W10 upgrade

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: W10 upgrade

Příspěvekod petr22 » 21 bře 2018 19:39

Ja jsem mozna dobu zaspal, ale ty jsi tu instalaci Windows 10 z virtualni mechaniky
na rozdil ode mne nezkousel :-)

Podle me mu vadi neco, co tam je nainstalovano - nejaky ovladac nebo antivir nekompatibilni s W10.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: W10 upgrade

Příspěvekod Pic » 21 bře 2018 21:43

Mám dojem, že problém je jinde. Máš v PC Win 7 Ultimate, což je firemní verze na více PC a a možná i nelegální s nějakými chybami. Nelegální SW zde nebereme. Viz pravidla tohoto fóra.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: W10 upgrade

Příspěvekod petr22 » 21 bře 2018 21:48

Ultimate neni firemni verze, jen stala 7000 Kc a 99 lidi ze 100 ji ma samozrejmne upiratenou.

Tu pochopitelne na Windows 10 aktualizovat nepujde, kdyz neni platna licence.

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: W10 upgrade

Příspěvekod peta501 » 22 bře 2018 00:21

Pic píše:Mám dojem, že problém je jinde. Máš v PC Win 7 Ultimate, což je firemní verze na více PC a a možná i nelegální s nějakými chybami. Nelegální SW zde nebereme. Viz pravidla tohoto fóra.


Ahoj,
Mozna te uvedl v omyl muj podpis nicmene to byla verze, kterou jsem mel na PC asi pred 7 lety...
Uz nekolik let vedu Home Premium kterou mam oficialne zakoupenou (vc. poslednich aktualizaci), tim padem bych to tu rad resil.
Takze misto toho aby jsme to tu zazdili, upravim podpis na aktualni verzi. / EDIT PODPIS AKTUALIZOVAN

S tim, ze se jedna o oficialni licenci, je spjato i to, ze zhruba pred rokem kdyz MS cpal W10 vsude hlava nehlava (pokud vim tak to cpal i na warez windows) tak se mi W10 nainstaloval sam. (Tim myslim situaci, kdy jsem klikl ze aktualizaci nechci a stejne byla provedena). A ja pak vyuzil moznosti migrace systemu zpet na W7.
Celkove mi ted prijde divna situace, kdy vicemene setup prestane bejt aktivni asi po dvou minutach kdy se obrazovka dostane na kontrovolani jestli je vse v poradku.
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: W10 upgrade

Příspěvekod RIKI22 » 24 bře 2018 18:25

Skúsil si ten USB kľúč, pripraviť cez Rúfus?Pri upgrade s možnosťou zachovať osobné nastavenia a súbory vadí veľakrát , nejaký program, ktorý nie je aktivovaný, tak ,ako by ,mal byť.Ale to by inštalácia skončila pri kontrole na nejakých percentách a až potom by zastala inštalácia.

@petr22
RIKI22 píše:Zaspal si dobu.Toto už nie je inštalácia XP.

Pod týmto som myslel to, že od Win7 , inštalačka už nepotrebuje nič, kvôli čomu by po 1.reštarte nemohol byť odpojený USB kľúč s inštalačkou.Používam väčšinou USB kľúč na inštaláciu.Pri čistej inštalácií Win7-Win10, počas 1. reštartu vyberám tento USB kľúč, pretože už je všetko , čo Win potrebuje na dokončenie inštalácie skopírované na disku.Aj upgrade Win10 z nižšej verzie na vyššiu, inštalujem pomocou USB kľúča, akurát inštaláciu spustím cez OS.Po 1.reštarte platí to isté.
Máš pravdu akurát v tom, že naozaj som na upgrade z Win7 na Win10 nepoužil virtuálnu mechaniku ale USB kľúč.Ale spoliehal som sa na to, že po 1.reštarte už bude pokračovať inštalácia bez použitia ISO,pripojeného k virtuálnej mechanike.Ale aby som si to overil v praxi, tak som to skúsil a už teda neplatí, že som neskúsil ugrade z Win7 na Wi10 pomocou virtuálnej mechaniky a ubezpečil som sa v tom, že po 1.reštarte nepotrebuje inštalátor dané ISO.Ale na skúšku som si v tej virtuálke nastavil , pripojiť posledné pripojené ISO k virtuálnej mechanike.Keďže som nemal nič po ruke lepšie na skúšku,použil som NTB ASUS A6JC s IDE diskom:https://www.asus.com/supportonly/A6JC/HelpDesk_Download, ktorý nemá oficiálne , ani podporu Win7.Je to vlastne aj to , o čo ide v tejto téme.Takže najskôr čistá inštalácia cez USB kľúč a tu je výsledok :
Obrázek
NTB nie je pripojený na net a ani Win7 nie je aktivovaný.Pripojenie ISO Win10 k virtuálne mechanike.
Obrázek
Na skúšku som použil prvé vydanie Win10.Keďže Win7 nebol aktivovaný, po spustení inštalátora Win10 ,samozrejme cez virtuálnu mechaniku,vyskočila hláška a inštalátor pýtal kľúč k Win10.Ponúkol som mu univerzálny kľúč a inštalácia pokračovala.
Tu je výsledok :
Obrázek
Obrázek
Pri upgrade som si zvolil , ako obyčajne nesťahovať aktualizácie, ponechať osobné nastavenia a súbory,aj keď tam nič nebolo ale zvolil som si to preto,ako to bude s obrazom ISO pripojenom k virtuálne mechanike.A bolo to v poriadku.Po nainštalovaní Win10 , posledný ISO obraz t.j. ISO Win10 ,pripojilo k virtuálnej mechanike.
Takže , ak zakladateľ témy má problém, mal by to skúsiť cez staršie ISO Win10 a spraviť boot USB cez Rúfus a spustiť cez OS.
Najlepšie však bude stále ,čistá inštalácia Win10.

Uživatelský avatar
Petison
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2055
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: W10 upgrade

Příspěvekod Petison » 28 dub 2018 16:19

Měl jsem podobný problém,že se upgrade sekl na čekejte kontrolujeme... Tak jsem instalaci zrušil a pomohlo mi když jsem upgrade spustil přes:
https://download.microsoft.com/download ... e24074.exe


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Upgrade PC
    od shusta » 07 zář 2023 15:16 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1168
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 zář 2023 21:59
  • Upgrade GPU
    od VasekB » 17 zář 2023 21:52 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    13
    3098
    od VasekB Zobrazit poslední příspěvek
    24 zář 2023 21:41
  • Upgrade do 30k
    od Nomad678 » 06 říj 2023 17:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    2974
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    07 říj 2023 18:18
  • Upgrade GPU
    od Drifty » 03 črc 2023 06:56 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    1379
    od Drifty Zobrazit poslední příspěvek
    06 črc 2023 23:19
  • Upgrade pc
    od Mladkov204 » 30 črc 2023 11:41 » v Vše ostatní (hw)
    2
    849
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 14:06

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů