Downgrade z W10 na W7

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Downgrade z W10 na W7

Příspěvekod X » 18 srp 2017 15:33

petr22: už jsi zapomněl o čem jsi psal a nepochopil, na co jsem reagoval: ukaž mi BIOS se SecureBootem ...
petr22 píše:... vypnout v BIOSu SecureBoot a nainstalovat Windows 7.

Reklama

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Downgrade z W10 na W7

Příspěvekod petr22 » 18 srp 2017 18:17

Ne, skutecne jsem to nepochopil. On to asi bude nejaky chytak ve smyslu ze ten BIOS ve skutecnosti vubec neni BIOS ale UEFI, coz nikoho kromne tebe nenapadne resit. Tedy vec nijak nesouvisici s resenym problemem.

Predpokladam ze kazdy vi co ma udelat, kdyz mu reknu ze ma v BIOSu vypnout SecureBoot a nebude se hadat ze ten BIOS ve skutecnosti neni BIOS. Kdyz nekomu reknes ze to ma udelat v UEFI tak vetsinou kouka jak tele na nova vrata. BIOS zna kazdy.

Aby to bylo uplne jasne je to tato funkce:

secureboot.jpg

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Downgrade z W10 na W7

Příspěvekod X » 18 srp 2017 22:06

Jako od odborníka bych právě od tebe čekal přesnější vyjadřování, neznalý zbystří a začnou se zajímat co to vlastně ten UEFI je ;)

GarfieldM
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Downgrade z W10 na W7

Příspěvekod GarfieldM » 18 srp 2017 22:54

proč tě serou desítky?Něco nejde,tak downgrade na starší os.Nechceš si tam dát rovnou xpčka,linuxy..
Systém Uvedení Konec hlavní podpory Konec rozšířené podpory
Windows 7 22. 10. 2009 13. 01. 2015 14. 01. 2020

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Downgrade z W10 na W7

Příspěvekod X » 18 srp 2017 23:07

Nevím jak někdo může pracovat na systému pro mobily = Win 10. To už je lepší Android.

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Downgrade z W10 na W7

Příspěvekod Blitzkrieg » 19 srp 2017 00:58

X: Proč takový hate na Windows 10? "Desítky" sice stále jsou nedodělek (bohužel), ale že by to byl nepoužitelný systém - to rozhodně ne. Některé věci jsou u desítek horší než na Windows 7 (třeba rozpolcené Nastavení/Ovládací panely) ale mnoho věcí je intuitivnější a systém daleko více zapadá do dnešní doby. Za mě tedy rozhodně převládají klady nad zápory...

GarfieldM
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Downgrade z W10 na W7

Příspěvekod GarfieldM » 19 srp 2017 09:57

X - Meleš z cesty,tys ten systém neviděl - Neotestoval.Postupně se to zlepšuje až na ty ovládací panely a nastavení to chce sjednotit,ale jakmile je nějaký problém,hned downgrade na sedmičky.Co takhle zkusit čistou instalaci,kterou jsem musel udělat a je to v pohodě + celou dobu co mám desítky,tak nepotřebuju antivir - pápá AVG spojenej s Awast.Jaký jsou zápory desítek?Sedmičky - Končí jeho životnost=Udržovací aktualizace a žádný nový věci,každý update to domrvil-zpomalil-zasekal..Android je mnohem horší - Uděláme zařízení,ale pokud chceš upgrade-update čekej u podporovaných zařízení rok,nebo si kup nový zařízení..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Downgrade z W10 na W7

Příspěvekod petr22 » 19 srp 2017 10:06

To je oblibena mantra linuxaku - Microsoft je zly ,Windows jsou spatne a desitky obzvlast, aaaaano? a po jejich spatreni stravi cely den v ZOO pozorovanim tucnaku, aby se uklidnili :-)

To, ze nepotrebujes na desitkach antivir je ale mytus - antivir potrebujes na jakychkoliv Windows a dokonce i na Linuxu, i kdyz naprosta vetsina viru je pro Windows, tak uz jen kvuli tomu abys ty viry nesiril na vsechny strany. Antiviru ani firewallu ve Windows se neda moc verit, uz proto, ze propusti vse co povoli Microsoft. Malware, sifrujici data na disku, existuje jak pro Windows, tak pro Linux (konkretne jsem ho videl v akci na Ubuntu kde zasifroval home a externi disk).

Jak provest cistou instalaci Windows 7 jsem uz psal. Kazdy se muze presvedcit a rozhodnout sam, ktery systemu mu vyhovuje a se kterym ma mene problemu. Ja jdu zase dneska k sousedum, kterym se uz zase podarilo rozbit Ubuntu tak ze nelze spustit.

GarfieldM
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Downgrade z W10 na W7

Příspěvekod GarfieldM » 21 srp 2017 05:15

petr22 - představ si,že podělaný avg apod.. nepotřebuju,občas to projedu těma online utilitama od essetu,anti malware apod. i tzv. portable antivirama a ani jeden vir..Protože nejsem pablb abych si otevřel zavirovanou přílohu atd.,popř. ve firefoxu mám adblock + popup blocker to bude asi tím,protože bez tohodle bych na internet nelezl..Pamatuju si,když jsem měl sedmičky a předtím xpčka - Tomu ani antivir nepomohl,děravý to bylo jak řešeto - Dokonce jsem narazil i na vyděračský viry a hned formát+čistá instalace každej rok..Ubuntu jsem používal na starším pc bez antiviru - dualboot se sedmičkama -tam samozřejmě musel být..Prostě linux neměl tolik aplikací jako windows v tý době...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Downgrade z W10 na W7

Příspěvekod petr22 » 21 srp 2017 10:01

Pokud veris tomu, ze jediny zpusob jak se k tobe dostane virus je ze spustis zavirovanou prilohu tak muzes byt osklive prekvapen. Obcas projet pocitac nemusi stacit - za jak dlouho myslis, ze ti malware dokaze zasifrovat vsechna data ? A ty nemas nic, co by ho v realnem case mohlo zastavit. Antivirus pozna, ze dochazi ke zmene souboru a zablokuje ji.

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Downgrade z W10 na W7

Příspěvekod dom324 » 21 srp 2017 10:15

Fungovat bez antiviru je sebevražda. A Adblock ti určitě proti virům pomůže...
A havěť do pc si můžeš stáhnout i sám - stáhneš si nějaký freeware program z neověřeného zdroje, nebo nedej bože nějaký torrent.
Ohledně W10, ten OS sám o sobě není špatný, ale to nastavení....cokoliv chceš nastavit, musíš prolézt Ovládací panely i nastavení, a kolikrát to co hledáš bude stejně až na místě c. Kdyby ho dodělali do použitelné podoby, neřeknu ani slovo, ale takhle je to WIP - Work In Progress.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak na downgrade z Win 10 na Win XP
    od Forhill » 05 úno 2024 20:38 » v Windows 11, 10, 8...
    5
    720
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    06 úno 2024 09:51
  • Downgrade W10 na W7 kvůli čištění PC
    od Gudernatsch » 08 dub 2024 11:23 » v Windows 11, 10, 8...
    18
    2861
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2024 22:19

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů