Popisky Ikon Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Helik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: září 07
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Popisky Ikon

Příspěvekod Helik » 09 říj 2007 07:59

Nevíte prosím někdo jak úplně zrušit popisky ikon na ploše? Docela mě tam rozčilují, už jsem dala zrušit stíny, pak jsem zase dala použít stíny popisků....a výsledek ani po optimalizaci výkonu není takový, jaký bych chtěla, buď tam popisky mám s tečkama (asi díky tomu, že jsem si ve vzhledu obrazovky nastavila svou velikost ikon) a nebo jsou podsvícené modrým pozadíčkem a tím pádem je popisek vidět imrvére, jen se probleskne, když na něj najedu.

PODLE IKON UŽ ZNÁM PROGRAM A NĚJAKÉ POPISKY MĚ VŮBEC NEZAJÍMAJÍ, nechci je tam! Ale jak na to, není na to nějaký fígl v registrech?

Reklama
Uživatelský avatar
83.Pepas
Level 3
Level 3
Příspěvky: 642
Registrován: září 06
Bydliště: Most
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod 83.Pepas » 09 říj 2007 10:57

Nevím, nevím, ale odstranit popisky ikon jednoduše nejde...
Pokud neexistuje nějaká utilita, která to umožňuje.
Já osobně používám TuneUp Utilites 2007 a tahle možnost tam není, ale každopádně tam můžes přizpůsobit ikony na dobrý vzhled a maximum výkonu..
i7 9700K + SC Ninja 5, ROG STRIX Z390-F GAMING, RTX 4070Ti Gaming OC, M.2 XPG GAMMIX S11 Pro 1TB,
HyperX 16GB DDR4 3600MHz CL17 FURY Black series, RM750xCorsair, SSD Kingston 1T + 120GB

MSI MAG VAMPIRIC + 2x140mm,1x120mm fans Noctua - noRGB!
Logitech G-51. Creative Sb audigy FX.
AOC Q27G2S/EU Gaming QHD

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 09 říj 2007 11:36

Jde to, kdysi jsem dával návod na jiné fórum, jdu to zkusit najít ...

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 09 říj 2007 12:16

Tak jsem to našel, dám to zatím do nového příspěvku, aby byli upozornění uživatelé co je to zajímá:

Zobrazení ikon bez popisků na pracovní ploše: http://www.chip.cz/novinky/?clanek=9006 (odkaz již není aktuální!)

Citace:

"Zobrazení ikon bez popisků na pracovní ploše

Některé ikony na pracovní ploše nepotřebují žádný popisek – jejich symbol je jasný. Je tedy možné popisky ikon odstranit?

Windows bohužel neumožňují mazat popisky ikon přímo. Prázdné řetězce znaků nebo popisky, které mají pouze jeden znak, systém odmítne s hlášením „Zadejte název souboru“.

Pomůže malý trik: Klikněte pravým tlačítkem myši na danou ikonu a z kontextové nabídky zvolte Přejmenovat – nebo stiskněte [F2]. Potom stiskněte a podržte [Alt] a na numerické klávesnici zadejte „0160“. Pak klávesu [Alt] pusťte, potvrďte pomocí klávesy [Enter] a popisek zmizí.

U Windows XP takto můžete odstranit postupně všechny popisky zástupců na ploše. U starších verzí operačního systému musíte již u druhé ikony postupovat trochu jinak. Na začátku postupujte tak, jak je popsáno výše, ale poté, co pustíte klávesu [Alt], ji znovu hned stiskněte a držte. Pak znovu zadejte „0160“. U třetí ikony je tento postup nutné opakovat třikrát atd. Tímto způsobem můžete odstranit maximálně 255 popisků zástupců na ploše.

U Windows XP byste měli navíc nastavit pozadí popisků ikon jako transparentní, protože jinak zůstane pod popiskem ikony viditelné ve formě úzkého pruhu. Starší verze Windows tuto možnost nenabízí.


redakce, 6. listopadu 2006 18:36"


Obrázek

Uživatelský avatar
Helik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: září 07
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Příspěvekod Helik » 09 říj 2007 18:12

Děkuju všem, co se mi snažili poradit, určitě se do toho hned pustím a dám vědět.

Uživatelský avatar
krtenek
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1955
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod krtenek » 09 říj 2007 18:40

No funguje to.

Uživatelský avatar
Helik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: září 07
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Příspěvekod Helik » 09 říj 2007 21:18

FAKTICKY TO FUNGUJE!!!!!


Díky moc!

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 10 říj 2007 00:01

Tak jsem si schválně zkoušel, jestli jde něco takového provést i v Drag Stripu (panel na zástupce) a tam je to dokonce lehčí, stačí vložit jednu mezeru ...

Obrázek

Uživatelský avatar
Helik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: září 07
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Příspěvekod Helik » 10 říj 2007 09:47

Ten panel nepoužívám, já tak daleko s pc nejsem - :lol:

Ale už mám hafo popisků pryč. Zjistila jsem, že se podstatně zrychlil start Windows. Je to možné?

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 10 říj 2007 16:50

No, u Billa člověk nikdy neví, proto mám na ploše jedinou ikonu, koš.

P.S.: Nyní už ani ten ne :lol:

Uživatelský avatar
Flame
Level 3
Level 3
Příspěvky: 635
Registrován: prosinec 09
Bydliště: Praha 4
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Popisky Ikon

Příspěvekod Flame » 19 pro 2009 19:57

funguje to :DDD :) to je hustyyy :)))
CM HAF 912 / Z68X-UD3-B3 / 2500K + Noctua NH​-U12P / GIGABYTE R787OC-2GD / Kingston 8GB Grey Series / Seasonic MII-620 / Logitech G400 / Microsoft SideWinder X4 / Ultimate x64 / LG Flatron IPS224

Uživatelský avatar
JARZEK
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: leden 10
Bydliště: OSTRAVA
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Popisky Ikon

Příspěvekod JARZEK » 04 led 2010 01:58

MNĚ POPISKY NEVADÍ, TO SPÍŠ TY "SHORTCUT" ŠIPKY, ALE TY JSEM VYŘEŠIL. DOUFÁM, ŽE NEPÁCHÁM NĚJAKÝ PŘESTUPEK, KDYŽ SEM PÍŠU VĚCI, CO PŘÍMO NERADÍ K PROBLÉMU, JEN SE HO LEHCE DOTÝKAJÍ. NEZLOBTE SE, PROSÍM, ALE KDYŽ JSEM VIDĚL TU IKONU WMP, TAK JSEM SI NEMOH' POMOCT. J.

// Proč na nás křičíš? Nemůžeš prosím psát normálně? Děkuji.
// mike007


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Velikost ikon na hlavním panelu.
    od mmmartin » 15 říj 2023 19:16 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1043
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    16 říj 2023 16:41

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] a 21 hostů