Využívání disku 100% po obnově továrního nastavení

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Využívání disku 100% po obnově továrního nastavení

Příspěvekod Blitzkrieg » 25 črc 2017 20:11

X píše:Tak to se pleteš, já podle seq rychlost neposuzuji, protože důležitější je právě rychlost u malých bloků dat. Ale výrobci uvádí seq, proto je mi známá a uvedl jsem ji. Kdybys četl mé vlákno s výběrem mého nového PC, tak bys to věděl, že jsem pročítal mnoho recenzí, článků a zkušeností uživatelů ...

Tak to potom pardon. ;-) Jak jsi ale "porovnal" oba typy SSD pomocí sekvenčních rychlostí, tak to k tomu přímo vybízelo...

Přínos PCIe linek v M.2 slotu je mi jasný - předpokládal jsem ale, že se tím pouze eliminuje limitace nízkých přenosových rychlostí SATA a hlavním důvodem zlepšení rychlostí SSD tohoto typu je NVMe?
BTW, o U.2 SSD jsem dosud nevěděl (původně jsem myslel, že jsi se upsal a mělo to být M.2 SSD :lol:) - zase jsem se jednou něco přiučil... :thumbup:

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Využívání disku 100% po obnově továrního nastavení

Příspěvekod X » 25 črc 2017 21:55

Tak ano, SATA je omezeno zhruba na 500 / 500 MB/s, zatímco jedna linka PCIe verze 3 na 1 GB/s (je pro komplexnost, obyčejný hard (seq) se bude pohybovat kolem 100 MB/s, některé i pomaleji, nejrychlejší výš). U.2 neboli SFF-8639 >>> https://en.wikipedia.org/wiki/U.2 má 4 linky PCIe a M.2 má obvykle také 4 linky PCIe, ale myslím že může mít méně a může tam mít vyvedeno cokoli, klidně i SATA (jestli si dobře pamatuji). Ale většinou to je: U.2 = M.2 = 4x PCIe. Intel SSD 750 se vyrábí jako karta do 4x PCIe (lze ale koupit převodník a připojit do M.2) nebo jako box s kabelem do U.2. SSD do M.2 jsem nechtěl (váhal jsem mezi Samsungem na podobné úrovni, ale právě byl do M.2), protože se tam dost hřejí a také jsem si nechtěl zabírat 4x PCIe slot, kam možná dám zvukovku, pokud nebude lepší externí (Creative nejvyšší verze). U.2 se mi jevila ideálně, mám luxusní vypiplanou Asus desku Maximus VIII Extreme za 12 000 Kč i s U.2 a SSD box lze dobře chladit. A jako 2. verze se vyrábí Intel SSD 750 právě jako 2,5" hliníkový box.

Za 400 GB Intel SSD 750 jsem minulý rok v červenci vysolil 8 625 Kč (jestli se nepletu), nyní je cena ještě výš, ale už existují SSD do 8x PCIe a (zase seq ;) ) kolem 6 GB/s. I když to bylo dost peněz, tak nelituji, Instalace WinRARu (a v podstatě čehokoli) probíhá stylem: vžžžm a je hotovo, jen vidíš že se tam v rychlosti mihlo x desítek nainstalovaných souborů, ale co to bylo ... z toho je jen šmouha :lol: I první spuštění Firefoxu s desítkami doplňků je maximálně do 3 sekund, zrovna tak docela náročný soft: Jdownloader nebo také bumbrlíček Gimp 2 s desítkami pluginů, vše běží max do 3 sekund. Zkuste porovnat u sebe ... lehko se na to zvyká, ale když máš potom pracovat na "obyčejném" SATA SSD, tak je to utrpení, v jednom kuse nadávám jak špaček, a to jsem měl na starém PC pomalý obyčejný hard a věčně na něco čekal, když jsem přešel v mnoha činnostech na tablet se SATA SSD, tak jsem si tu rychlost nemohl vynachválit, teď už ho používám jen jako mobilní stroj na cesty, doma jsem ho dobu nezapnul, naposled jen z obavy, že zničím baterku dlouhým vybitím.

https://pevne-disky.heureka.cz/intel-75 ... w400g4x1/#

Obrázek

Obrázek

Obrázek



  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nastavení Flash disku, aby nešel smazat Příloha(y)
    od deus.one » 18 čer 2023 17:48 » v Vše ostatní (sw)
    3
    1393
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    19 čer 2023 10:00
  • Nastavení RAM
    od Torrman » 21 led 2024 15:13 » v Problémy s hardwarem
    5
    894
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    21 led 2024 23:36
  • Nastavení routeru
    od nej017 » 26 úno 2024 07:42 » v Sítě - hardware
    3
    690
    od nej017 Zobrazit poslední příspěvek
    26 úno 2024 16:12
  • Nastavení prohlížeče fotek
    od Alvakim04 » 23 srp 2023 10:40 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    2762
    od Baronjame86 Zobrazit poslední příspěvek
    18 zář 2023 08:42
  • Nastavení druhého routeru Příloha(y)
    od šulda » 28 led 2024 11:10 » v Administrace sítě
    2
    894
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    28 led 2024 16:12

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů