už disk pracuje, je lepší když běží na 100%, protože je to rychleji hotové. Přece nechceš, aby se flákal.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nastavení Flash disku, aby nešel smazat Příloha(y)
    od deus.one » 18 čer 2023 17:48 » v Vše ostatní (sw)
    3
    1399
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    19 čer 2023 10:00
  • Nastavení RAM
    od Torrman » 21 led 2024 15:13 » v Problémy s hardwarem
    5
    904
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    21 led 2024 23:36
  • Nastavení routeru
    od nej017 » 26 úno 2024 07:42 » v Sítě - hardware
    3
    720
    od nej017 Zobrazit poslední příspěvek
    26 úno 2024 16:12
  • Nastavení modemu - bridge
    od FIDLIK » 08 úno 2024 16:26 » v Sítě - hardware
    0
    770
    od FIDLIK Zobrazit poslední příspěvek
    08 úno 2024 16:26
  • Nastavení druhého routeru Příloha(y)
    od šulda » 28 led 2024 11:10 » v Administrace sítě
    2
    934
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    28 led 2024 16:12

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů