Podivný stav win10

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

RedKittie
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: duben 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Podivný stav win10

Příspěvekod RedKittie » 08 dub 2018 15:57

Dobrý den.

Včera po zapnutí PC byl můj windows ve zvláštním stavu. Na ploše byly všechny ikony a složky kromě aplikací, které samy po instalaci dají na plochu ikonu smazané. Když jsem zapl jakoukoliv aplikaci, nebo hru, všechny nastavení byly v defaultu. Byl jsem neskutečně naštvaný, co to jako má znamenat, co si zas OS dovoluje jenom tak. No ale k mému překvapení jsem konečně začal v hrách (Overwatch, Fortnite, GTA V) dostávat FPS hodnoty, jaké bych posprávně měl - celkem vysoké. Dokonce jsem předtím musel Overwatch hrát na uplně low nastavení abych měl aspoň 30fps bez lag spiků, ale teď jsem měl na medium (samo se to dalo do defaultu na medium nastavení) 40fps bez lag spiků.

Po restartu se ale uplně vše vrátilo do původního stavu včetně plochy a nastavení aplikací. A včetně nízkého výkonu ve hrách. Zkusil jsem teda obnovit win10 z nastavení a vybral jsem zachovat soubory (ne kompletní reinstalace). Samozřejmě jsem musel několik hodin všechno přeinstalovávat a znovu stahovat. Co mě potom ale nepotěšilo, že například Overwatch je zase nastavený na low (tak, jak jsem ho dávno nastavil sám) a výkon je stejně špatný.

Nevíte, co se to včera stalo? Jak mám tento "mod" (?) zase spustit? :D Nebyl to safe mode, nebo tak, tím jsem si jistý. Všechno normálně fungovalo, akorát nastavení byla defaultní a výkon ve hrách pro mě pohádkový. Dík za přečtení.
Ještě detail: na win10 je tzv. Gamebar (herní nástroje pro natáčení atd.), který jsem ale uplně deaktivoval z domnění, že snižuje výkon. V tom "modu" byl ale znovu aktivovaný.

DxDiag:
Operating System: Windows 10 Home 64-bit (10.0, Build 16299) (16299.rs3_release.170928-1534)
Language: Czech (Regional Setting: Czech)
System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
System Model: H81M-S2H
BIOS: BIOS Date: 08/19/14 10:58:16 Ver: 04.06.05
Processor: Intel(R) Pentium(R) CPU G3220 @ 3.00GHz (2 CPUs), ~3.0GHz
Memory: 8192MB RAM

Dodatečně přidáno po 1 minutě 56 vteřinách:
Dodatek: na OW jsem MĚL lag spiky a mám. V tom "modu" jsem neměl. Prostě smooth FPS na 45-50. V teamfightech dokonce stabilní. Normálně mívám v teamfightech i 10fps beze srandy. NA LOW

Dodatečně přidáno po 16 minutách 3 vteřinách:
Dodatek 2:
moje GPU:
Card name: AMD Radeon (TM) R7 370 Series
Manufacturer: Advanced Micro Devices, Inc.
Chip type: AMD Radeon Graphics Processor (0x6811)
DAC type: Internal DAC(400MHz)
Device Type: Full Device
Device Key: EnumPCIVEN_1002&DEV_6811&SUBSYS_20151043&REV_81
Device Status: 0180200A [DN_DRIVER_LOADED|DN_STARTED|DN_DISABLEABLE|DN_NT_ENUMERATOR|DN_NT_DRIVER]
Device Problem Code: No Problem
Driver Problem Code: Unknown
Display Memory: 8111 MB
Dedicated Memory: 4076 MB
Shared Memory: 4035 MB
Current Mode: 1600 x 900 (32 bit) (60Hz)

