Reinstalace Win 7 Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Martyn
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Reinstalace Win 7

Příspěvekod Martyn » 15 lis 2017 22:27

Zdravím, koupil jsem starší ntb Dell s win 7(dle micro legál) a chtěl jsem přeinstalovat win ale protože nemám cd ani nenajde soubor na vlastním disku chtěl jsem to vzít přes microsoft ale ten mě po zadání key odkáže na výrobce Dell. Na dellu jsem vše prolez, mělo by to jít přes Vytvoření a použití bitové kopie pro zotavení systému Windows od společnosti Dell.
ale Dell OS Recovery Tool mě napíše -Pro tento produkt nejsou definovány žádné bitové kopie! Ještě jsem se tam někde dočetl že pro 32bit syst nelze stáhnout bit. kop. Mám nainstalovaný 32b. Ale dle dellu byl z výroby 64 :shock: -což je dle systému možné a radši bych je tam dal. Na stránkách dellu snad nikde není možnost dotazu(alespoň já jsem nenašel) tak se ptám tady co s tím? Stahovat někde z uložto nebo pod, se mě nechce. Díky za rady :?

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstalace Win 7

Příspěvekod Pic » 15 lis 2017 22:33

A kde jsi vzal ten key? Případně instaluješ jinou verzi, než byla ta původní, což se Win asi nelíbí.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Martyn
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstalace Win 7

Příspěvekod Martyn » 15 lis 2017 22:40

key je ze štítku, byl to snad nějakej firemní ntb. Asi to někdo překopal když ho " mazal". Microsoft píše že je legální ale odkazuje na výrobce protože tam může mít svoje extra zařízení takže asi i úpravy win

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstalace Win 7

Příspěvekod RIKI22 » 15 lis 2017 22:46

Stiahni si ISO Win7 zo stránky DELL.

Martyn
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstalace Win 7

Příspěvekod Martyn » 15 lis 2017 23:25

Na dellu jsem už dva dny a nenašel jsem, asi jsem slepej :/

Kotik
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2384
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstalace Win 7

Příspěvekod Kotik » 15 lis 2017 23:47

Ntb: HP Pavilion 13-a250nc
PC: i5-4430 + Noctua NH-U9B SE2 / GIGABYTE GA-B85M-D3H rev.1.1 / 2x Kingston HyperX Fury White 4GB 1866 MHz / MSI R7 265 OC / Crucial MX500, 250GB / Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB /BITFENIX Neos, bílá + EVGA 500B / Win10 Pro 64bit / AOC i2369VM
+ Genius SW​-HF 5.1 4000; Sennheiser HD 438

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Reinstalace Win 7

Příspěvekod nations112 » 16 lis 2017 00:13

Nemá smysl stahovat několik let staré instalační ISO a řešit nefunkční aktualizace, stovky aktualizací atd.
Stáhni ISO z mého podpisu a problém vyřešen.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstalace Win 7

Příspěvekod RIKI22 » 16 lis 2017 10:42

DELL má svoje aktualizované ISO označené ,ako SP2.Aký máš presne OS ?

Martyn
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstalace Win 7

Příspěvekod Martyn » 16 lis 2017 18:25

Kotik, jak jsem psal v prvním příspěvku Dell OS Recovery jsem zkoušel a mě nic nenabídne, A tady http://www.dell.com/support/article/cz/ ... g=cs#Three že jde jen pro 64bit

nations112, Nakonec to asi tak dopadne ale chtěl jsem nejdřív zkusit něco orig. Zkoušel někdo verzi z toho odkazu?

RIKI22, W 7 Home Premium SP1, 32bit,(ale měl by tam jít i 64 který tam dle dellu byl z výroby) Dell Vostro 3360

RAM 4G ale použitelné 2,8G ?? To je tím 32bit?

Zatím díky za rady

Ještě něco ze str. micros.:

Mám zařízení s předinstalovaným systémem Windows, můžu použít médium z tohoto webu ke stažení a instalaci?
Než začnete používat kopie operačního systému z tohoto webu k instalaci, přeinstalaci nebo obnovení na zařízeních s předinstalovanými operačními systémy, spojte se s výrobci nebo prodejci zařízení a vyžádejte si přizpůsobené ovladače a aplikace specifické pro váš počítač. Pokud operační systémy zkopírované z tohoto webu použijete k instalaci, přeinstalaci nebo obnovení, můžete zneplatnit smlouvu o podpoře s výrobcem nebo prodejcem. Jakékoli ovladače nebo programy, které nainstaloval výrobce nebo prodejce zařízení, se během instalace můžou odstranit.

Chápu toto riziko. Nainstaluje se médium z tohoto webu správně na zařízení s předinstalovaným operačním systémem?
Předinstalovaný systém Windows 8.x a Windows 10: Když si stáhnete a použijete médium z tohoto webu na svém zařízení, nainstaluje se správně. Ve většině případů nebudete během instalace požádaní o kód Product Key, protože je součástí základní desky. Po instalaci ale zařízení NEBUDE obsahovat konkrétní ovladače a software předinstalovaný od výrobce. *Pokud se během instalace zobrazí výzva k zadání kódu Product Key, najdete postup v odpovědi na otázku Jak najdu kód Product Key pro Windows?.
Předinstalovaný systém Windows 7: Důrazně doporučujeme, abyste požádali o podporu výrobce zařízení.

Martyn
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reinstalace Win 7  Vyřešeno

Příspěvekod Martyn » 17 lis 2017 09:18

Tak jak jsem tak pročítal forum tak jsem zjistil že stále jde upgrade na W10 tak jsem zkusil a bez keců se mě nainstalovali :shock: i když to bylo do 1,30 ráno :smile: .Akorát se samo nainstalovali 32 bit a radši bych 64, teď zjistit jestli je to možné. Tak kdyby někdo věděl tak díky předem :-)


Tak nalezeno https://answers.microsoft.com/cs-cz/win ... b18?auth=1

Vyřešeno čistou instalací Win 10 64 a zdá se že vše funguje -žil jsem v tom že upgrade na 10ítky už zadara nejde :smile:
Nedřív jsem zkusil místo Home dát Pro -inst. proběhla ale ověření(aktivace) nee :smile: ku...! :D :D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Win Reinstalace
    od ArthurD » 19 čer 2023 11:08 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    831
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 čer 2023 13:50

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 13 hostů