"Odebrání" Windows Messengeru (netřeba řešit)

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

"Odebrání" Windows Messengeru (netřeba řešit)

Příspěvekod zlobyl » 29 říj 2007 17:20

Nazdar všichni,
Musím vám říct, jak jsem se včera naštval na Microsoft a jeho Windows XP.

Součástí Windows XP je standartně Windows Messenger.Já jsem ho jednu dobu používal, ale pak jsem si stáhnul novější verzi.
Ale teď to začalo:Zjistil jsem, že Windows Live Messenger (novější) nenahradil Windows Messenger, ale nainstaloval se úplně jako nový program, takže jsem měl 2 messengery.
Pochopitelně jsem se rozhodl toho staršího odebrat, a tak jsem šel do volitelných součástí a odebral ho.Všechno ukazovalo na to, že se skutečně odebral, a tak jsem už jen odebral jeho odkazy pro spouštění se startem systému a dále se tím nezabýval.
A jednou si tak brouzdám po internetu a najednou mi z lišty vyskočí zpráva, že se kontakt přihlásil!!
Byla to zpráva starého Messengera, který už měl být dávno odebraný a nový byl vypnutý.
Kouknul jsem se tedy do Program Files do složky Windows Messengera, ale tam jsem viděl už jen staré knihovny.Zkusil jsem tedy složku smazat, ale systém oznámil, že to nejde!Pak jsem zjistil, že v nabídce start ještě zůstal zástupce, tak jsem na něj kliknul a k mému zděšení se normálně spustil starý Messenger, který už měl být dávno pryč!Po prozkoumání zástupce jsem zjistil, že aplikace Messengera tam pořád je, ale má atributy skrytý a systémový.Samozřejmě jsem to všechno smazal.
Osobně si myslím, že se ten starý Messenger spustil přes Outlook Expres, protože i podle HJT tam už žádný odkaz k němu po spuštění nebyl.

Docela mi přeběhl mráz po zádech, protože celou dobu měl Microsoft přehled o mém PC.IP adresou počínaje a dobou zapnutí a vypnutí PC nebo dokonce poslouchanou hudbou konče!!!

Nemám zkušenost s Windows Vista, ale obávám se, že tam se poleze do soukromí uživatele ještě více... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Prosím, omluvte mou častou nepřítomnost na fóru.Bohužel jsou věci, které člověk nemůže ovlivnit a já tudíž nemám moc času, abych se sem dostal.Budu se snažit tady být vždy, když to bude možné, ale nic zaručit nemohu.Je mi to líto.

Reklama
Uživatelský avatar
krtenek
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1955
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod krtenek » 29 říj 2007 18:39

Tohoto klienta sice nepoužívám, ale ptám se: máš řádný firewall?

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 30 říj 2007 15:18

Samozřejmě, že jsem zabezpečen-Kerio, NOD, Spyware Terminator a Windows Defender jako rezidentní programy, firewall v modemu a nějaké nerezidentní programy.
Starého Messengera jsem samozřejmě po tom zjištění natvrdo vyhodil.
Já jsem to sem psal jen pro zajímavost, abyste viděli, že hrozba pro soukromí je i Microsoft. :wink:
Prosím, omluvte mou častou nepřítomnost na fóru.Bohužel jsou věci, které člověk nemůže ovlivnit a já tudíž nemám moc času, abych se sem dostal.Budu se snažit tady být vždy, když to bude možné, ale nic zaručit nemohu.Je mi to líto.

Uživatelský avatar
Hacker RW
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Hacker RW » 30 říj 2007 15:23

Tak zkus ,start - spustit - msconfig - po spuštění ,a tam si toho starýho msn vypni a po spuštění tam nebudeš mít dva ale ten co si necháš zaplej ,ale musíš vědět přesně jak se ten starej msn jmenuje :wink:

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 30 říj 2007 15:27

Kdyby jsi dočetl můj příspěvek až do konce, tak by jsi zjistil, že ho sem píšu jen pro zajímavost, a že jsem starého Messengera již odstranil. :evil:

Pokud jde o toho nového, tak toho mám po spuštění už zablokovaného a spouštím ho jen, když ho opravdu spustit chci. :wink:
Prosím, omluvte mou častou nepřítomnost na fóru.Bohužel jsou věci, které člověk nemůže ovlivnit a já tudíž nemám moc času, abych se sem dostal.Budu se snažit tady být vždy, když to bude možné, ale nic zaručit nemohu.Je mi to líto.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak zazálohovat celou komunikaci na Messengeru?
    od Myloš » 05 zář 2023 01:07 » v Komunikace na internetu
    5
    2017
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    07 zář 2023 17:56
  • Windows 11 a Bitlocker
    od AnnaLee123 » 05 úno 2024 10:45 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    862
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 13:24
  • Okenko Windows
    od Lebedil » 29 čer 2023 21:10 » v Problémy s hardwarem
    2
    984
    od Lebedil Zobrazit poslední příspěvek
    29 čer 2023 21:39
  • windows 11-pluginy
    od showpayne » 02 črc 2023 19:55 » v Windows 11, 10, 8...
    0
    987
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 19:55
  • Windows 11 S - reinstall Příloha(y)
    od amirinda » 06 pro 2023 14:31 » v Windows 11, 10, 8...
    20
    2329
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 pro 2023 09:59

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Melvidor a 20 hostů