Teď mi došlo, že v tom "modu" byly nejspíš deaktivované i ovladače GPU. Po smáznutí programů (obnova) jsem samozřejmě přišel i o ovladače, ale to mi ze začátku nedošlo a hrál jsem Fortnite i tak. Tam jsem si moc nevšiml, jak to šlapalo, protože Fortnite je spíš náročné na GPU než CPU a spiky moc nepostřehnu i tak (ale v tom "modu" jsem měl stabilní fps i ve městech, což je task náročný na CPU a to je zas důležité)
Co je ale fakt divné, že mi Fortnite v klidu jelo i bez ovladačů. Potom jsem je nainstaloval, když mi došlo že je nemám. Zkusím teď odinstalovat ovladače před DDU a otestuju výkon, jestli náhodou nežerou výkon z CPU

Dodatečně přidáno po 29 minutách 36 vteřinách:
Dodatek 3: špatný nápad. Teď mám rozjetou obrazovku a asi nespustím žádnou hru, protože bez ovladačů to nejde. Takže asi byly aktivované. Já už fakt nevím, co si o tom mám myslet

Reklama
Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný stav win10

Příspěvekod Turion » 08 dub 2018 18:24

Zakaž ve widlous uprdate aktualizace ovladačů a dej tam poslední ovladač ze stránek výrobce grafické karty. Doufám, že nepoužíváš nějaký dodatečný program na update driverů.

RedKittie
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: duben 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Podivný stav win10

Příspěvekod RedKittie » 09 dub 2018 14:56

Moc se omlouvám za pozdní odpověď. Automatické aktualizace ovladačů jsem vypl už dávno a ne, dodatečný program nepoužívám žádný, všechno si stahuju přímo ze stránek výrobců.

Možná jsi přesně nepochopil otázku :D zajímalo by mě totiž, proč byl win v takovém stavu a jestli se ten "mód" dá nějak vyvolat manuálně.

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný stav win10

Příspěvekod Turion » 09 dub 2018 15:33

Jo to je zcela běžné, že nepochopím otázku a i kdybych pochopil, tak nevím jak se ten mód aktivuje a proč se děje co se děje.
Ale nezoufej, je tu několik lidí co používají win10 a někteří jim i částečně rozumí, tak se třeba během několika dní zde objeví odpověď, kterou si představuješ. Držím palce:).

RedKittie
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: duben 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Podivný stav win10

Příspěvekod RedKittie » 09 dub 2018 18:23

V pohodě :D nechtěl jsem z tebe ale udělat blbce nebo tak něco proboha XD. Právěže jsem otázku asi špatně položil v příspěvku tak jsem to napsal ne jen tobě ale i ostatním co si to budou číst aby se chápalo co jsem sakra chtěl říct :D
A díky. :)

Melis
Level 3
Level 3
Příspěvky: 563
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný stav win10

Příspěvekod Melis » 09 dub 2018 18:32

Win 10 žádné mody snad mimo režim kompatibility nemá. Ve tvém případě se prostě choval jinak než má, což u Win není novinka. Ale sám to nenastavíš.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný stav win10

Příspěvekod ITCrowd » 09 dub 2018 18:37

Odhadoval bych to na to, že nenaběhla nějaká služba, či služby, které žerou výkon a tím se to stalo. Po restartu už bylo vše v pořádku.
Zkus zkontrolovat, co všechno se ti po startu spouští zbytečně.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Melis
Level 3
Level 3
Příspěvky: 563
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný stav win10

Příspěvekod Melis » 09 dub 2018 18:40

Ano, toto je možné. Něco neběželo a tím se zvýšil výkon. Ale pochybuji že se to dá dohledat.

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný stav win10

Příspěvekod Turion » 09 dub 2018 19:47

Něco by se možná našlo v prohlížeči událostí co je označeno jako chyba. http://www.servispckupka.cz/prohlizec_udalosti.php


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Win10 sa nenačítal správne Příloha(y)
    od 28nitro28 » 25 zář 2023 10:12 » v Windows 11, 10, 8...
    24
    3743
    od 28nitro28 Zobrazit poslední příspěvek
    28 zář 2023 06:18
  • Rychlost WIN10 - po upgrade na SSD nic moc... Příloha(y)
    od Prema844 » 05 led 2024 14:28 » v Problémy s hardwarem
    37
    2633
    od Prema844 Zobrazit poslední příspěvek
    17 led 2024 08:19

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů