Problémy pri nainštalovaní ktorého koľ vek Windowsu

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

strelec8183
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: únor 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Problémy pri nainštalovaní ktorého koľ vek Windowsu

Příspěvekod strelec8183 » 11 úno 2018 01:11

Zdravím vás ľudia som tu novy, chcel by som poprosiť vás o radu z mojim PC už si neviem rady taký problém som ešte nemal. Môj PC som kúpil použity a zatiaľ som sním nemal problém keď som išiel prvý krát nainštalovať tak sa mi nedarilo naištalovať Windows 7 nepustilo ma to ku inštalacii kvôli BIOSU bolo tam heslo o ktorom mi predávajuci nič nepovedal a vtedy som sa cez to heslo nevedel dostať tak som to skúsil s Windows 8.1 tiež bez výsledne, HDD som vybral a cez take zariadenie ktoré neviem spravny nazov napojil a spravil z interneho HDD externy HDD, formatoval som ho a dal späť do počitača a nainštaloval Windows bez problemov.
Oba Windowsi som mal požičane od kamaráta takže neviem o nich nič viac či su to originalky alebo napalene on vravel že vraj mal originalky a nechcel ich pokaziť tak ich si prepalil na kopie aby tie mohol keď tak požičať. Asi zhruba pred týždňom som zasunul do PC neznámy USB klúč počitač mi na paru sekundy ako by zamrzol ale išiel potom normalne ale vybral som ho lebo sa mi nepačil. Na ďalší deň som ho zapínal a strašne sa pomaly načitaval a vtedy jak mi mala vyškočiť ikona windowsu tak na paru sekund zapla čierna obrazovka nasledne windows logo a potom už moja plocha ale aj to ikony naskočili neskôr blblo to pomaly fungoval.
Tak som si požičal od kamaráta znova DVDčka z windowsami a skusil preinštalovať terajši Windows tak som si prv spravil subory presunul na iny HDD a HDD vybral a naformatoval a založil späť do počitača lenže mi stale vyskakovali rôzne chyby ako napr. 0xc0000225 a podobne lenže chyby som si preštudoval očom su lenže nič. Medzi časom sa mi podarilo resetovať heslo cez jumper (ak som to dobre napisal), pri Win. 7 mi vyskakovalo že kvôli nejakému ovladaču ma dalej nepusti opravne nastroje nepomohli, pri Win. 8.1 ma nie vždy pustilo ku inštalácii a ak sa mi podarilo tam dostať tak aj tak vyskočilo že nemôžem kvôli nejakej chyby pokračovať opravne nástroje tiež nepomohli, skusil som aj zopár opravnych programov bootnuť na USB klúč a pomôcť si stým ale tiež nič, skúsil som aj ine HDD a tiež nič, pri jednom video návode tipek vysvetľoval že cez prikazovany riadok treba zvoliť HDD vymazat nastaviť ako primarny a pôjde to tak som to skusil tak ako to on robil zapol som prikazovy riadok a napisal tam:
1. diskpart
2. disk list
3. list disk

Ukazalo mi tam 5 disky (0,1,2,3,4) ktore nemaly žiadnu kapacitu čiže 0 a voľne miesto bolo tiež 0 to som skúsil aj pri mojich ostatných HDD a to iste. Fakt už neviem čo ďalej, bol by som rad ak by sa ste mi nejak mohly pomôcť ospravedľnujem sa vám za také dlhe vysvetlivky ale nechcel som to nijak nejasne popisať a ak som to nejasne napisal tak sa tiež ospravedlňujem, ak bude treba nejake screenshooty tak len napíšte nevedel som čo tu mám pridať.

Moja zostava: CPU - Intel Xeon 3.6 GHz
Zakaldna doska - Neviem presny názov
Ramky - 4x2GB
Graficka karta- Nvidia Quadro 4000 2GB

Presne názvy komponentov by som rád napísal ale neviem, názvy som vedel len cez programy ktoré presne popisovali komponenty.
Dúfam vo vašu pomoc a ďakujem vopred. :)

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy pri nainštalovaní ktorého koľ vek Windowsu

Příspěvekod xbs » 11 úno 2018 09:36

co třeba pro sichr projet disk na chyby programem HDTune?

jinak bych navrhnul tenhle postup:
-pro jistotu ještě před instalací vyndej na několik minut baterii z desky, čímž resetneš bios (asi si už udělal tim jumperem, ale přesto)
-při volbě disku na systém během instalace zvol jeho naformátování

strelec8183
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: únor 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy pri nainštalovaní ktorého koľ vek Windowsu

Příspěvekod strelec8183 » 11 úno 2018 15:44

xbs píše:co třeba pro sichr projet disk na chyby programem HDTune?

jinak bych navrhnul tenhle postup:
-pro jistotu ještě před instalací vyndej na několik minut baterii z desky, čímž resetneš bios (asi si už udělal tim jumperem, ale přesto)
-při volbě disku na systém během instalace zvol jeho naformátování



keby este isiel windows tak by som ho nainstaloval a vyskusal ale windows nejde a mohol by som to ale skusit bootnut na usb.

- bateriu som vybral a oco je zhodou okolnosti elektrikar a premeral ju pisane je na baterke ze by mala mat 3.6v ale ma iba 1v a vravi ze vraj baterka nedrzi prud ze tam je chyba, podla mna je to blbost lebo aj bez baterky robi to iste co robilo predtym.
- nechal som bateriu vonku a zapol som tak pc, dal som dnu windows 7 a vyskocilo to iste co aj predtym ze neni dnu nejaky ovladac. Prilozil som fotku ako to vyezera.
20180211_152349.jpg

- win.7 som vybral a dal dnu win. 8.1 prekvapivo ma pustilo dalej az ku HDD co sa mi predtym nestalo vyskocilo nejake okienko ze tam je nejaka chyba a koniec. Ale teraz ma to hodilo az ku HDD, dal som na vasu radu a vsetko som naformatoval boli tam asi 4 rozdelenia a pokracoval som na instalaciu. Pri instalacii sa mi ale stalo ze obraz menil odtiene, zeleny odtien, modry odtien, cerveny odtien potom na povodny zas to iste a potom to prestalo. Instalacia sa dokoncila, restartoval sa PC ale na konci vyskocilo aj tak len chyba. Pripajam druhy obrazok.
20180211_153942.jpg


Dodatečně přidáno po 51 minutách 49 vteřinách:
Nechapem ako, ale nejak to ide. Vypol som ho stym ze si dam chvilu oddych od toho. Zapol som ho a pc pokracoval v instalacii no fakticky uz nie v instalacii ale iba konecnych nastaveniach, nastavil som a ide to. Pripajam fotku.
20180211_162747.jpg


Lenze aj tak sa mi to nejak nepozdava, na fotke je este stale iny odtien obrazovky nez by mal byt a nwm preco.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy pri nainštalovaní ktorého koľ vek Windowsu

Příspěvekod xbs » 11 úno 2018 17:21

zkus projet ten disk na chyby, cosem tak prolít info o tom erroru (a snad správně pochopil), mohlo by to bejt tim...

strelec8183
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: únor 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy pri nainštalovaní ktorého koľ vek Windowsu

Příspěvekod strelec8183 » 11 úno 2018 19:23

xbs píše:zkus projet ten disk na chyby, cosem tak prolít info o tom erroru (a snad správně pochopil), mohlo by to bejt tim...



Program urcite skusim len pockam ze sa mi spravia aktualizacie a ovladace. Zistil som aj kde je chyba, medzi grafickou kartou a VGA kablom je spojka ktora prepaja kabel a kartu pretoze je tam taka blba koncovka ze som nevedel zohnat kabel z takou koncovkou tak som kupil taku spojku. A bude chyba bud v spojke alebo grafickej karte ked pohnem z kablom tak vtedy sa menia odtiene. Dakujem velmi pekne za pomoc velmi ste mi pomohli uz som myslel ze sa to nebude dat spravit :-) :clap: .

Ale este by som sa chcel opytat na jednu vec, chcel by som si dat do pc miesto win. 8.1 windows 7 home premium x64bit pretoze ta 8.1 je nejak shitna. Ale ked chcem nainstalovat tu 7 tak mi vyskoci zze pozaduje ovladac danny ovladac som stiahol aj starsie verzie este aj ine ovladace pre istotu a hodil na USB kluc a aj tak neslo.
20180211_191153.jpg


20180211_191146.jpg


Neviem nedalo by sa este pri tom poradit???

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6470
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy pri nainštalovaní ktorého koľ vek Windowsu

Příspěvekod RIKI22 » 11 úno 2018 19:34

Odstráň si obe partície disku a vytvor novú.Stačí jednu na C a nemusí to byť celá kapacita disku.Stačí aj 200GB.Zvyšok zatiaľ nechaj tak.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy pri nainštalovaní ktorého koľ vek Windowsu

Příspěvekod xbs » 11 úno 2018 19:38

máš pro ty sedmičky nějakej pádnej důvod? pokud ne, proč tam nedát desítky, licenci seženeš legálně za pár euro na ebay, případně udělej instalačku 64bit home verze ze stránek MrqoSoftu a zkus zadat licenční číslo ze sedmiček, apgrejd prej stále funguje... třeba ty desítky nebudou dělat žádný caviky...

jinak samozřejmě ideálně stáhnout aktuální ovladače k desce a nainstalovat...

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6470
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy pri nainštalovaní ktorého koľ vek Windowsu

Příspěvekod RIKI22 » 11 úno 2018 19:52

V biose nájdeš aj označenie, typ dosky, tak sa tam pozri.Skontroluj si v biose , či máš Sata na AHCI.

strelec8183
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: únor 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy pri nainštalovaní ktorého koľ vek Windowsu

Příspěvekod strelec8183 » 12 úno 2018 18:43

RIKI22 píše:Odstráň si obe partície disku a vytvor novú.Stačí jednu na C a nemusí to byť celá kapacita disku.Stačí aj 200GB.Zvyšok zatiaľ nechaj tak.


Problem je ten ze sa nedaju vymazat ani formatovat, a to som skusil dat CD dnu a pri zapnutom pc spravit a potom som to aj restartoval a ze to nacita prv CD a tiez neslo nechce to proste vymazat. Skusil som to cez prikazovy riadok ale tam mi ukaze ze su tam 5 rozdelene disky ale popritom aj ukazuje ze to tam neni a ze kapacita je 0 a aj volne su 0. A ked zvolim ktory kolvek disk a chcem ho vymazat tak vyskoci ze nejaka chyba a dalej tiez nic.

Dodatečně přidáno po 3 minutách 9 vteřinách:
RIKI22 píše:V biose nájdeš aj označenie, typ dosky, tak sa tam pozri.Skontroluj si v biose , či máš Sata na AHCI.


Pozrel som si aj video navody na nete a som robil podla nich ale ovladace nesli a to som stiahol vselijake aj presne tie co maly isť zo stranky intelu aj od vyrobcu disku. Ale nevadi, neni to take nutne ze by som tam mal 7micku len som chcel vediet ze ci by sa nedalo spravit na bratovom som dal 7micku bez problemov aj na mojom ntb tak len som chcel vediet ze ci by sa to nedalo aj na mojom ale newa.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6470
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy pri nainštalovaní ktorého koľ vek Windowsu

Příspěvekod RIKI22 » 12 úno 2018 18:49

Sprav si boot CD alebo USB kľúč z toho programu Partition Assistant Standard Edition free https://www.aomeitech.com/aomei-partition-assistant.html a spusť z neho PC.Daj potom vedieť , či sa program spustí?Ak áno , daj sem screen.

strelec8183
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: únor 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy pri nainštalovaní ktorého koľ vek Windowsu

Příspěvekod strelec8183 » 12 úno 2018 18:52

xbs píše:máš pro ty sedmičky nějakej pádnej důvod? pokud ne, proč tam nedát desítky, licenci seženeš legálně za pár euro na ebay, případně udělej instalačku 64bit home verze ze stránek MrqoSoftu a zkus zadat licenční číslo ze sedmiček, apgrejd prej stále funguje... třeba ty desítky nebudou dělat žádný caviky...

jinak samozřejmě ideálně stáhnout aktuální ovladače k desce a nainstalovat...


Nemam preto ziaden padny dovod, len v 8.1 treba vsetko hladat :D. A neni nahodou windows 10 zdarma? ci aj tam to treba zakupit? este som nemal moznost pracovat z win. 10, akurat bratranec mal vyhrady ku win. 10 ze nie vsetky hry nan idu ze treba casto babrat sa stym aby nejaka hra isla. Ale urcite porozmyslam nad win. 10 ci si nenainstalujem.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy pri nainštalovaní ktorého koľ vek Windowsu

Příspěvekod xbs » 12 úno 2018 19:11

zkusil bych instnout ty desítky jaxem psal a použít licenční údaje ze sedmiček, pravděpodobně bys tak měl desítky zdarma, nic za zkoušku nedáš... gdyby to nefungovalo, pak koupíš licenci na ně za pár euro na ebay, aukru...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problémy s ram/gpu
    od Bayani » 23 úno 2024 07:24 » v Problémy s hardwarem
    4
    587
    od Bayani Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 07:44
  • Problémy s VPN
    od sitovysamuraj » 08 led 2024 21:03 » v Administrace sítě
    2
    1234
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 led 2024 21:47
  • Problémy s SSD kartou
    od Karill » 29 srp 2023 16:52 » v Problémy s hardwarem
    2
    1280
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 23:09
  • problémy s diskem Příloha(y)
    od OvonH » 10 dub 2024 17:03 » v Problémy s hardwarem
    11
    1216
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    11 dub 2024 15:42
  • BSOD problémy (několik) Příloha(y)
    od inripuff » 19 úno 2024 15:06 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    10
    2044
    od inripuff Zobrazit poslední příspěvek
    27 úno 2024 14:18

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů