Preinstalovani systemu na ssd

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Dionýs
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Preinstalovani systemu na ssd

Příspěvekod Dionýs » 05 pro 2017 08:40

Zdravim, potreboval bych poradit. Mam neustale problemy s pc a po vsech marnych pokusech sem se rozhodl reinstalovat Windows. System mam na SSD disku a chtel bych reinstalovat tak aby byl system cisty od vsech programu. Mam SSD poprve a tak se chci poradit nez udelam neco spatne. SSD by se pry nemelo formatovat. Tak se chci zeptat jak presne postupovat pri reinstalaci. Mam windows 10 pro. Mam v nabidce vybrat nainstalovat system bez ponechani stavajicich dat nebo jak to tam je nebo vyresit nejak jinak? Nechci si pokazit disk. Dekuji za kazdou radu.

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10916
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Preinstalovani systemu na ssd

Příspěvekod zeus » 05 pro 2017 09:13

Cistou instalaci nemuzes spoustet z bezicich Win, ale musis z flesky/DVD nabootovat.
Pak jen das Vlastni instalaci, odeberes vsechny oddily na disku a nechas to na instalatoru.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Preinstalovani systemu na ssd

Příspěvekod atari » 05 pro 2017 10:02

Ty oddíly je dobré všechny odebrat a vytvořit nové a zformátovat. (Jeden nebo dva, záleží co preferuješ. Já dělám vždy C a D na data.) Tím se také správně zarovnají oddíly. To je jedna z vlastností, které Win umí dobře.
Naformátovat SSD klidně můžeš. To opotřebení je nula nula nic, oproti provozu s WIN. A pokud s tím máš problém, tak dej rychlé formátování.

Dionýs
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Preinstalovani systemu na ssd

Příspěvekod Dionýs » 05 pro 2017 10:54

Na data mam sekundarni HDD takze sem puvodne ani zadne dalsi oddily netvoril. Jen sem se bal poskozeni SSD pri mazani dat ci formatovani. Dost me v tom znejistil jeden clanek. Hold nektere clanky je asi lepsi brat s rezervou :-)

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Preinstalovani systemu na ssd

Příspěvekod atari » 05 pro 2017 12:39

Já mám všechny SSd 250GB a více. Na WIN 10 mě stačí 100GB. Takže vždy SSD rozdělím na C o velikosti 100GB, a zbytek D na data. Data nikdy neukládám na C.
Bylo by to zbytečné plýtvání, nechávat ten (drahý) prostor na SSD pro OS, když to není potřeba.

Dodatečně přidáno po 1 minutě 33 vteřinách:
Na to D pak dávám data, kde potřebuji mít rychlý přístup. A to ostatní pak na HDD.

Uživatelský avatar
foto1977
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 309
Registrován: duben 08
Bydliště: Matička měst
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Preinstalovani systemu na ssd

Příspěvekod foto1977 » 05 pro 2017 18:59

Ahoj, řeším stejný problém jako zakladatel vlákna, mám starší notebook Asus a v něm pomalý 5400 rpm HDD o velikosti 500GB.
Dnes jsem koupil SSD 275GB a budu to chtít nainstalovat "načisto" bez toho balastu co mi tam Asus přibalil a nepodařilo se mi ho odinstalovat.
Otázka zní:
jak je to s licencí? Mám tam teď w10home, předtím tam byly originál W8. Musím hledat SN k těm W8? Štítek na spodku NTB už je sedřený, nebo to nějak pozná že ten NTB mátu licenci koupenou?

Předem děkuji za informaci.

p.s. nestačilo by disk rozdělit tak aby systémová část C měla jen cca 70GB? Chtěl bych na data 200GB.
Nebo je to pro W10home málo?
Programy tam budou jen základní - office 2007, Opera, Adobe reader, VLC, Foobar2000, fotoeditor zoner 18, 7zip a totallcommander :-)
Hry ani jiné náročnější programy neplánuji ...

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6475
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Preinstalovani systemu na ssd

Příspěvekod RIKI22 » 05 pro 2017 19:24

Nehľadaj žiadný kľúč k Win8.Rovno nainštaluj Win10 a nezadávaj pri inštalácií žiadný kľúč.Vyber si možnosť nemám kľúč a pokračuj v inštalácií.Win sa aktivuje sám , po pripojení na net, ak už bol aktivovaný.Rozdeliť SSD môžeš.To , či bude stačiť 70GB zistíš neskoršie.Možno by som to zvýšil na 80GB, aby Ti za chvíľku C nesvietilo na červeno.

Uživatelský avatar
foto1977
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 309
Registrován: duben 08
Bydliště: Matička měst
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Preinstalovani systemu na ssd

Příspěvekod foto1977 » 05 pro 2017 21:07

Ok děkuji, nechám to tedy C 80GB a D zbytek...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů